Showmax: nowości na październik 2018

Showmax postanowił powitać jesień w mrocznym klimacie, a to chyba za sprawą zbliżającego się Halloween. Widzowie Showmax mogą szykować się na maratony strachu.  Poza kultowymi adaptacjami filmowymi powieści Kinga, "Carrie" (wersja z 1976 i 2014 roku), na widzów czeka również słynny "Świt żywych trupów" oraz drugi sezon serialu "Channel Zero". Showmax dla swoich widzów przygotował długo wyczekiwany trzeci sezon serialu "Egzorcysta" oraz drugi sezon "Stacji Berlin". Co jeszcze w Showmax w październiku?

Showmax nowości na październik 2018: seriale

"Egzorcysta", sezon 3

Piekielnie zabawna i diabelsko niepoprawna seria przygód Bogdana Bonera rozpoczyna się na nowo! Co Bartosz Walaszek przygotował dla widzów w kolejnym sezonie kultowego formatu? W noc poprzedzającą 1 listopada na straży wrót do świata żywych staje Egzorcysta, który  za drobną opłatą każde diabelstwo odsyła z powrotem do piekieł! Gdyby nie on, mało kto odważyłby się wyjść targować o znicze w obawie przed czyhającymi za rogiem strzygami. Jednak dzięki Bonerowi wszyscy, szykujący się w tym roku na grobbing, mogą czuć się bezpieczni!  Egzorcysta zawodowo stawia czoła mrocznym cholerstwom. Zwłaszcza w Halloween roboty ma od “licha”! W trzecim sezonie animacji Walaszka, nie zabraknie nagłych wezwań, nowych wyzwań i wyzwisk... od zmór nieczystych!

Premiera serialu na Showmax: 31 października

Channel Zero: No-end House, sezon 2

Kolejna odsłona serialu, stanowiącego ekranizację znanej z Internetu creepypasty – przyprawiającej o dreszcz historyjki umieszczonej w sieci. W drugim sezonie główną rolę odgrywa grupa nastolatków, którzy w poszukiwaniu przygody decydują się wejść do mrocznego domu, owianego złą sławą. No-End House, jak nazywają go w opowieściach lokalni mieszkańcy, to budynek, który teoretycznie nie ma końca. Żądni wrażeń licealiści uznają te pogłoski za czcze gadanie, mające ostudzić ich entuzjazm. W chwili, gdy przekraczają próg domu, zmuszeni są pożegnać się nie tylko ze swoim dotychczasowym życiem, ale i rzeczywistością, do której przywykli w normalnym świecie… Od teraz ich wspomnienia, doświadczenia i przekonania stanowić będą wyłącznie pożywkę dla strachu, który w każdym z odwiedzanym w domu pomieszczeń przyjmuje inną formę.

Premiera na Showmax: 11 października

Showmax nowości na październik 2018: filmy

"Carrie"

Ekranizacja pierwszej powieści Stephena Kinga, która zapewniła początkującemu pisarzowi rozgłos i opinię autora literatury grozy. Do najgłośniejszych adaptacji filmowych powieści należy zrealizowana przez Briana De Palmę w 1976 r., w której zadebiutował John Travolta, oraz wersja wyreżyserowana w 2013 r. przez Kimberly Peirce. Oba te filmy będziemy mogli obejrzeć w październiku na Showmax.

Carrie to cicha, nieśmiała nastolatka z małego miasteczka w stanie Maine. Wychowywana przez paranoicznie religijną i nadopiekuńczą matkę, nieraz musi znosić jej absurdalne wymysły. W szkole również nie ma łatwo – Carrie jest lekceważona i prześladowana przez rówieśników. Pewnego dnia odkrywa w sobie zdolności do przesuwania przedmiotów siłą woli, co w efekcie prowadzi  do tragicznych konsekwencji.

