Selenit właściwości

Selenit to kamień, którego właściwości rozbudzają intuicję i potęgują naszą inteligencję emocjonalną. Pozwala ustabilizować szalejące w nas uczucia i dać się poprowadzić prawdziwym pragnieniom wynikającym z głębi serca. Selenit potęguje poczucie bezpieczeństwa i wspomaga koncentrację. Bywa też nazywany “anielskim skrzydłem” lub “kamieniem pamięci”. Surowy selenit ma mleczny odcień, zaś po szlifowaniu zyskuje piękny perłowy połysk. Dzięki temu jest często wykorzystywany przy tworzeniu biżuterii. Tego rodzaju ozdoby mogą stanowić bardzo potężny amulet, należy jednak najpierw zrozumieć, jak obchodzić się z selenitem.

Czy selenit to kamień księżycowy?

Selenit swoją nazwę zawdzięcza bogini Selenie utożsamianej z księżycem, która co noc przemierza niebo w swoim srebrnym rydwanie. Te romantyczne konotacje pozostają w ścisłym związku z właściwościami selenitu. Z pomocą selenitu możemy przeniknąć do krainy snów, zyskać kontrolę nad naszymi sennymi marzeniami oraz trenować świadome śnienie. Na tym polu kamień ten ma działanie nieco zbliżone do minerału zwanego czarny turmalin. Jest to kamień, którego właściwości zwiększają nasze szanse na wywołanie snów proroczych.

Fot. Tak wygląda selenit, iStock

Selenit właściwości magiczne

Selenit jest kryształem, który powinien znaleźć się w inwentarzu każdego, kto stawia na swój rozwój duchowy. Z jego pomocą rozbudzimy swoją intuicję, ale też wejdziemy w wyższe stany świadomości. Pomoże nam też skontaktować się z naszymi przewodnikami duchowymi. Selenit rozjaśnia umysł, dzięki czemu zyskujemy łatwość w porządkowaniu swoich myśli i spraw życia codziennego.

Jakie są jeszcze inne właściwości selenitu?

 • działa kojąco na psychikę,
 • łagodzi stany lękowe i objawy depresji,
 • poprawia nastrój,
 • wycisza
 • pozwala osiągnąć harmonię
 • poprawia jakość snu, sprawiając, że zasypiająca z nim osoba obudzi się spokojna i zregenerowana.
 • pomaga nam zagłębić się na nasze wnętrze
 • zwiększa poziom samoświadomości
 • pomaga spojrzeć na swoją życiową sytuację z szerszej perspektywy.

Selenit powszechnie stosowany jest też w celach ochronnych, zwłaszcza przed wszelkiego rodzaju atakami energetycznymi. Może jednak okazać się nietrafiony, jeśli chcesz bronić się z jego pomocą przez fizycznymi urazami. W tym celu lepiej sięgnąć po jaspis czerwony właściwości, którego mają moc odpędzania zagrożeń wynikających z naszego otoczenia.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz także:

Czy selenit trzeba oczyszczać?

Selenit należy oczyszczać ze wszystkich energetycznych pozostałości, które mogłyby wpływać na niego negatywnie. Należy jednak pamiętać, że jest on odmianą gipsu. Oznacza to, że nie tylko jest on niezwykle delikatny, ale też nie może być poddawany pod działanie wody. Aby oczyścić selenit, należy stosować suche metody, takie jak zakopanie kamienia na kilka dni w ziemi lub okadzenie oczyszczającymi ziołami, na przykład szałwią. Dobrym sposobem będzie też przechowywanie selenitu razem z minerałami o oczyszczającym działaniu jak kryształ górski właściwości, którego neutralizują negatywną energię z całego otoczenia.

Jak ładować selenit?

Selenit jest kamieniem księżycowym, dlatego, aby przywrócić mu pełnię jego możliwości, należy ładować go z pomocą światła księżyca. Pozostaw swój kamień na całą noc na parapecie tak, aby oświetlały go księżycowe promienie. Zabieg ten przyniesie szczególnie spektakularne rezultaty, kiedy księżyc będzie w pełni. Następnie zamknij selenit w dłoni i ułóż się w wygodnej dla siebie pozycji. Uspokój oddech i zamknij oczy. Zacznij wyobrażać sobie jaki rodzaj pomocy czy wsparcia chciałabyś uzyskać od selenitu, w jaki sposób mogą wzmocnić cię jego wibracje i jak może on ci się przysłużyć. Gdy poczujesz, że jesteś gotowa, a kamień już został naładowany twoją intencją, możesz zakończyć zabieg i powoli otworzyć oczy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Selenit a znak zodiaku

Selenit jest kryształem, po który sięgnąć może każdy fan ezoteryki, niezależnie od znaku zodiaku. Szczególnie jednak przysłuży się on Koziorożcom, Rybom i Rakom. Koziorożec, który, podobnie jak każdy ziemski znak, przywiązywać może zbyt wielkie znaczenie do wartości materialnych, może wykorzystać selenit, aby skoncentrować się na własnym wnętrzu i z większą dbałością podejść do swojej sfery duchowej. Ryby to znak marzycielski, kierujący się w życiu intuicją. Selenit stanowić będzie dla nich rodzaj wzmocnienia dla wewnętrznego kompasu. Raki, których wrażliwa natura może często prowadzić do życia w ciągłym stresie, mogą wykorzystać selenit, aby odnaleźć wewnętrzny spokój, ukojenie i harmonię.

Ponieważ selenit jest często nazywany “kamieniem pamięci” z jego mocy skorzystać mogą też wszystkie osoby, których praca łączy się z dbaniem o dziedzictwo przeszłości jak:

 • historyk;
 • historyk sztuki;
 • konserwator;
 • kustosz;
 • muzealnik;
 • bibliotekarz;
 • archiwista;
 • archeolog;
 • etymolog.

Jeśli jesteś przedstawicielką, któregoś z tych zawodów, lub jeśli po prostu chcesz zwiększyć swoje zdolności poznawcze i poprawić pamięć oraz koncentrację, do selenitu warto dołączyć holwit właściwości, którego pomagają w nauce i sprawiają, że przyswojone przez nas informacje zostaną z nami na dłużej.

Selenit właściwości lecznicze

Selenit ma również szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Przede wszystkim działa on na organizm odtruwająco i antyseptycznie, co oznacza, że warto skorzystać z jego mocy, jeśli doskwierają nam poważne, trudno gojące się rany. Jego pomoc może być też nieoceniona w przypadku zatruć pokarmowych i infekcji oraz we wsparciu podczas detoksu i oczyszczania organizmu z toksyn (np.: w czasie, gdy rzucasz palenie). Oprócz tego selenit równoważy gospodarkę hormonalną i pomaga uporać się z chorobami układu krążenia. Co ciekawe, ze względu na swoje oczyszczające i łagodzące stres właściwości selenit często wykorzystywany jest również do masażu lub medytacji.

Selenit cena

Selenit, mimo swoich niewątpliwie ogromnych walorów estetycznych, nie należy do tych minerałów, które nadszarpnąć powinny nasz budżet. Pojedynczy kamień można dostać już za 5 zł. Cena może różnić się jednak znacznie w zależności od wagi i sposobu budowy konkretnego okazu. Biżuteria z selenitem również cieszy się ogromną popularnością, w tym wypadku jednak ceny mogą być znacznie wyższe - już od kilkunastu do kilkuset złotych, w zależności od kruszcu, producenta i sposobu wykonania. 

Jak sprawdzić czy selenit jest prawdziwy?

Aby w domowych warunkach upewnić się, że selenit jest prawdziwy, powinnaś zapoznać się ze skalą twardości Mohsa, za pomocą której określa się, jak kruche są kamienie i minerały. Selenit określany jest w niej na 2 lub 2,5, przez co będzie on podatny na zarysowanie paznokciem lub cieniutkim drucikiem. Oznacza to też, że zarówno pojedynczy kamień, jak i biżuterię z selenitem powinnaś traktować bardzo delikatnie. Jeśli nie chcesz ryzykować, że uszkodzisz swój kamień, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie go na ekspertyzę do zaufanego jubilera.

ZOBACZ TAKŻE: