Sennik włosy: co oznacza sen o włosach?

Sen o włosach wbrew pozorom wiele mówi o naszym życiu. Sennik podpowiada, że jeżeli przyśniły nam się włosy, to oznacza, że jest to dla nas informacja dotycząca naszego zdrowia fizycznego, ale też psychicznego. Jednak jak w każdej interpretacji snów, również i sen o włosach zwiastuje nie tylko pozytywne zmiany.

Sennik doszukuje się głębszego przekazu snu o włosach. W dawnych czasach wierzono, że we włosach kryje się istota naszego człowieczeństwa. Włosy to także symbol siły i energii. Włosom od dawna przypisuje się właściwości mistyczne. 

Sennik podpowiada, że włosy najczęściej wyrażają nasze ukryte potrzeby i pragnienia, które boimy się wypowiedzieć na głos. Ale też wiele mówią o stanie naszego ducha i dotykają spraw intelektualnych.

Chcąc poprawnie zinterpretować sen o włosach, zastanówmy się, czy przyśniły nam się włosy w konkretnym kolorze, długości, a może w naszym śnie wystąpił brak włosów na głowie.

Poniżej znajdziecie kilka najczęściej występujących interpretacji snu o włosach w senniku. Która z nich dotyczy ciebie?

Sennik włosy - jak interpretować sen o włosach?

Aby poprawnie odczytywać znaczenie snu o włosach w senniku, musimy przyjrzeć się szczegółom naszego snu. Ważne będą następujące aspekty:

 • Czy we śnie chodzi o nasze włosy czy kogoś innego.
 • W jakiej kondycji występowały włosy we śnie. Czy były zadbane i ładnie uczesane, czy może rozczochrane i w nieładzie. Kondycja włosów jest wyznacznikiem aktualnego stanu naszej psychiki. Właściwa interpretacja snu może powiedzieć nam dużo o tym niezwykle ważnym aspekcie.
 • Kolor włosów - przyśniły ci się włosy czarne, blond, siwe, a może rude? Do każdego koloru znajdziesz interpretację snu poniżej.
 • Fryzura - przyśniły ci się włosy związane czy rozpuszczone. W swoim śnie miałaś włosy związane w kucyka czy luźno opadające loki?
 • W twoim śnie czesałaś włosy czy je obcinałaś? Strzyżenie lub czesanie włosów może być przejawem potrzeby uporządkowania niektórych spraw w naszym życiu, takich, które już od dawna na to czekały.

Sennik: wypadające włosy

Sen o wypadających włosach w senniku oznacza przestrogę. To wskazówka dla nas, żeby zastanowić się nad tym, jakiej straty obawiasz się najbardziej. Jest to tym bardziej istotne, że sen o wypadających włosach ostrzega nas przed tym, co możesz wkrótce stracić. Inna interpretacja sennika mówi o tym, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się dużej ilości zgryźliwych uwag pod naszym adresem. 

Zobacz także:

Sen o wypadających włosach przestrzega nas również przed pogorszeniem stanu naszego zdrowia, chorobie. To oznacza także nasz strach przed starością, której się obawiamy. Warto zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Pójść do lekarza, wykonać kontrolne badania, wprowadzić do swojego życia więcej aktywności fizycznej.

Dawne senniki interpretowały taki sen również jako straty majątkowe.

NIE PRZEGAP TAKŻE:

Sennik: ścinanie włosów

Przyśniło ci się ścinanie włosów i od razu obudziłaś się ze złymi przeczuciami? Nie popadaj od razu w panikę. Taki sen ma różną symbolikę. Jaką?

 • Jeśli to tobie obcinane są włosy - sennik mówi o twoich lękach.
 • Jeśli to ty ścinasz komuś włosy - zastanów się, czy zbytnio nie przejęłaś kontroli w swoim związku. A może całkowicie zaczęłaś rządzić partnerem? Jeśli z kolei ścinasz włosy komuś, kto nie jest ci życzliwy, to sennik wróży ci wygraną i rozstrzygnięcie sporu na twoją korzyść.

Sennik: farbowane włosy

W senniku farbowanie włosów może oznaczać potrzebę zmiany w naszym życiu. A może chcesz ukryć się przed niektórymi osobami, które cię otaczają i masz wewnętrzną potrzebę zmiany wizerunku. W senniku jest jeszcze inna interpretacja związana z farbowaniem włosów - powodzenie w sprawach biznesowych, a nawet nagły przypływ gotówki.

Farbowane włosy często też mogą oznaczać fałsz i dwulicowość. Kluczowe w odczytywaniu snu jest, na jaki kolor włosy są farbowane. Okazuje się, że odcienie, barwy i kolory mają ogromne znaczenie w interpretacji snu.

