Sezon Strzelca: kiedy się zaczyna?

Sezon Strzelca rozpoczyna się 22 listopada i trwa do 21 grudnia, a więc jego zakończenie wypada tuż przed świętami Bożego Narodzenia. To niesamowity moment w ciągu całego roku, kiedy stery przejmuje dziewiąty astrologiczny znak zodiaku, którym włada żywioł ognia i planeta Jowisz. Co to oznacza? Podczas trwania sezonu Strzelca poczujesz napływ energii i dreszcz ekscytacji. Twoja intuicja będzie kierować cię w stronę tego, co nieznane, kuszące i odbiegające od utartych schematów. W tym okresie wykorzystasz swój urok i docenisz siebie taką, jaka jesteś. Przestaniesz szukać wad i skupisz się na zaletach. To okazja na zbieranie nowych doświadczeń i skreślenie ze słownika słów takich jak: nuda, bezpieczeństwo, marazm i stałość. Zboczysz z utartych ścieżek życia i nabierzesz ochoty na nowe przygody.

Strzelec jako znak zodiaku, który pozostaje pod panowaniem ognia, odznacza się następującym zestawem cech: 

 • impulsywność; 
 • entuzjazm;
 • spontaniczność; 
 • pewność siebie; 
 • komunikatywność; 
 • odwaga;
 • umiejętność działania pod presją 
 • aktywizm;
 • atrakcyjność;
 • odporność na stres.

Planeta Jowisz, która sprawuje opiekę nad Strzelcem, jest utożsamiana z rozwojem i sukcesem. Ten znak zodiaku jest więc pozytywnie nastawiony do życia, dąży do przemian i nie znosi ograniczeń. Jest obdarzony urokiem osobistym i posiada naturalne umiejętności retoryczne.

Zobacz także: 

Strzelec: od kiedy do kiedy jest jego czas? 

Strzelec to znak zodiaku, którego czas trwania przypada na 22 listopada aż do 21 grudnia. Wówczas mówi się, że w kalendarzu astrologicznym trwa sezon Strzelca. Ponadto osoby urodzone w tym czasie posiadają Strzelca w znaku słonecznym. 

W okresie od drugiej połowy listopada do drugiej połowy grudnia, czyli w przedziale czasowym, kiedy Słońce znajduje się w znaku Strzelca, kosmos daje znak, że to moment na to, aby działać. Czas Strzelca i jego energia udzieli się nie tylko osobom, które urodziły się pod tym zodiakiem. Przypływ odwagi, lepszy nastrój i chęć do zmian są przejawem działania tej kosmicznej siły – która oddziałuje na wszystkich bez wyjątku. Chcesz dowiedzieć się, jak wpłynie na ciebie? Koniecznie sprawdź horoskop na sezon Strzelca dla wszystkich znaków zodiaku

Zobacz także:

Sezon Strzelca: kieruj się w stronę tego, co nieznane

Strzelec, nazywany również Łucznikiem, to znak zodiaku, który odznacza się optymizmem i chęcią do działania. Bardzo ceni sobie wolność i nie szuka łatwych rozwiązań. Podejmuje wyzwania, ponieważ czuje, że w ten sposób może się rozwijać. Nie znosi nudy i wszystkiego, co stałe i monotonne. Jego energia udzieli się również tobie. Zapragniesz doświadczyć czegoś nowego i wyrwać się z bezpiecznego schematu codzienności. Poczujesz, jak narasta w tobie chęć przekroczenia wewnętrznych barier. Być może otworzysz się na nową, romantyczną znajomość. Odrzuć głos rozsądku i pozbądź się lęku. To czas na zabawę, ekscytację i poznawanie siebie na nowo. 

Po trwającym do 21 listopada sezonie Skopiona, który otworzył szufladki przeszłości i przypomniał o starych ranach, teraz nadszedł czas na to, aby cieszyć się życiem i przestać podchodzić do niego w poważny i zdystansowany sposób. Zadaniem Skorpiona było dostarczenie ważnych życiowych lekcji. Miałaś porzucić stare przyzwyczajenia i wyjść z błędnego koła zależności. Wraz ze Strzelcem nadchodzi czas na to, aby zacząć cieszyć się z dokonanych wyborów. Poczuj wolność i znów stań się panią własnego losu. 

Lekcje do przepracowania podczas sezonu Strzelca

Miesiąc Strzelca wpłynie na ciebie w niezwykle pozytywny sposób i dostarczy sporej dawki kojącej energii. Jest tylko jeden warunek – musisz otworzyć się na to, co nowe i nieznane. Z tym zadaniem największy problem będą miały ziemskie znaki zodiaku, które słynął z opanowania, powagi i przywiązania do kwestii materialnych. Panna, Koziorożec oraz Byk powinny spróbować, chociaż na chwilę porzucić to, co stałe, bezpieczne i monotonne. To dobry moment na to, aby wyjść ze swojej strefy komfortu i przełamać bariery. Może to być pozornie niewielka rzecz, jak na przykład spróbowanie nowej potrawy, wybór innej drogi do pracy bądź pójście na niezobowiązującą randkę. Te drobne zmiany mogą spowodować lawinę nowych, nieoczekiwanych i wspaniałych przygód. 

