Dlaczego Shakira łysieje?

Kolumbijska piosenkarka Shakira znana jest ze swoich pięknych bujnych włosów. Według doniesień portalu "Mujer Hoy" Shakira zmaga się z chorobą zwaną łysieniem plackowatym, które często dotyka młode osoby. 41-letnia piosenkarka prawdopodobnie wzięła sprawy w swoje ręce i udała się na terapię do jednej z barcelońskich klinik. Tam Shakira ma się poddać specjalnej terapii i zabiegowi mikropigmentacji, który ma w naturalny sposób stymulować wzrost nowych włosów.

Shakira ma ostatnio złą passę. W ubiegłym roku piosenkarka z powodu choroby musiała odwołać koncerty. Wtedy Shakira miała problemy ze strunami głosowymi i nie mogła śpiewać. Gdy pokonała problemy z głosem, teraz przyszła kolejna choroba. Miejmy nadzieję, że ta terapia szybko da efekty i Shakira w minimalnym stopniu odczuje łysienie.

Łysienie plackowate: co to za choroba, na którą cierpi Shakira?

Łysienie plackowate to przewlekła choroba zapalna, w wyniku której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadaniu włosów. Włosy wypadają w taki sposób, że na skórze głowy pozostają plamy, podobne do placków, stąd nazwa choroby: łysienie plackowate. Łysienie plackowate dotyka głównie dzieci i osoby w wieku 20-40 lat. Przyczyny choroby nie są znane, prawdopodobnie choroba ma podłoże autoimmunologiczne, czyli układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe, gdyż uznaje je za "obce".