Osierocone siostry – dwunastoletnia Sabrina i siedmioletnia Dafne – trafiają do domu swojej tajemniczej, dość ekscentrycznej babci. Dzięki niej dziewczynki odkrywają rodzinny sekret związany ze swoim pochodzeniem. Niebawem Relda Grimm znika w tajemniczych okolicznościach. Siostry ruszają jej na ratunek i zostają wciągnięte w wir niezwykłych, fantastycznych wydarzeń. Okazuje się, że po słynnych braciach Sabrina i Dafne odziedziczyły nie tylko nazwisko, ale również… niezwykłe umiejętności.
Jakby tego było mało, niebawem okazuje się, że napisane przez Jakuba i Wilhelma historie wydarzyły się naprawdę, a bohaterowie ożywają dziś w świecie realnym. Królewna Śnieżka, trzy małe świnki czy zły wilk rzeczywiście istnieją, zamieszkując wraz z babcią Ferryport Landing, miasteczko nad rzeką Hudson, którego historia naznaczona została niegdyś wieloma dziwnymi i tajemniczymi zbrodniami…

O serii
W każdym tomie Sabrina i Dafne Grimm przeżywają niezwykłe, baśniowo-fantastyczne przygody, w których doszukać można się wątków znanych z dzieł wielu autorów – nie tylko Jakuba i Wilhelma Grimmów, ale również Hansa Christiana Andersena, Williama Shakespeare’a czy Franka Bauma, autora „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”.
Niezwykłą historię sióstr uzupełniają klimatyczne ilustracje Petera Fergusona.
W Stanach Zjednoczonych ukazało się osiem tomów serii. Autor zapowiada, że dziewiąta książka będzie już ostatnią. Niebawem powstanie film, którego scenariusz oparty jest na trzech pierwszych powieściach cyklu.

O autorze
Michael Buckley (ur. w 1969 w Ohio) jest znanym i cenionym w Ameryce autorem książek dla dzieci. Wcześniej imał się różnych zajęć – był komikiem, wokalistą w zespole punk-rockowym, kucharzem we włoskiej restauracji czy stażystą w popularnym talk show Davida Lettermana. W 1996 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie podjął pracę w telewizji, realizując programy dla Discovery Channel czy MTV. Obecnie mieszka z żoną i suką Daisy. Seria powieści o fantastycznych przygodach sióstr Grimm przyniosła mu sławę i wiele prestiżowych nagród.