Sennik kwiaty

Sen o kwiatach ma tak dużo interpretacji w senniku jak wiele jest odmian kwiatów. Śniąc o kwiatach możemy być na łące i zrywać kwiaty, mogą nam się śnić kwiaty cięte lub kwiaty doniczkowe. Białe kwiaty lub kolorowe. Możesz sama sadzić kwiaty. Każdy taki sen ze szczegółami możemy interpretować na inny sposób. 

W senniku kwiaty to symbol piękna, radości i zadowolenia z życia. Wręczając komuś kwiaty chcemy okazać mu miłość, sympatię, szacunek, podziękowanie. Kwiaty od zawsze wywołują u nas pozytywne emocje i skojarzenia. Dlatego kiedy w naszym śnie pojawiają się kwiaty, to budzimy się bez lęku i obaw. Ale czy na pewno każdy sen o kwiatach to zapowiedź czegoś dobrego? Przypomnij sobie, jak dokładnie wyglądał twój sen o kwiatach i z naszą pomocą zinterpretuj go. Czy szykuje ci się nowa miłość, a może to zapowiedź zmian w życiu?

Sennik: kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe w senniku oznaczają pomyślną wróżbę. To zapowiedź zmian w życiu uczuciowym. Wkrótce na horyzoncie pojawi się ktoś, kto skradnie twoje serce, a ty również odwzajemnisz to uczucie. Jeśli natomiast sen o kwiatach doniczkowych przytrafił się osobie w związku, to znaczy, że wasza relacja świetnie się rozwija i macie przed sobą świetlaną przyszłość. Będzie jak dobrze ukorzeniony kwiat w doniczce. Wasze uczucie z dnia na dzień będzie coraz silniejsze i trwałe. Możesz planować wspólną przyszłość.

 • Zielone kwiaty doniczkowe to w senniku symbol harmonii i spokojnego życia. Jeśli miałaś aktualnie trudniejszy moment w życiu, a przyśniły ci się zielone kwiaty w doniczce, to w końcu karta się odwróci, a ty odnajdziesz wewnętrzny spokój, którego ostatnio nie miałaś. Spodziewaj się harmonii na każdej płaszczyźnie swojego życia.
 • W swoim śnie z udziałem kwiatów doniczkowych warto zwrócić uwagę na stan doniczki. Jeśli jest pęknięta czy rozbita, to czekają cię trudne momenty.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sennik: kwiaty w ogrodzie

Śniły ci się kwitnące kwiaty w ogrodzie? Sennik podpowiada, że pragniesz w życiu otaczać się tym co najlepsze. Marzysz o szczęśliwym życiu, u boku ukochanej osoby, z którą chciałabyś założyć rodzinę. Te marzenia już wkrótce mogą stać się rzeczywistością. Pamiętaj, że sny to często zapowiedź tego, co nas czeka w życiu. Wystarczy tylko je odpowiednio zinterpretować. Jeśli w twoim śnie pojawiły się kwiaty w ogrodzie, to niech to doda ci odwagi, żeby sięgać po swoje marzenia i ukryte pragnienia. Odwagi!

Zrywanie kwiatów

Sen, w którym zrywasz kwiaty to zapowiedź zbliżającego się sukcesu. Nie trać zapału. Jeśli pojawiły się na twojej drodze małe trudności, pamiętaj, że czasami trzeba przejść trudniejszą drogę, żeby sukces bardziej smakował. Na końcu tej drogi czeka upragnione szczęście i radość.

Podlewanie kwiatów

Jeśli w swoim śnie podlewasz kwiaty, to jest to wyraźny symbol powodzenia w życiu rodzinnym. Czekają was cudowne wspólne chwile.

Zobacz także:

Patrzenie na kwiaty

Jesteś obserwatorem kwiatów w ogrodzie? Sennik interpretuje to w ten sposób, że czekają cię wkrótce niezapomniane wrażenia i spotkania. Jeśli widzisz we śnie pąki kwiatów, to jest to zwiastun jeszcze lepszej wróżby na najbliższy czas.

Sennik: sadzenie kwiatów

Jeśli w swoim śnie sadzisz kwiaty, to możesz również spodziewać się dobrych wieści. Wkrótce zostaniesz doceniona za swoją pracę. W pracy spodziewaj się uznania szefa, a może pójdzie za tym podwyżka? Możesz być z siebie dumna, bo sama na to zapracowałaś i wszelkie pochwały należą ci się.

Sennik: zrywasz kwiaty

Jeśli przyśniło ci się, że zrywasz kwiaty, to koniecznie zagraj w totolotka, ponieważ masz dużą szansę na wygraną. Jeśli sama zrywasz róże, to zapowiedź, że wkrótce wyjdziesz za mąż, stokrotki – znak, że on cię kocha. A chryzantemy – z daleka przyjdą jakieś wieści. Natomiast jeśli zrywasz lilie – niestety, chłopak się nie oświadczy, próżne nadzieje na szybki ślub.

ZOBACZ TAKŻE:

Sennik: kwiaty sztuczne

Jeśli w twoim śnie pojawiają się sztuczne kwiaty, to powinnaś to potraktować jako ostrzeżenie. Zastanów się, czy na co dzień nie przybierasz maski i nie chcesz przypodobać się innym. Przybierasz wyraz sztuczności jak sztuczne są kwiaty. Przestań udawać kogoś kim nie jesteś i skup się na swojej prawdziwej naturze. Pokaż swoją szczerość, a zobaczysz, że od razu inni zaczną cię lepiej postrzegać, a ty będziesz czuć się lepiej sama ze sobą.

Sen o sztucznych kwiatach symbolizuje także zastrzyk gotówki oraz okazję do pogodzenia się ze swoim dawnym wrogiem.

Sennik: znaczenie kolorów kwiatów

W zależności od tego, jaki kolor kwiatów nam się przyśnił, to powinniśmy inaczej interpretować nasz sen. Co oznaczają poszczególne kolory kwiatów w senniku?

 • kwiaty białe – to oznaka niewinności uczuć, czystości intencji. Wróżą zawarcie związku małżeńskiego,
 • kwiaty fioletowe - tęsknisz za kimś, kogo darzyłaś uczuciem, a kogo nie ma już obok ciebie,
 • kwiaty żółte – zawsze kojarzyły się ze zdradą, w senniku oznaczają, że odczujesz konsekwencje podjętych decyzji, najczęściej finansowych. Lepiej przygotuj się na ten czas i już zacznij oszczędzać,
 • czarne kwiaty – na polu bitwy pozostaniesz sam
 • czerwone kwiaty – to zapowiedź gorącego, płomiennego uczucia ale też mogą zwiastować poważne problemy ze zdrowiem,
 • kwiaty niebieskie - szykuje ci się wizyta, na którą bardzo czekasz.

Sennik: znaczenia snu o kwiatach

A oto inne znaczenia kwiatów w senniku:

 • Widzisz we śnie kwiaty rosnące na łące - jesteś lubiana o cieszysz się sympatią ludzi.
 • Śnisz, że ktoś wręcza ci kwiaty - spodziewaj się wyznania miłości, i to wkrótce.
 • Dostajesz róże od mężczyzny - to symbol wiernej miłości.
 • Układasz jakiś bukiet - to znaczy, że osiągniesz swoje cele.
 • Otrzymujesz bukiet z różnobarwnych kwiatów – spodziewaj się gości.
 • Sen o więdnących kwiatach zapowiada, że to twoje uczucia się rozpływa i sama zerwiesz z dotychczasowym partnerem. Kto wie, może dlatego, że znajdziesz nową miłość?