Shakira po raz pierwszy o depresji

Shakira udzieliła ostatnio wywiadu dla "The Guardian", w którym zdecydowała się po raz pierwszy opowiedzieć o swojej depresji.

Wszyscy doskonale pamiętamy, kiedy pod koniec 2017 roku Shakira była zmuszona odwołać trasę koncertową z powodu choroby strun głosowych. "Pod koniec października, podczas prób do trasy koncertowej, poczułam dziwną chrypkę, która przeszkodziła mi w śpiewaniu. Po zbadaniu lekarze odkryli krwotok na prawej strunie głosowej" - poinformowała wtedy swoich fanów. 

Kiedy wydawało się, że stan zdrowia Shakiry się poprawia i piosenkarka wróci na scenę w nowym roku, sytuacja znów się odwróciła i gwiazda musiała ponownie poinformować fanów o odwołaniu trasy. "Jestem bardzo wdzięczna za miłość i wsparcie, jakie mi wysyłacie od kilku tygodni. Poczułam, że mój głos jest nie tylko mój, ale także wasz. Wasze modlitwy i wiadomości trzymały mnie na duchu. Choć naprawdę liczyłam, że już w styczniu będę mogła wrócić, pogodziłam się z tym, wyleczenie choroby potrwa dłużej niż przypuszczałam. Sama potrzebowałam czasu, by wraz z lekarzami podjąć właściwą decyzję" - napisała w oświadczeniu Shakira.

W wywiadzie dla "The Guardian" Shakira przyznała, że była w depresji, która odbierała jej całą energię do działania. 

Byłam w takiej depresji, że nie byłam w stanie wstać z łóżka - wyznała piosenkarka.

Shakira: jej szczere słowa poruszyły fanów

Shakira przyznała, że choroba strun głosowych, brak możliwości koncertowania spowodowały, że piosenkarkę dopadła depresja. Dodatkowo Shakira zmagała się z łysieniem plackowatym. To przewlekła choroba zapalna, w wyniku której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadaniu włosów. Włosy wypadają w taki sposób, że na skórze głowy pozostają plamy, podobne do placków, stąd nazwa choroby: łysienie plackowate. 

Nie byłam pozytywną osobą. Byłam bardzo pesymistycznie nastawiona do świata. Byłam zgorzkniała. Gerard poznał moją najgorszą stronę. - wyznała w wywiadzie Shakira.

Shakira pokonała depresję?

Wszystko wskazuje na to, że Shakira ma już za sobą trudne momenty i nareszcie zła passa minęła. W 2020 roku Shakira razem z Jennifer Lopez wystąpią podczas  Super Bowl Halftime Show. Jesteśmy przekonane, że powrót na scenę będzie dla piosenkarki zastrzykiem pozytywnej energii i tego jej życzymy.