Skin botox – nowy trend, który pokochały Koreanki

Skin botox to wschodząca gwiazda wśród zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. Zdążył sobie już zaskarbić wdzięczność Koreanek, a teraz powoli podbija Europę. Tak samo jak moda na promienną, błyszczącą i pozbawioną niedoskonałości skórę, którą mieszkanki Azji rozpowszechniły na całym świecie. Według ekspertów medycyny estetycznej, to właśnie ta nowa procedura jest kluczem do sukcesu. Okazuje się, że toksyna botulinowa nie tylko wspaniale wygładza zmarszczki, ale równie skutecznie zwęża rozszerzone pory i przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu skóry. Dzięki niej możesz na dobre zapomnieć o wieloetapowym rytuale pielęgnacyjnym rodem z Korei – i osiągnąć efekt lustrzanej skóry bez pomocy arsenału kosmetyków.

Na czym polega skin botox?

Skin botox ma zdecydowanie więcej wspólnego z mezoterapią, niż z klasycznym z botoksem – stąd często określa się go jako „mezobotoks”. Podczas zabiegu wykorzystywana jest dokładnie ta sama toksyna botulinowa, którą wstrzykuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Tym razem celem zabiegu nie jest jednak porażenie mięśni twarzy, tylko powierzchniowa stymulacja skóry. Toksyna jest wstrzykiwana w jej zewnętrzną warstwę, powodując poprawę napięcia, czego efektem zwężenie rozszerzonych porów i wygładzenie skóry. W trakcie zabiegu, lekarz medycyny estetycznej wykonuje około 40-50 płytkich mikronakłuć na całej twarzy, uwzględniając linię żuchwy, czoło i okolice pod oczami. Dla porównania, podczas standardowego botoksu, toksynę wstrzykuje się tylko w kilku miejscach, a do tego znacznie głębiej (aż do mięśni). Na tej samej zasadzie działa baby botox, podczas którego botulinę również wstrzykuje się za pomocą mikronakłuć – jednak w tym przypadku głównym celem jest wygładzenie drobnych zmarszczek i odświeżenie skóry.

Jakie efekty daje mezobotoks?

Najważniejsze działanie to zdecydowana poprawa struktury skóry. Skin botox spłyca i wygładza niewielkie zmarszczki i skutecznie zwęża rozszerzone pory, pozostawiając skórę idealnie gładką. To przekłada się również na mniejszą skłonność do tworzenia się wyprysków i stanów zapalnych, które zaczynają się od nadmiaru sebum zapychającego pory. Mezobotoks docenią więc zwłaszcza posiadaczki tłustej i mieszanej cery. Ale to nie jedyna zaleta tego zabiegu. Tak jak w przypadku klasycznego botoksu, toksyna działa również na niewielkie zmarszczki, wygładzając je. Ze względu na znacznie mniejsze dawki botuliny, nie dochodzi jednak do znacznego porażenia mięśni. Dzięki temu zachowujemy pełną mimikę twarzy, co daje bardzo naturalny efekt.

Skin botox – jak długo utrzymuje się efekt?

Najlepsze w tym zabiegu jest to, że różnica jest widoczna niemal natychmiast – dlatego wiele gwiazd decyduje się na wykonanie go tuż przed wielkim wyjściem. Efekt utrzymuje się mniej więcej tak długo, jak w przypadku klasycznego botoksu – czyli od 3 do 6 miesięcy. By skóra dłużej zachowała promienny wygląd, warto zapewnić jej dodatkowe zabiegi regenerujące, na przykład laser frakcyjny lub mezoterapię.