Premiera filmu na Showmax: 18 października

"Świt żywych trupów"

Współczesna wersja filmu George`a A. Romero z 1978 r. „Świt żywych trupów" jest kontynuacją historii ukazanej w „Nocy żywych trupów”. Akcja filmu rozgrywa się bowiem tuż po nocnym ataku krwiożerczych zombie, których rzesze rosną w siłę w zastraszającym tempie i zmniejszają szansę ludzkości na przeżycie. 

Nieświadoma zagrożenia Ana wraca do swojego domku na przedmieściach późnym wieczorem. Już następnego poranka staje z niebezpieczeństwem twarzą w twarz, gdy śpiący u jej boku mąż zostaje brutalnie zaatakowany przez małą dziewczynkę przemienioną w zombie. Ana ucieka z domu i niebawem spotyka grupę ocalałych ludzi: pielęgniarkę, policjanta, młode małżeństwo oczekujące dziecka oraz sprzedawcę. Wszyscy oni łączą siły mierząc się z przybierającą na sile plagą zombie, które otaczają ich z każdej strony. Wspólnie opracowują plan, aby uciec z zaatakowanego przez umarlaki miasta.

Premiera na Showmax: 18 października

"Mordercze klowny z kosmosu"

Absurdalny komedio-horror, który może jeszcze bardziej pogłębić Twój lęk przed klaunami albo wyleczyć Cię z irracjonalnej fobii raz, na zawsze. O sukcesie tej nietuzinkowej produkcji świadczy fakt, że z niespełna dwumilionowym budżetem  film przyniósł dochody na poziomie przekraczającym czterdzieści milionów dolarów!

W jednym z amerykańskich miasteczek pojawia się cyrk! Różni się on jednak od standardowego wydania – ten, który zawitał w Crescent Cove przyleciał z kosmosu i sprowadził na ziemię hordy krwiożerczych klaunów. Upiorne przebierańce uwielbiają smak ludzkiego mięsa i nic nie powstrzyma ich przed zdobyciem ulubionego kąska. Nic poza… strzałem w wielki czerwony nos, który uśmierca cyrkowych przybyszów z kosmosu.

Premiera na Showmax: 25 października 

Showmax nowości na październik 2018: filmy Wojciecha Smarzowskiego

W związku z premierą filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, który wszedł do kin w ostatni weekend września, Showmax przygotował dla swoich widzów pięć jego najgłośniejszych filmów.

Na platformie Showmax możemy oglądać filmy: "Wesele", "Dom zły", "Drogówka", "Pod mocnym aniołem" oraz film "Ksiądz". To idealna okazja, żeby nadrobić wszystkie filmy reżysera, którego nazwisko jest teraz na ustach wszystkich. 

Showmax nowości na październik 2018: pozostałe premiery

4 października

 • Chwasty (Ironweed) - 1987 
 • Desperaci (Normal Life) - 1996 
 • Wampir w Brooklynie (Vampire in Brooklyn) - 1995 
 • Znam kogoś, kto cię szuka (Crache Coeur) - 2015 
 • Trzej Amigos (Three Amigos!) - 1986 
 • Wyrzuć mamę z pociągu (Throw Momma From The Train) - 1987 
 • ParaNorman (2012)
 • Świadek oskarżenia (Witness Unprotected) - 2018 

11 października

 • Między światami  (Rabbit Hole) - 2010 
 • Łowca (The Hunter) - 2011 
 • Dwunastu gniewnych ludzi (12 Angry Men) - 1957 
 • Sleepwalker - 2017 
 • Deadly Expose - 2017 

18 października

 • Koszmarne opowieści (Creepshow) - 1982 
 • Cujo - 1983 
 • Umrzeć powtórnie (Dead Again) - 1991 
 • Krew z krwi, kość z kości (Flesh and Bone) - 1993 
 • Armia ciemności (Army of Darkness) - 1993 
 • Silencer - 2018 

25 października

 • Taśmy Watykanu (The Vatican Tapes) - 2015 
 • Coś (The Thing) - 2011 
 • Mgła (The Mist) - 2007 
 • Powrót żywych trupów (The Return Of The Living Dead) - 1985 
 • #Squadgoals - 2018