Sennik dziecko

Marzenia nocne, w których śnimy o dziecku często mają przyjemną, relaksującą postać. Jednym z najczęstszych motywów nocnych projekcji jest beztroska dziecięca zabawa. Często śnią nam się też roześmiane dzieci lub narodziny dziecka. Zdarza się jednak, że takie marzenia przybierają też formę koszmaru, któremu towarzyszy uczucie silnego niepokoju, często nieprzemijające nawet przez długi czas po wybudzeniu. Przykładem niech będzie sen o chorym dziecku lub o śmierci dziecka.

W senniku trudno jest wskazać na jednoznaczną interpretację snów o dzieciach. Taki symbol może odwoływać się do beztroski, niewinności i czystości. W tym kontekście sen o dziecku może wskazywać na wewnętrzną tęsknotę za młodzieńczymi latami, kiedy nic od nas nie zależało, a odpowiedzialność była pojęciem, które dopiero poznawaliśmy. Z drugiej strony sny o dzieciach mogą być wyrazem wewnętrznego konfliktu, który toczy się w podświadomości osoby śniącej. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które odpowiedzialność za siebie i najbliższych rozpatrują w kategoriach przymusu narzucanego im w ramach społecznych norm.

Co ciekawe, sen o dziecku rzadko podlega dosłownej interpretacji. Osoby śniące ten motyw (zwłaszcza kobiety) zwykle rozpatrują go w kategoriach zapowiedzi powiększenia rodziny, co najczęściej okazuje się błędem. Wyśnionemu dziecku towarzyszy bowiem znacznie głębsza symbolika i cała masa odwołań do różnych dziedzin życia, nie tylko do strefy rodzinnej. To wszystko zawarte jest w kontekście sennego marzenia. Żeby móc prawidłowo zinterpretować sen o dziecku, trzeba zatem wziąć pod uwagę także jego otoczkę. Tylko wtedy uda nam się zrozumieć przekaz, jaki niesie w sobie senna projekcja. Wyśnione dziecko może pojawiać się w nocnych marzeniach w najróżniejszych okolicznościach. Poniżej przedstawiamy szczegółową interpretację najczęściej występujących snów o dziecku

Sennik dziecko: co oznacza sen o dziecku

To zaskakujące, ale o dzieciach najczęściej śnią osoby, które nie są rodzicami. Czy taki motyw pojawiający się w ich snach oznacza, że podświadomie pragną powiększenia rodziny? Niekoniecznie. Takiego snu nie należy też rozpatrywać w kategoriach dosłownej przepowiedni. Aby móc dokładnie zrozumieć znaczenie tego symbolu, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wiek dziecka.

Nocna projekcja, w której osoba śniąca jest rodzicem noworodka jest wyrazem skrywanej głęboko w podświadomości tęsknoty. Za czym lub za kim? Sennik nie precyzuje tego. Aby móc odnaleźć przedmiot ukrytej tęsknoty, musimy odbyć podróż w głąb siebie. 

Sen o byciu rodzicem niemowlęcia to pomyślna wróżba. Taki motyw zapowiada bowiem spokojne życie w gronie najbliższych osób, przepełnione miłością i zrozumieniem. Inna interpretacja wskazuje, że symbol ten zapowiada pomyślne rozwiązanie poważnych kłopotów. Osoba śniąca wreszcie pozbędzie się wszelkich trosk, a nagrodą za wytrwałą walkę z przeciwnościami losu będzie spokojne i harmonijne życie

Zdarza się, że snom o byciu rodzicem towarzyszą konkretne okoliczności, np. chrzest dziecka. Taki motyw oznacza, że wiara osoby śniącej ulegnie znacznemu pogłębieniu

Zobacz także:

Bywa jednak, że nocną projekcję otacza wyjątkowo niepokojący kontekst, jak choćby motyw sprzedaży własnego dziecka. To wyjątkowo zły znak. Taki sen zapowiada bowiem życiową klęskę.

W snach może pojawić się też motyw odwrotny - nielegalnej adopcji. To kolejny negatywny symbol. Taki sen stanowi bowiem przestrogę przed osobami o nieczystych intencjach. Osoba śniąca najprawdopodobniej padnie ofiarą manipulacji, powinna zatem bacznie przyglądać się swojemu otoczeniu.

Z kolei sen, w którym gubimy własne dziecko, stanowi odwołanie do stanu naszego ducha. Obowiązki, którym musimy podołać na jawie zaczynają nas przerastać, a sen o zgubionym dziecku wyraża strach o tym, że nie zdołamy im podołać.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sennik dziecko: cudze dziecko

Sen o cudzym dziecku w senniku ma bardzo ciekawą interpretację. Jeśli w twoim śnie pojawiło się cudze dziecko, to oznacza dla ciebie, że będziesz mieć możliwość odegrania ważnej roli. Mowa tutaj o sukcesie zawodowym, który nie śnił ci się nawet w najśmielszych snach. Skala sukcesu będzie związana z tym, ile jesteś w stanie dać od siebie.

