Sernik Dawida Podsiadło na WOŚP 2021

- Jak co roku, do orkiestrowych aukcji internetowych zaprosiliśmy znane osoby. Zwróciliśmy się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego, muzyków, aktorów, sportowców, polityków, a także tych, którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych, o przekazanie jakiegoś przedmiotu na rzecz 29. Finału WOŚP. Gramy pod hasłem: „Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”. Odzew na nasz apel okazał się bardzo szeroki, a do Fundacji zaczęły napływać wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi. Na nasz apel odpowiedział również Dawid Podsiadło – piszą organizatorzy aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Allegro.

Co w tym roku ofiarował na aukcję WOŚP Dawid Podsiadło? Cóż, jest smacznie, oldchoolowo i – nomen omen – miałomiasteczkowo! Polski muzyk bowiem postanowił wystawić na aukcję sernik a’la Podsiadło!

Dawid Podsiadło zapowiedział, że wygranemu lub wygranej przekaże własnoręcznie upieczony sernik (a właściwie trzy serniki). Co więcej osobiście dostarczy je zwycięzcy licytacji, jeśli ten będzie mieszkańcem Polski.

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej zaskakujące aukcje polskich gwiazd na WOŚP 2021

Dawid Podsiadło piecze serniki Polakom?

Polski muzyk tak zachęca do licytacji sernika swoich fanów na Facebooku:

- Zachęcam Was do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wystawiam na aukcję serniki z dostawą do domu. Do wylicytowania są trzy (upieczone i dowiezione osobiście przeze mnie) serniki. Będziecie mogli zjeść sernik, który ja upiekę (i dowiozę Wam do domu) – pisze Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło strzelił ze swoją aukcją w dziesiątkę! Sernik to wypiekowy klasyk na polskich stołach, a sernik upieczony osobiście przez Dawida Podsiadło… cóż, to musi być WOW! Tym bardziej nie zdziwił nas fakt, że pod sernikowym postem Dawida Podsiadło posypały się niczym sernikowe rodzynki setki komentarzy!

- Szkoda, że nie jestem bogata, nawet jakby był z rodzynkami, to bym jadła, wspominając jak po moich schodach wchodzi Dawid, śpiewając " Nie ma fal" – pisze jedna z fanek na Facebooku.

Zobacz także:

Dawid Podsiadło łączy Polaków smakiem sernika z rodzynkami (lub bez)

Fakt. Aktualnie sernik Dawida Podsiadło do najtańszych nie należy. Jego cena właśnie przekroczyła 10 tys. zł, a to zdecydowanie więcej niż większość dań w karcie Magdy Gessler!

Jednak fani Dawida Podsiadło to nieźli spryciarze i właśnie wykombinowali, że nawet jeśli nie stać ich pojedynczo na sernik z dostawą od Dawida Podsiadło, to zrzucą się i spotkają w jednym miejscu!

- Proponuję założyć zrzutkę i spotkać się w dużym gronie, wtedy i kwota będzie zacna i spotkanie. Nawet serników parę upiekę – żartuje kolejna fanka.

Pojawiły się też komentarze w lirycznym tonie:

- Choć serniczki sfilcowane, ze szczerego serca dane!

Licytować każdy może....ale cena.... o mój Boże !!! – pisze kolejna fanka.

Skoro mowa o serniku, nie mogło zabraknąć oczywiście odwiecznego dylematu – z rodzynkami, czy bez. Ponieważ – jeśli nie wiecie – Polacy dzielą się na tych, którzy lubią sernik z rodzynkami i tych, którzy sernika z rodzinkami nienawidzą!

- Nie wspomniałeś najważniejszego - #teamrodzynek prawda? W piekle jest specjalne miejsce dla ludzi robiących sernik z rodzynkami. Oby poszły za miliony monet!  - czytamy w kolejnym komentarzu.

I tak oto jeden (a właściwie trzy) sernik Dawida Podsiadło wywołał wielkie poruszenie! Wielkie gratulacje za ten pomysł, za dystans do siebie i za frajdę, którą Dawid Podsiadło nieustannie daje swoim fanom, łącząc tę naszą pokomplikowaną i pokrojoną Polskę jednym, pięknym sernikiem!

P.S. Strategicznym partnerem aukcji są Telezakupy Bambo, jako wyłączny dystrybutor sernika a la Podsiadło, a filmik promujący aukcję obejrzeć możecie na oficjalnej stronie i na YouTube. Uwaga! Przygotujcie chusteczki. Będziecie płakać ze śmiechu!

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Korzenne tiramisu - niebanalny sposób na tradycyjny deser

Pettole - kulki drożdzowe według przepisu Matteo Brunetti

Idealne naleśniki - prosty tajemniczy trik Magdy Gessler