 • Sen o czarnych włosach - symbol negatywnych emocji, złego stanu ducha, a także kiepskiego nastroju. Zajrzyj w głąb siebie i przyjrzyj się swoim wewnętrznym upiorom.
 • Sen o rudych włosach - zdobędziesz sympatię otoczenia. Inna interpretacja snu o rudych włosach odnosi się do naszej sfery erotycznej. Marzysz o płomiennym romansie lub o ogniu w twoim dotychczasowym związku. Kto wie, może na twojej drodze stanie ktoś o kim od dawna marzyłaś i śniłaś. Upewnij się tylko, czy ta osoba na pewno ma dobre zamiary.
 • Sen o blond włosach - zapowiedź zbliżającego się szczęścia. Najbliższy czas będzie dla ciebie radosny i beztroski. Może nawet na horyzoncie jawi się upragnione potomstwo.

Sennik: siwe włosy

Sen o siwych włosach to znak, że potrzebujesz w swoim życiu wsparcia. Kogoś, kto będzie twoim doradcą, na kim będziesz mogła polegać w trudnych sytuacjach. Ta osoba będzie kimś na wzór przewodnika. Kto poprowadzi Cię przez życiowe zakręty i wyprowadzi z labiryntu niepewności.

Jeśli w twoim śnie miałaś okazję porozmawiać z taką osobą, przypomnij sobie, co powiedziała lub co chciała ci przekazać podczas snu.

Białe włosy mogą być też wróżbą długiego i szczęśliwego życia.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sennik: mycie włosów

Mycie włosów we śnie oznacza, że szykują się przed tobą spore zmiany. Będziesz musiała podjąć odważne kroki. Przeszłość zostawisz z tyłu i ruszysz odważnie w przyszłość. Z nową energią, siłą i zapałem. Będzie to tak odczuwalne, że sama siebie nie poznasz. Poczujesz się, jakbyś odrodziła się na nowo. Sennik jednak przestrzega cię przed zbliżającymi się problemami. Masz szansę ich uniknąć, jednak musisz się na to dobrze przygotować.

Sennik: krótkie włosy, długie włosy

Kiedy w nocy przyśniły ci się długie włosy, to oznacza, że przed tobą sytuacja, która będzie wymagała od ciebie dużego wysiłku i zaangażowania. Musisz wziąć się w garść i przezwyciężyć trudy. Dobrze podjęte decyzje przyczynią się do tego, że wyjdziesz z problemu zwycięsko. 

Inna interpretacja snu o długich włosach mówi o tym, że będziesz cieszyć się szacunkiem i zaufaniem wielu osób. Na twojej drodze nie będzie żadnych ograniczeń, a ty poczujesz wiatr w skrzydłach.

Z kolei sen o krótkich włosach może wskazywać na zbliżające się problemy. Musisz jak najszybciej podjąć decyzje i wprowadzić w życie działania. W Twoim życiu szykują się duże zmiany. Nie jest powiedziane, że są to zmiany na gorsze. Czasami tracąc jedną rzecz, zyskujemy drugą i nowe możliwości.

Sennik: inne znaczenia snu o włosach

 • Sen o czesaniu włosów – szykuj się do podróży.
 • Sen o łysym mężczyźnie - zapowiedź bogactwa i uznania.
 • Grzebień albo opaska we włosach - oznacza radość z powodu pracy i szczęście w życiu.
 • Nakładasz na włosy żel - wkrótce będziesz się cieszyć wielkim autorytetem.
 • Widzieć lub mieć loki – to szczęście w miłości.
 • Widzisz włosy rozczochrane - jest to zapowiedź nieporozumień i rodzinnych kłopotów.
 • Jeśli we śnie wyłysiejesz, ciesz się, bo jest to – wbrew pozorom – świetny sen. Znaczy, że nawet w podeszłym wieku będziesz czuć się młodo i wyglądać na młodszą niż jesteś. 
 • Widzieć nadmierne owłosienie ciała - symbolizują nadmierny popęd seksualny.
 • Zachwycać się piękną fryzurą - będziesz otwarty na miłość.
 • Widok włosów na nogach - ktoś może działać na ciebie negatywnie.
 • Modelować na ładną fryzurę - znak udanej zabawy i radości.
 • Włosy łonowe - według sennika owłosienie łonowe jest odzwierciedleniem zmysłowości, seksualności. Możliwe, że wkrótce nawiążesz ciekawą znajomość.
 • Włosy pod pachami - to symbol negatywnych rzeczy. W twoim najbliższym otoczeniu są ludzie, którzy z zazdrością spoglądają na twoje osiągnięcia. Owłosienie pod pachami to także oznaka chęci ukrycia przed zawistnymi ludźmi naszych sukcesów i zwycięstw.
 • Włosy w jedzeniu, zupie - zapowiedź kłótni i nieporozumień. Otacza cię ktoś, kto źle ci życzy. Jego energia ma na ciebie zły wpływ. Jeśli znalazłaś w jedzeniu swoje włosy, to znaczy, że za bardzo się nad sobą rozczulasz.
 • Włosy na nogach - czeka cię kłopotliwa sytuacja.
 • Włosy na twarzy - zastanów się, czy nie przytłaczają cię twoje kompleksy.
 • Włosy na szczotce, grzebieniu - musisz z czegoś zrezygnować, by stać się jeszcze silniejszą.
 • Włosy związane - świadczą o tym, że podświadomie boimy się utraty bliskiej osoby i nie wiemy, jak zachować się w danej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE: