Kot – co mówi na ten temat sennik?

Miłośnikom kotów trudno pogodzić się ze znaczeniem kota we śnie jako ostrzeżeniem przed fałszem.  Wynika to z błędnego rozumienia przesłania sennego. Co ciekawe, we śnie rzadko zdarza się, aby kot dosłownie oznaczał zwierzę. Zazwyczaj, sen o kocie mówi tak naprawdę o człowieku, z którym mamy bliski kontakt.

Kot z natury chadza własnymi drogami. Nie interesują go potrzeby człowieka. Gdy na przykład nie ma ochoty na pieszczoty, nic go do tego nie nakłoni. Kot zbliży się do człowieka tylko wtedy, kiedy sam będzie odczuwał taką potrzebę. Z tego względu, sen, w którym pojawia się to zwierzę, należy traktować jako ostrzeżenie przed egoizmem ludzi z naszego najbliższego otoczenia. Być może osoba, której mocno ufasz, w rzeczywistości jest wobec fałszywa i dwulicowa. Sen o kocie najczęściej mówi o podstępie, kłamstwie, oszustwie i niebezpieczeństwie. Uważaj zatem na zdradę przyjaciela!

W pozytywnym znaczeniu, kot pojawiający się w naszym śnie mówi o sprycie, inteligencji bystrości umysłu i umiejętności znalezienia rozwiązania w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Sennik kot – znaczenie snu

Kot, który atakuje

Gdy kot we śnie atakuje - drapie, czy gryzie, zapowiada to starcie z kimś wrogo nastawionym. Jeśli poczuliśmy ból fizyczny, znaleźliśmy na ciele ślady zadrapań lub pogryzienia, oznacza to, że w rzeczywistości również poniesiemy jakieś straty. Najprawdopodobniej będą to problemy związane ze sferą zawodową, uczuciową lub inną, wyjątkowo dla nas ważną.

Miauczący kot

Kot miauczący symbolizuje najczęściej plotki, obmowy, intrygi - czyli ataki słowne.

Kot polujący na myszy

Kot polujący na myszy we śnie może mówić o tym, że w naszym otoczeniu jest ktoś, kto kłamie i wyraźnie próbuje szkodzić innym. Nawet jeśli to nie my jesteśmy bezpośrednim celem jego działań, to i tak możemy odczuć nieprzyjemne konsekwencje działań tej osoby.

Warto się zastanowić, czy nie znamy kogoś, kto krzywdzi innych w naszym otoczeniu, a my nie reagujemy, choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego co się dzieje. Taki sen to ostrzeżenie. Być  może jesteś świadkiem jakiejś niesprawiedliwości, ale brak Ci odwagi, aby zrobić cokolwiek w tej sprawie. Może się to wiązać z obawą, że wtedy to Ty staniesz się ofiarą ataków. Jeśli jednak przyśni Ci się sen o kocie, Twoja podświadomość ostrzega, że najwyższy czas przerwać bezczynność.

Zobacz także:

Duży kot

Wielkość kota informuje o stopniu zagrożenia. Czym większy kot, tym silniejszy wróg.

Łaszący się kot

Kot łaszący się symbolizuje często nieszczere pochlebstwa, na których źle wyjdziemy. Ktoś może próbować nas wykorzystać, oszukać, okłamać. Wskazuje na osobę, która mówi jedno, a myśli coś zupełnie innego. Liczy na korzyści lub chce nas wplątać w intrygę.

Zabawa z kotem

Zabawa z kotem oznacza wchodzenie w relacje, kontakty z osobą niepewną. Jest to osoba, dla której znajomość z nami  jest korzystna lub po prostu zabawna , jednak w przyszłości może się od nas odwrócić i wykorzystać nasze słabe punkty przeciwko nam.

Odganianie lub zabicie kota

Odganianie kota lub zabicie kota we śnie oznacza więc pokonanie wroga lub  uniknięcie nieprzyjemnej sytuacji, przykrości.

Śpiący kot

Śpiący kot mówi o tym, że ktoś wydaje nam się bezbronny, niewinny, a tak naprawdę nie znamy jego prawdziwych intencji.

Biały kot

Biały kot może mówić o tym, że mamy kogoś za osobę fałszywą, a tak nie jest. Popełniamy więc błąd w ocenie człowieka.

Kot czarny, chory lub wychudzony

Ciemne barwy lub choroba i wychudzenie kota oznacza nadchodzącego pecha, przykrości i rozczarowania.

Kotka z młodymi

Kotka z młodymi może wskazywać na problemy wychowawcze z dziećmi lub na rodziców, którzy uczą dzieci niewłaściwych zachowań.

Jedzący kot

Kot, który je we śnie oznacza, że własnym sprytem i mądrością możemy wiele zyskać. Czasem oznacza to jednak, że zazdrościmy komuś sukcesu.

Nadepnąć kotu na ogon

Nadepnąć kotu na ogon we śnie zapowiada, że nadchodzących dniach możemy zyskać potrzebą informację lub w inny sposób otrzymać pomoc od kogoś sprytniejszego od nas.

 

--
Tekst powstał we współpracy z wróżką 
Miranda:  www.ezoliniawrozby.com, KONTAKT: 708 588 502 Kod 7