Tym razem „Strefa Młodzieży SWPS” dedykuje wydarzenie tylko osobom dorosłym, w tym szczególnie nauczycielom, pedagogom, psychologom szkolnym, a także wszystkim osobom pracującym z młodzieżą, rodzicom, oraz studentom i innym osobom zainteresowanym tą tematyką. Konferencja odbędzie się 27 września 2012 r. w SWPS w Sopocie. Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji miejsc.

Rodzicom i nauczycielom bardzo często trudno jest rozmawiać z młodzieżą na temat seksualności. Jednak w okresie dorastania zagadnienie to jest niezwykle istotne dla nastolatków. – Odpowiednie wyjaśnienie kwestii związanych z budowaniem relacji w związku, różnicami między płciami i wynikającymi z tego odmiennymi postawami oraz potrzebami, może stanowić podstawę dla rozwoju psychoseksualnego młodych ludzi – mówi dr Dorota Kalka z Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju SWPS w Sopocie.

Organizatorzy zaprosili do współpracy wielu ekspertów. Podczas konferencji będzie można wziąć udział m.in. w wykładzie prof. Bogdana Wojciszke, autora najlepiej sprzedającej się książki psychologicznej o miłości, a także Anny Urbańczyk, trenerki równościowej oraz członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej i Kampanii Przeciw Homofobii. Wykłady poprowadzą również Michał Pozdał i Bartek Karcz – trenerzy „Strefy Młodzieży SWPS”, Edyta Bonk – psycholog z Zakładu Wspomagania Rozwoju Człowieka SWPS, a także Kamila Stasiak – psycholog szkolna, absolwentka licznych kursów seksuologicznych, posiadająca doświadczenie m.in. w prowadzeniu edukacji seksualnej w polskich szkołach.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.swps.pl.