Sennik interpretuje również sen o cudzym dziecku jako nadejście nieoczekiwanych wiadomości. Już niedługo odkryjesz długo skrywaną tajemnicę. To zdecydowanie wpłynie na twoje postrzeganie rzeczywistości. 

 • Sen o cudzym dziecku jeśli jesteś w związku

Dla osób w związku sen o cudzym dziecku zgodnie z sennikiem zapowiada bliższe poznanie. Wkrótce dowiesz się o nieznanych faktach z życia twojego partnera/partnerki. Dzięki temu poczujecie jeszcze silniejszą więź ze sobą.

 • Sen o cudzym dziecku jeśli planujesz ślub

W przypadku osób planujących ślub lub założenie rodziny sen o cudzym dziecku podpowiada ci, że jesteś gotowa na nowy eta w swoim życiu. Jeśli czujesz w głębi siebie wątpliwości, to właśnie sen o cudzym dziecku na tym etapie twojego życia podpowiada ci, żebyś się nie lękała. Odczytaj ten sen jako dobrą wróżbę, która tylko utwierdzi cię w przekonaniu, że podjęłaś słuszne decyzje. Pamiętaj, że interpretacja snów z sennikiem to jedno, ale niech nie zastąpi ci ona szczerej rozmowy ze swoim partnerem. Tylko otwartość i szczerość z drugą połówką tak naprawdę da ci wewnętrzny spokój.

Sennik dziecko: śmierć dziecka

Najbardziej niepokojącym motywem nocnych projekcji jest sen o śmierci dziecka. Taki symbol wzbudza głęboki niepokój, nierzadko osoba śniąca budzi się przerażona, a uczucie to towarzyszy jej jeszcze wciągu dnia. Czy strach jest w tym przypadku uzasadniony?

Sen o śmierci dziecka może mieć wiele znaczeń, a o jego dokładnej interpretacji decyduje przede wszystkim wiek dziecka. Jeżeli śnimy o martwym niemowlęciu, możemy się spodziewać, że nasze plany lub przedsięwzięcia, których właśnie się podejmujemy mogą zakończyć się fiaskiem. Nie jest to jednak przepowiednia, a jedynie ostrzeżenie. W tym przypadku wszystko znajduje się w rękach osoby śniącej. Być może wystarczy tylko zmienić obrany kierunek działań, aby uniknąć katastrofy.

 • Sen o śmierci cudzego dziecka

Jeżeli we śnie pojawia się motyw śmierci obcego dziecka, nasza podświadomość ostrzega nas przed problemami, które niebawem dotkną bliskich nam osób. Być może chodzi o członka lub członków rodziny, być może o przyjaciół lub współpracowników. Co istotne, osoba śniąca będzie uczestnikiem tych wydarzeń. 

 • Sen o pogrzebie dziecka

Sen o pogrzebie dziecka lub o dziecku leżącym w trumnie jest niezwykle istotną przestrogą. Oznacza, że w najbliższym czasie trzeba będzie zrezygnować z ryzykownych inwestycji, bo te nie mają szans powodzenia.  

Niektóre interpretacje wskazują też, że sen o martwym dziecku stanowi bezpośrednie odniesienie do strefy zawodowej. Taki motyw zapowiada, że osoba śniąca wkrótce utraci pracę

 • Sen o zabiciu dziecka

Z kolei sen o zabiciu dziecka odwołuje się do naszych czynów na jawie. Najprawdopodobniej robimy coś wbrew sobie, z czego nie jesteśmy dumni. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, gdyż nasze postępowanie może przysporzyć nam wielu problemów.  

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sennik dziecko: urodzić dziecko

Kolejnym motywem, który często pojawia się w nocnych projekcjach jest poród. W najbardziej ogólnym tłumaczeniu sen o porodzie oznacza wewnętrzną przemianę. Już wkrótce w naszej osobowości zajdą zmiany, które będą miały przełożenie na liczne korzyści. Być może zmienimy poglądy lub przekonania w kluczowych dla nas kwestiach?  

Inna interpretacja wskazuje, że poród we śnie zapowiada wielkie wydarzenie, które całkowicie odmieni życie osoby śniącej. Być może chodzi o niezwykle zyskowne przedsięwzięcie?

Zdarza się jednak, że sen o porodzie stanowi przestrogę. Gdy taki motyw pojawia się w nocnych marzeniach kobiety niezamężnej, powinna ona spodziewać się utraty swojego partnera.

Analizując sny o porodzie, warto uwzględnić wszystkie pojawiające się w nich okoliczności. Gdy we śnie pojawia się motyw narodzin bliźniąt, należy z dużą ostrożnością podchodzić do nowo poznanych osób. Świeżo nawiązane znajomości, nawet gdy nie wydają się podejrzane, mogą przełożyć się na spore kłopoty, zwłaszcza w kontekście finansów. Inna interpretacja wskazuje jednak na pozytywne znaczenie takiego motywu. Osoba śniąca o narodzinach bliźniąt może spodziewać się ustąpienia dolegliwości, która dokucza jej od dawna

Gdy we śnie najwyraźniejszym motywem są silne bóle porodowe, należy spodziewać się dużych problemów w realizacji zamierzonych planów. Sennik zaleca jednak wytrwałość, bowiem owe kłopoty będą miały charakter przejściowy i finalnie wszystko ułoży się pomyślnie. 

Kiedy śniąca widzi samą siebie na sali porodowej, powinna odpowiednio przygotować się do nadchodzących zmian. Już wkrótce w jej życiu wydarzy się coś, co w perspektywie może okazać się punktem zwrotnym. Jeżeli w nocnej projekcji osoba śniąca zgłasza się na porodówkę, najprawdopodobniej wzięła na swoje barki zbyt wiele obowiązków.

Sennik dziecko: dziewczynka

Dziewczynka kojarzy się z życiem nocnym, z księżycem, z tym co się lęgnie, rozwija, budzi, to koncepcja celu do osiągnięcia. Sennik podpowiada, że dziewczynka to narodzenie projektu, stanu wewnętrznego, tego, co powinno się rozwijać i osiągnąć dojrzałość. 

Zgodnie z interpretacją sennika, dziewczynka może zapowiadać problemy finansowe lub niepowodzenie jakiegoś planu. Reprezentuje aspekt bierny. 

 • Sennik dziecko: śmierć dziewczynki

Śmierć dziewczynki we śnie może zapowiadać koniec deprymującej sytuacji, koniec bierności. Teraz nadchodzi czas działania, realizacji konkretnego projektu.

 • Sennik: dziewczynki karmiące niemowlę

Jeśli w swoim sennym omamie widzisz dziewczynki karmiące niemowlę, to znak nieuchronności fatum.

Sennik dziecko: chłopiec

Jak podpowiada sennik, chłopiec zawsze zapowiada powodzenie, zyski finansowe i waleczność. Symbolizuje to, co powinno się zrealizować. Utożsamia się ze słońcem, z dniem, ze wszystkim, co jest dojrzałe i gotowe do realizacji.

 • Sennik: śmierć chłopca

Patrząc na powyższe znaczenie snu o chłopcu, sennik podpowiada, że sen o śmierci chłopca to zła wróżba. To znak niepowodzenia.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Sennik dziecko: niemowlę

Niemowlę w senniku oznacza wewnętrzne narodziny, zapoczątkowane ważną klęską lub sukcesem. Niemowlę reprezentuje tę część naszej osobowości, która wiąże się z indywidualnym rozwojem, wzrostem. Od jak dawna toczysz tę walkę, dokonujesz tych wewnętrznych odkryć, pragniesz realizacji tego projektu, przeżywasz dręczącą porażkę, wielkie cierpienie miłosne, sukces?

Wiek niemowlęcia wskazuje, ile czasu upłynęło od owego wydarzenia, które tak bardzo nas naznaczyło, korzystnie lub nie. Jeśli niemowlę ma sześć miesięcy, zastanów się, jakie uczucia zakiełkowały w nas przed sześcioma miesiącami, jaki plan zaczęliśmy wówczas pielęgnować tajemnie.

 • Sennik dziecko: niemowlę dziewczynka

Jeśli niemowlę jest dziewczynką, to symbol księżycowy. Pamiętajmy, że w nocy wszystko o żywa. To kiełkowanie projektu. Zrealizować go można jedynie w dzień. 

 • Sennik dziecko: niemowlę chłopiec

Jeśli niemowlęciem jest chłopiec, to symbol słoneczny, który zapowiada natychmiastową realizację planu.

Oto inne znaczenie snu o niemowlęciu:

 • Niemowlęta, które nie są twoimi dziećmi - obietnica kłopotów.
 • Ładne, ruchliwe niemowlę - twoje próby są w końcu uwieńczone sukcesem.
 • Słabe i chore niemowlę - niepokoje, klęski i cierpienia.
 • Zabawa z niemowlęciem - zapowiedź radości i szczęścia.
 • Śmierć niemowlęcia - koniec kłopotów lub koniec nadziei

Sennik dziecko: sen o chorym dziecku

Sen o chorym dziecku należy do szczególnie niepokojących. Trzeba wyraźnie podkreślić, że wszystkie emocje, które towarzyszą takiej projekcji i które pojawiają się po przebudzeniu, są w tym przypadku całkowicie uzasadnione. Pojawiające się we śnie chore dziecko nie jest bowiem pozytywnym symbolem.  

Wyśnione chore dziecko zapowiada niepowodzenie zamierzonych planów i podjętych przedsięwzięć. Co więcej, wszystko to przełoży się na wyjątkowo bolesne straty finansowe. Nie można wykluczyć, że osoba śniąca niebawem będzie musiała zmierzyć się z widmem nieuchronnego bankructwa. 

Jeżeli we śnie pojawia się dziecko z wysoką gorączką, należy się spodziewać wielu poważnych problemów. W życiu osoby śniącej pojawią się nieprzewidziane sytuacje, finałem których będą ogromne kłopoty

W innej interpretacji chorujące dziecko przepowiada poważną chorobę członka najbliższej rodziny. Jeżeli natomiast we śnie pojawia się przewlekle chore dziecko, może to oznaczać, że osoba śniąca cierpi z powodu wewnętrznej frustracji wynikającej z zawodowych i osobistych niepowodzeń.

Może się jednak zdarzyć, że sen o chorującym malcu będzie zwiastunem pomyślnych zmian. Dotyczy to przede wszystkim motywu wymiotującego dziecka. Taki sen oznacza, że już wkrótce uda się nam pozbyć dręczącego nas problemu.  

Sennik dziecko: radosne, uśmiechnięte dziecko

Radosne dziecko to wg sennika dobry omen. Warto jednak zwrócić uwagę, jakie uczucia przeżywamy we śnie. Jeśli czujemy się szczęśliwi, zadowoleni, a barwy tego snu są jasne i przyjemne dla oka  - możemy spodziewać się pozytywnego, dobrego okresu w życiu. Może to dotyczyć zarówno spraw zawodowych, jak i prywatnych.

Wyjątkiem od tej reguły jest sen, w którym co prawda dziecko się śmieje i robi wrażenie zadowolonego, ale my sami czujemy się zdezorientowani, zaniepokojeni i niepewni. Taka sytuacja może być ostrzeżeniem. Najprawdopodobniej, ktoś z naszego otoczenia ma wobec nas wrogie zamiary lub robi sobie z nas żarty – zwłaszcza, jeśli barwy snu są nieprzyjemne, ciemne lub szare.

Sennik dziecko: noszenie dziecka na rękach

Noszenie dziecka na rękach lub inna forma intensywnej opieki nad dzieckiem, wskazuje na obowiązki. Może zwiastować dodatkową pracę, konieczność zaangażowania się w nowy projekt  lub obciążenie dużą odpowiedzialnością w życiu zawodowym i osobistym.

W sprawach uczuciowych natomiast, sen taki jest dla nas dobrą radą. W nadchodzącym czasie lepiej będzie nie kierować się nagłym porywem serca. Zapewne skomplikuje to zbyt wiele spraw w naszym życiu.

Sennik dziecko: podrzucenie komuś dziecka

Taka forma dziecka pojawiającego się we śnie oznacza pozbycie się kłopotów lub nadmiaru obowiązków, poprzez przerzucenie ich na kogoś innego. Czasem może też wskazywać na pewną osobę z naszego otoczenia – kogoś, kto może sprowadzić na nas problemy lub niesprawiedliwie osądzić nas o jakieś przewinienie.

Sennik dziecko: adopcja dziecka

Adopcja dziecka we śnie to nic innego jak przyjęcie na siebie odpowiedzialności za osobę lub za sprawy, które nas nie dotyczą. Może to również zwiastować podjęcie się nowego wyzwania i nadmierną chęć pomocy innym. Wg innych senników adoptowanie dziecka oznacza również kradzież pomysłu, przystosowanie cudzego stylu lub projektu do własnych potrzeb i wykorzystanie go do własnych celów.  Taki sen może też wyrażać głęboką potrzebę macierzyństwa, chęć zaopiekowania się kimś, a nawet adopcję bezdomnego zwierzęcia.

Sennik dziecko: bicie dziecka

Bicie dzieci we śnie może wyrażać nasz brak akceptacji dla tej części osobowości, która potrzebuje zabawy, beztroski i odpoczynku, a nawet poczucie winy z powodu potrzeby relaksu. W innym ujęciu bicie dziecka może też wskazywać na wykorzystywanie słabości innych w swoich dążeniach, poczucie krzywdy, lub chęć ukarania się za nierozsądną decyzję. 

Sennik dziecko: smutne, płaczące dziecko

Smutne dziecko zwiastuje przykrości i kłopoty. Czasem mówi też o zaniedbywaniu własnych potrzeb emocjonalnych lub obowiązków i spraw, które wymagają większego nakładu sił i czasu.

NIE PRZEGAP RÓWNIEŻ: