Sennik cmentarz: co oznacza sen o cmentarzu

Sen o cmentarzu, podobnie jak sen o śmierci wywołuje u nas przerażenie zaraz po przebudzeniu. Czujemy niepokój i przeczucie, że z pewnością taki sen nie wróży niczego dobrego. Zamiast zamartwiać się, że sen o cmentarzu to zapowiedź zbliżających się problemów, warto zajrzeć do sennika i sprawdzić znaczenie snu o cmentarzu. Może wbrew pozorom to wcale nie zły omam?

Sen o cmentarzu wbrew pozorom nie jest zapowiedzią śmierci lub innych nieprzyjemnych wydarzeń. Symbolizuje natomiast zmianę jaka wkrótce wydarzy się w twoim życiu. Sennik podpowiada, że sen o cmentarzu świadczy o kwestionowaniu sposobu myślenia. Bardziej dotyczy naszej sfery duchowej niż fizycznej. Interpretacja snu o cmentarzu może być dosyć szeroka w zależności od kontekstu. Przypomnij sobie czy to ty byłaś na cmentarzu, czy widziałaś tam bliską ci osobę, żywą czy martwą. A może leżałaś w grobie lub kopałaś grób. Takie szczegóły sprawiają, że sen o cmentarzu nabiera konkretnych kształtów.

Widzieć cmentarz we śnie, to znaczy, że nasze kłopoty miną. Pozostawisz za sobą problemy, które ciągną się od dłuższego czasu. Jeśli z kolei widzisz na cmentarzu zmarłą osobę, to oznacza, że tęsknisz za nią i że brakuje ci jej w twoim życiu.

Sennik cmentarz: być na cmentarzu

Sennik interpretuje sen, w którym jesteś na cmentarzu jako konieczność uświadomienia sobie, co w nas umarło. Może chodzi o uczucie, które kiedyś było żywe, a teraz wygasło. A może tyczy to się pracy lub znajomości, która nie przetrwała.

Jeśli opuszczasz cmentarz oznacza to znaczy, że jakiś etap twojego życia dobiega końca. Nie próbuj za wszelką cenę pozostać w tym uczuciu, stanie, sytuacji. Może już najwyższa pora, żeby zamknąć pewien rozdział w życiu i rozpocząć nowy.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sennik cmentarz: pogrzeb

Sen o pogrzebie na cmentarzu to zapowiedź zapomnienia i szczęścia w nowym życiu. Inna interpretacja z sennika podpowiada powodzenie w interesach, jeśli dotychczas nie wiodło się najlepiej. Grzebiemy jakiś sposób życia, więc dobrze jeśli taki sen zdarza się osobie nieszczęśliwej. W przeciwnym razie - nie jest to dobra wróżba.

Zobacz także:

 • Widzieć swój własny pogrzeb - zapowiedź nowego życia, sukcesów.
 • Pogrzebać przyjaciela - wyrzec się jego uczucia lub odżegnać się symbolicznie od jego przedsięwzięć, sposobu życia czy działania, czyli tego czego stanowi projekcję.

Sennik cmentarz: spacerowanie po cmentarzu

W swoim śnie spacerujesz po cmentarzu? Nadszedł czas zmian w twoim życiu zawodowym lub prywatnym. Zmienisz pracę, dostaniesz podwyżkę, awans. Rozstaniesz się z partnerem, a może wręcz przeciwnie wasz związek wkroczy w nowy etap (ślub, lepsze, inne relacje?). Jedno jest pewne - nic będzie już takie jak przedtem.

 • Gubisz się na cmentarzu - to oznaka nadchodzących kłopotów i nieszczęść. Taki sen może być ostrzeżeniem przed pogorszeniem się stanu zdrowia u ciebie lub bliskiej ci osoby.
 • Błądzenie po cmentarzu - sennik interpretuje to jako symbol samotności i życiowego zagubienia. 
 • Młoda para spaceruje po cmentarzu - spodziewaj się w swoim życiu oddanych przyjaciół i dobrych ludzi wokół.

Sennik cmentarz - pomnik, grób

W senniku sen o grobie może świadczyć o tym, że otarłaś się niedawno i mocno przeżyłaś śmierć kogoś bliskiego. Może także symbolizować twój lęk przed niepewną przyszłością. Grób ze snów zmusza nas do zajrzenia w głąb siebie i odkrycia tam cmentarza (oderwanie, dystans). Tu znajduje się wszystko co wkrótce nie będzie miało znaczenia: uczucia, praca, frustracja, której symbolem jest wszystko, co się aktualnie wyczerpuje lub dręczy w życiu na jawie. 

 • Znaleźć się we wnętrzu grobu - to obowiązek oderwania się, zdystansowania przy przeżywaniu wielkiej zmiany, to tak jak umrzeć dla pewnych spraw. 
 • Wyjść z grobu przed obudzeniem - iść świadomie w kierunku nowego życia, co nigdy nie jest tak do końca radosne.
 • Człowiek żywy lub martwy, którego widzimy w grobie - sennik daje nam znać, że musisz zerwać związek, żeby zachować równowagę.
 • Widzieć nieboszczyka, który zmartwychwstaje i ponownie umiera - zapowiedź śmierci fizycznej.
 • Kopać grób - zadbaj o swoje relacje z przyjaciółmi.
 • Grób rodzinny - symbolizuje wzmocnienie więzów rodzinnych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sennik: stary cmentarz

Przyśnił ci się stary cmentarz? Lepiej bądź ostrożna, ponieważ w pobliżu ciebie może znajdować się jakieś niedostrzegalne niebezpieczeństwo.

Sennik interpretuje również sen o starym cmentarzu w ten sposób, że może właśnie kogoś straciłaś i tęsknota za tą osobą jest niesamowicie dotkliwa. Twoja podświadomość nie pozwala ci zapomnieć.

Sennik: sprzątanie pomnika na cmentarzu

Jeśli we śnie sprzątasz cmentarz, to taki sen ma znaczenie mocno symboliczne. Sennik podpowiada, że chcesz uporządkować swoje sprawy. Musisz realnie spojrzeć na swoje życie. Pogodzić się z przeszłością, zamknąć sprawy, które nie dają ci spokoju. Tak, żebyś mogła zacząć nowy etap w życiu z czystą kartą. Nie powtórz błędów z przeszłości.

Sennik: cmentarz przykościelny

Sen o cmentarzu przykościelnym to przestroga przed nowo poznanymi osobami, które życzą nam źle lub chcą nam zrobić krzywdę. Bądź czujna i nie daj się omamić. Nigdy nie wiadomo co kryje się po prawdziwym obliczem danej osoby.

Sennik cmentarz: kwiaty i znicze na cmentarzu

Sen, w którym pojawiają się kwiaty na cmentarzu zgodnie z sennikiem zapowiada brak spontaniczności i dogłębne analizowanie wszystkiego, co spotykamy na swojej drodze.

Co oznaczają kwiaty na cmentarzu?

 • Piękne i świeże kwiaty na cmentarzu - zapowiedź nowej, szczęśliwej sytuacji.
 • Zwiędłe kwiaty na cmentarzu - oznaczają wewnętrzną pustkę i chwilowy zastój w naszym życiu.
 • Doniczkowe kwiaty na cmentarzu - idzie nowe uczucie lub dotychczasowe uczucie, które zgasło ulegnie wzmocnieniu .
 • Pogrzebowe kwiaty - oznaczają nadzieję na spełnienie twoich najskrytszych marzeń i pragnień.

Co oznacza znicz na cmentarzu?

 • Widzieć znicz - oznacza smutek w życiu
 • Zapalać znicz - sennik interpretuje to, że pamiętasz o bliskiej ci osobie
 • Kupować znicz - spodziewaj się złych wiadomości
 • Widzieć wiele zniczy - masz złe przeczucia
 • Palące się znicze - ostrzeżenie. Mogą wskazywać na nadchodzącą tragedię.
 • Kiedy osoba straciła kogoś bliskiego i we śnie widzi palące się znicze, to oznacza, że pogodziła się z jej odejściem i jest gotowa rozpocząć nowy etap w życiu.

NIE PRZEGAP: