Dziewczynka z amputowanymi nogami została modelką

Siedmioletnia Daisy-May Demetre ma obie nogi amputowane. Kiedy urodziła się Daisy zdiagnozowano u niej chorobę zwaną hemimelią strzałkową. Żadna z jej stóp nie rozwinęła się prawidłowo, ponieważ nie miała kości strzałkowej w lewej nodze i wyjątkowo miała małą kość w prawej. Kiedy Daisy była jeszcze dzieckiem, jej rodzice zdecydowali się na amputację obu nóg poniżej kolana, ponieważ nie była w stanie poruszać nogami ani utrzymać równowagi.

Po zabiegu Daisy zmagała się z bólem i słabymi odlewami gipsowymi na końcach nóg. W końcu otrzymała protezy na obie nogi, dzięki którym mogła chodzić, a nawet biegać i skakać. Teraz dziewczynka ma dwie pary protez: jedne, których używa do szkoły i drugie, dzięki którym może ćwiczyć i biegać. Jak podkreśla tata dziewczynki, Daisy z łatwością przystosowuje się do nowych protez i potrafi szybko nauczyć się panować nad nimi.

Szczerze mówiąc, możesz teraz cokolwiek na nią nałożyć, a ona szybko się przystosuje; ona po prostu wkłada coś na siebie i będzie je robiła na kółkach za pięć minut i myślisz: "Wow, to niesamowite". - mówi tata dziewczynki

Dziewczynka z protezami robi karierę

Tata Daisy stworzył dla córki konto na Instagramie, aby mogła ona swoją postawą i radością życia inspirować innych. Dziewczynką zainteresowały się różne osoby i agencje i teraz Daisy za pośrednictwem jednej z nich chodzi na wybiegach prezentując kolekcje ubrań. Daisy wystąpiła już w kilku pokazach, między innymi dla River Island.

Daisy oprócz pracy modelki lubi aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, a na zdjęciach widać, że dziewczynka jest bardzo wysportowana i szczęśliwa. 

Każdy z nas na pewno zadaje sobie pytanie: Jak Daisy czuje się z tym, że wyróżnia się z tłumu? Tata dziewczynki przyznaje, że córka nie przejmuje się tym i potrafi czerpać radość z życia. Rodzice dziewczynki są dumni z córki, że będąc tak młoda potrafi inspirować innych i nie wycofać się z powodu swojej sytuacji.

Jest inspirująca, pełna energii, nic nie powstrzyma jej w życiu. - podkreśla tata Daisy