Kiedy zaczyna się sezon Wagi?  

Sezon Wagi rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej, która zapowiada początek astronomicznej jesieni na danej półkuli. Energia zodiakalnej Wagi zacznie więc oddziaływać już 23 września i będzie towarzyszyć nam aż do 22 października. To czas, który sprawi, że poczujesz, jak twoje wnętrze wypełnia spokój i opanowanie. Będziesz chciała zażegnać wszelkie nieporozumienia i rozstrzygnąć spory w pokojowej atmosferze. Taktowna i dyskretna Waga pozwoli ci wejść w nową porę roku z bagażem pozytywnych odczuć i emocji.

Energia Wagi: popracuj nad relacjami i wyzwól kreatywność 

Po sezonie Panny, która nadała życiu poważny ton i skłaniała do wzięcia odpowiedzialności i zaprowadzenia porządków, teraz nadszedł czas, aby wibracje Wagi dodały ci nieco więcej swobody. W tym okresie postawisz na rozkwit komunikacji. Będziesz otwarta na dialog i z opanowaniem rozstrzygniesz każdy dylemat. Waga jako siódmy astrologiczny znak zodiaku, którym włada żywioł powietrza, słynie z zamiłowania do beztroskiego, harmonijnego życia. Zrobisz więc wszystko, aby osiągnąć stan wewnętrznego spokoju. Zajmiesz się upiększaniem rzeczywistości i zdecydujesz, w którą stronę skierować swój twórczy zapał.

Oto, jak możesz wykorzystać energię sezonu Wagi: 

 • odnów stare znajomości 
 • wyciągnij rękę do zgody 
 • odmaluj mieszkanie 
 • zmień aranżację wnętrz 
 • naucz się słuchać i reaguj na prośby 
 • przeprowadź drobny remont 
 • wybierz się na koncert, do teatru albo opery 
 • popracuj nad motywacją i systematycznością 
 • wyrób w sobie dobre nawyki wczesnego wstawania 
 • zacznij ćwiczyć i chodzić na długie spacery
 • zadbaj o regularne posiłki i pory snu 

Miesiąc Wagi to także czas, gdy na twojej drodze pojawi się kilka poważnych wyzwań. Skomplikować mogą się sprawy związane z twoją drugą połówką, przyjaciółmi bądź znajomymi z pracy. Dzięki opanowaniu Wagi unikniesz poważnych konfliktów i szybko wyjaśnisz wszystkie nieporozumienia. Uważaj jednak na to, aby nie popaść w przesadne asekuranctwo. Zamiast zamiatać sprawę pod dywan, przejdź do działania. Inną skrajnością może być chęć dolania oliwy do ognia i przesadne negowanie argumentów drugiej strony. Energia Wagi pomoże ci zachować równowagę i sprawiedliwie osądzić każdy zatarg. 

Zobacz także: 

Sezon Wagi: kto powinien uważać na energię siódmego znaku zodiaku? 

Od kiedy Waga rozpoczyna swoje przywództwo, możesz poczuć, że wiele spraw zaczyna obierać nieoczekiwany obrót. Energia tego zodiaku chce w ten sposób nakłonić cię do tego, aby przyjrzeć się bliżej relacjom z rodziną i przyjaciółmi. Postaraj się wsłuchać w ich potrzeby i nie oceniaj ich postępowania. Zamiast tego okaż wsparcie i zaproponuj wspólny wyjazd albo zwyczajnie zwiększ intensywność spotkań. Praca z energią, która napływa od Wagi, może być problematyczna w szczególności dla Koziorożca i Raka. Te dwa znaki mogą błędnie zinterpretować przesłanie płynące od harmonijnej i dobrotliwej Wagi. 

Zobacz także:

W przypadku nieufnego i zamkniętego w sobie Koziorożca, którym włada żywioł ziemi, serdeczność i komunikatywność Wagi jest czymś trudnym do zaakceptowania. Zamiast nieco zwolnić tempo i przestać skupiać się wyłącznie na pracy i kwestiach materialnych, Koziorożec może popaść w natrętne krytykanctwo. Gesty, słowa i działania współpracowników i członków rodziny będą go drażnić, a przez to może stać się niemiły i arogancki. Najlepszą radą jest ćwiczenie cierpliwości i zmiana podejścia do ludzi. Zamiast oskarżać, staraj się zrozumieć. 

Wycofany i bierny Rak może przyjąć postawę obronną i jeszcze bardziej schować się w sobie. W tym przypadku wodny  zodiak przejmie z Wagi tylko te cechy, które uzna za pokrewne. A zatem, zamiast postawić na poprawę komunikacji i docenić swoją twórczą stronę, może stać się jeszcze bardziej zachowawczy, a w relacjach romantycznych przejawiać zachowania zaborcze. Najlepsze, co może zrobić Rak to podjęcie próby wyjścia ze strefy komfortu. Tylko w ten sposób zrozumie, że inni ludzie chcą jego dobra i nie mają wobec niego złych intencji. 

Aby sezon Wagi wpłyną pozytywnie na twoje życie i otaczającą cię rzeczywistość, możesz skorzystać z magicznych rytuałów, dzięki którym poprawisz relacje z rodziną i przyjaciółmi, umocnisz związek i ulepszysz komunikację z innymi ludźmi: 

Sezon Wagi: czas na powitanie harmonii 

Waga należy do grupy znaków zodiaku w jakości kardynalnej. Oznacza to, że jest jednym z najważniejszych gwiazdozbiorów, który ma w sobie niesamowity potencjał. Posiada mnóstwo energii, potrafi dostrzegać piękno świata i wykorzystywać je do szerzenia dobra. Jest kreatorem i dąży do nieustannego rozwoju. Sezon Wagi to wyjątkowo płodny czas. Wibracje siódmego znaku zachęcają cię do tego, by ruszyć z miejsca i rozpocząć wcielanie w życie pomysłów i koncepcji, które od dawna masz w swojej głowie. Może to być świetny moment na twórcze eksperymenty i skupienie się na wyzwoleniu swojej kreatywności.

Zobacz także: 

Wadze patronuje planeta Wenus, nazywana często planetą miłości i piękna. Zachęca do zabawy, romansowania i rozkwitu dobrych emocji. Jest związana z dobrobytem, powodzeniem w finansach i doświadczaniem przyjemności życia. W czasie trwania sezonu Wagi pozwól sobie na odczuwanie szczęścia, ustal granice i działaj tak, aby zachować równowagę w życiu zawodowym i prywatnym.