„Król” – o czym jest nowy serial Canal plus?

"Król" - na ten serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha czekaliśmy z wytęsknieniem. Już dzisiaj będziemy mogli obejrzeć pierwszy odcinek „Króla” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy "Ostatniej rodziny".

Akcja serialu "Król" dzieje się w Warszawie w 1937 roku kiedy nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem rządzi żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym w mieście wiedzie bokser, Jakub Szapiro, uwielbiany przez warszawskie kobiety. Szapiro ma marzenie - zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Mężczyzna pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem - Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta. Jak zakończy się ta walka dowiecie się śledząc kolejne odcinki „Króla”.

„Król” ze wspaniałą obsadą aktorską: kto wystąpi?

Nie można nie wspomnieć o obsadzie w serialu „Król”. Na ekranie same gorące nazwiska: Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa, Aleksandra Konieczna i wielu innych genialnych aktorów.

Fot. Kadry z serialu Canal Plus "Król"

„Król” – ten zwiastun serialu Canal plus już buduje emocje

Jeśli nie możecie się doczekać serialu „Król”, to koniecznie obejrzyjcie zwiastun, który już teraz wprowadzi was w klimat powieści Szczepana Twardocha.

Canal Plus zaprasza na piątek z „Królem” - o co chodzi?

Dla fanów serialu, Canal Plus przygotował specjalny wieczór z serialem „Król”, który rozpocznie się w piątek 6 listopada o godzinie 18:25. Zobaczymy między innymi „Król: prolog”, czyli rozmowę trzech twórców, godzinny dokument „Jak powstawał Król?”, specjalny odcinek „Miasta Rytm. Warszawa 1937”, making off pierwszego odcinka, czyli „Król. Kulisy serialu: bijatyka”, a także „Król. Pierwsza scena”, w którym reżyser Jan P. Matuszyński opowiada i wyjaśnia widzom techniczne oraz artystyczne założenia sceny otwierającej serial – blisko 5 minutowego ujęcia mastershot.

My już odliczamy godziny do premiery serialu Canal Plus "Król". A Wy będziecie oglądać?

Fot. Kadry z serialu Canal Plus "Król"