Podczas sezonu Strzelca porzuć wątpliwości i nieufność. W tym wyjątkowym momencie astrologicznego kalendarza daj się porwać przygodzie. Jeżeli czujesz, że los zsyła ci szansę na przeżycie czegoś wyjątkowego – nie zmarnuj jej. Oto, co powinnaś zrobić, aby wykorzystać kosmiczną moc dziewiątego znaku zodiaku: 

 • nawiąż kontakt z nieznaną osobą – może to być uśmiech lub serdeczny gest; 
 • weź udział w warsztatach ceramicznych, zapisz się na kurs jogi albo zacznij uczyć się nowego języka; 
 • kiedy ktoś nieznajomy będzie próbował z tobą porozmawiać – podejmij wyzwanie i wejdź w konwersację; 
 • ugotuj potrawę, której nie robiłaś nigdy wcześniej; 
 • wybierz się na spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem; 
 • wykonaj spontaniczny telefon do osoby, o której niedawno myślałaś; 
 • wybierz się na spacer w nieznane okolice.

Zobacz także: 

Energia Strzelca a emocje: co wydarzy się w miłości?

Beztroski, spontaniczny i kochliwy – właśnie tak działa Strzelec. Znak zodiaku, który ma gorący temperament i posiada czarujący urok, może nieźle namieszać w twoim życiu uczuciowym. Zbliża się moment, w którym zapragniesz znów poczuć dreszczyk emocji i porzucić nudne, domowe obowiązki. Jeżeli jesteś w stałym związku – przejmij inicjatywę i wprowadź do wspólnego życia odrobinę nowych wrażeń. To dobry czas na to, aby porozmawiać o swoich potrzebach i dowiedzieć się, jakie oczekiwania ma druga strona. Być może jest coś, co chcielibyście zrealizować wspólnie? Najlepszym miejscem na omówienie tych kwestii będzie romantyczna kolacja przy świecach. 

Dla osób, które szukają swojej drugiej połówki, sezon Strzelca jest dobrą okazją do tego, aby wyjść z inicjatywą. Zajrzyj do znajomych, wybierz się do kina, na wernisaż, odwiedź ulubioną knajpę, pójdź na festiwal lub warsztaty organizowane w okolicy. Pamiętaj, że siedząc w domu, nie wydarzy się nic nowego. Zaufaj intuicji i postaw na spontaniczne decyzje. Rzeczy, które dzieją się przez przypadek, zazwyczaj kryją w sobie coś fascynującego. 

Energia Strzelca jest wypełniona entuzjastycznym ładunkiem. To dobry czas na pielęgnowanie relacji z ludźmi, na których ci zależy. Poczujesz wdzięczność za to, że są blisko ciebie i docenisz ich za to, jakimi są. Sprawy miłosne będą układały się bardzo korzystnie. W tym magicznym czasie komunikacja między tobą, a członkami rodziny, przyjaciółmi i współpracownikami będzie niezwykle udana, a ty zobaczysz, że kompromis nie oznacza przegranej. 

Zobacz także: 

Na co uważać podczas sezonu Strzelca?

W trakcie sezonu energicznego i komunikatywnego Strzelca pamiętaj o kilku pułapkach. Zupełny brak kontroli i lekkomyślność to coś innego niż otwarcie się na nowe projekty i przygody. Każdy znak zodiaku posiada jasną i ciemną stronę – to one tworzą cały wachlarz cech charakteru. Tak samo jest w przypadku Strzelca. Od kiedy ten zodiak zaczyna emanować niezwykłą siłą, możesz poczuć, że wiele rzeczy przychodzi ci z niewytłumaczalną lekkością. Potrafisz cieszyć się z drobnych rzeczy, a szczęście nie opuszcza cię nawet na krok. Uważaj jednak, aby twoja otwartość i zdobywanie nowych doświadczeń nie poszło o krok za daleko. 

Naiwność i beztroska to cechy, które również można przypisać dla Strzelca. Kiedy się zaczyna zagrożenie? Czerwona lampka powinna zapalić się w momencie, gdy poczujesz, że przestaje ci zależeć na konsekwencjach swoich czynów. Jeżeli stałaś się zbyt rozrzutna, nie wywiązujesz się z obietnic i zapominasz o swoich obowiązkach – to znak, że powinnaś przemyśleć swoje zachowania. Łucznik wskaże ci nowe ścieżki życia, które mogą być niezwykle kuszące, ale mogą nieść za sobą wiele konsekwencji, na które być może nie jesteś przygotowana. Nie podejmuj pochopnych decyzji w każdym aspekcie swojego życia. Kłótnia z partnerem nie musi oznaczać końca związku, daj sobie czas na to, by ochłonąć i ponownie porozmawiać o problemie. Aby uspokoić emocje i dodać sobie więcej cierpliwości, możesz sięgnąć po jeden z oczyszczających lub uziemiających rytuałów: