Dawniej było to nie do pomyślenia, ale w dobie smartfonów i mediów społecznościowych robienie selfie stało się niezwykle popularne. Mowa o zdjęciach, które wykonujemy samodzielnie - zazwyczaj przy pomocy przedniego ekranu telefonu, ale często też korzystając z zalet... lustra. Jak jednak wiemy, zwierciadło kryje w sobie wiele tajemnic. Okazuje się, że selfie w lustrze jest niebezpieczne i lepiej na nie uważać. 

Selfie w lustrze jest niebezpieczne. Może wpłynąć na twoją duszę

Istnieją różne przesądy dotyczące luster. Okazuje się bowiem, że nie tylko zbite zwierciadło jest w stanie przynieść nam pecha. Również patrzenie w lustro przed pójściem spać jest ryzykowne. To jednak nie wszystko. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że nie powinniśmy też wykonywać popularnego selfie w lustrze. To może bowiem znacznie zaszkodzić naszej duszy. W zwierciadle bowiem odbija się ona wraz z ciałem i choć jest niewidoczna gołym okiem, podczas odbijania się w lustrze bywa bezbronna i można ją uszkodzić migawką aparatu. 

Przez selfie w lustrze przejmujesz emocje innych

Co ciekawe, robienie sobie zdjęć w lustrze niesie za sobą też inne ryzyko. Okazuje się bowiem, że lustro przejmuje wszystkie emocje ludzi, którzy się w nim przeglądają. Właśnie dlatego, gdy patrzymy na siebie na tzw. mirror selfie, możemy dostrzec pewne niezauważalne dotąd mankamenty, które w rzeczywistości są kompleksami innej osoby.

Właśnie dlatego kobiety często nie podobają się sobie, gdy przeglądają się w lustrze. Może się też okazać, że na zdjęciu wyglądają zupełnie inaczej, niż zapamiętały to ze swojego lustrzanego odbicia.

A wam zdarza się robić selfie w lustrze? Lepiej uważajcie... 

Zobacz także:

Zobacz także: