Nasilone wypadanie włosów zdarza się osobom w rozmaitych sytuacjach życiowych. Wiadomo, że młoda mama kilka tygodni po urodzeniu dziecka przeżywa bardzo nasilone wypadanie włosów –– jest to związane z nagłą nadprodukcją prolaktyny i zahamowaniem wydzielania lizyny.
Często wypadanie włosów pojawia się wraz ze schorzeniem, które nie kojarzy się nam z włosami – np.: przy zespole jelita drażliwego. Stan przerzedzenia włosów może pojawić się również po zaburzeniach hormonalnych takich jak: niedoczynność i nadczynność tarczycy, menopauza czy obniżony poziom estrogenu u kobiet.
Nierzadko wypadanie włosów jest powodowane „niedożywieniem” pacjenta. Włosy wypadają ludziom przekarmionym pod względem ilości kalorii, ale niedożywionym, jeśli chodzi o składniki mineralne i witaminy. Niezbyt często pisze się, że także alergia może być przyczyną wypadania włosów – czasami chodzi tu o konkretny produkt, czy grupę produktów żywnościowych, chociaż może zdarzyć się, że przyczyną jest źle dobrany szampon lub odżywka.
Silne wypadanie włosów może być spowodowane stresem – prawdą jest, że ktoś może wyłysieć w ciągu jednej nocy – często pojawia się w takiej sytuacji łysienie plackowate. Nasilone wypadanie włosów może pojawić się po niezbyt profesjonalnie wykonanych zabiegach fryzjerskich – często jest to trwała lub farbowanie włosów poprzedzone rozjaśnianiem.

Nowość
Na rynku aptecznym pojawił się nowy produkt w linii Crescina. Szampon stymulujący odrost włosów Crescina Odrastanie R5 w wersji dla kobiet. Stanowi doskonałe uzupełnienie pielęgnacji preparatem Crescina R5 w ampułkach. Delikatnie oczyszcza skórę głowy i wspomaga intensywny wzrost włosów. Dodatkowo  utrzymuje skórę w doskonałej kondycji i znakomicie pielęgnuje włosy. Szampon jest dostępny w charakterystycznych białych buteleczkach z wizerunkiem twarzy ambasadora marki - piłkarza Ronaldo. Zalecany szczególnie w przypadku przerzedzenia i początkach łysienia u kobiet.

Zawiera:

Składniki czynne preparatu Crescina R5 Odrastanie  – Diguanosine TP, Prolifex, Kompleks Glico-3 i dwupeptyd seryny-treoniny, które wzbogacają formułę produktu.
Szampon delikatnie oczyszcza skórę głowy i wspomaga intensywny wzrost włosów.