Rak piersi to jedna z najczęstszych chorób kobiecych XXI wieku.Bardzo często lekceważymy jego objawy, często też zaniedbujemy regularne okresowe badania piersi. Narodowy Fundusz Zdrowia pod koniec roku 2016 zachęca kobiety do bezpłatnych badań profilaktycznych nowym spotem społeczno-reklamowym Dbaj o siebie. Badaj się. Bądź czujna.

Komunikat niby jest jasny - przyjdź i zbadaj się bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jednak przekaz dość łopatologiczny. Do spotu zaangażowano bowiem panów, którzy opowiadają o zaletach piersi swoich partnerek. Nie aktorów, a naturszczyków, którzy (odrobinę bez polotu) wypowiadają swoje kwestie w minimalistycznym anturażu. 

"Ich widok zawsze poprawia mi humor" (piersi przyp.red.), mówi jeden z nich,  "Wiesz, że lubię patrzeć kiedy podskakują jak biegasz", komentuje do kamery inny pan w t-shircie. Takich dość niesmacznych wypowiedzi w tym zaledwie 30 sekundowym spocie NFZ Opole jest co najmniej kilka. "Masuj" doradza kobietom jakiś mężczyzna, a drugi oferuje w tym masowaniu swoją pomoc.

Przy tak poważnym temacie jak rak piersi i regularne ich badania oraz sprawdzanie objawów granica żartu może być cienka. Twórcy spotu NFZ z pewnością stąpają po kruchym lodzie, a kampania zamiast pomóc promować bezpłatne badania wzbudziła tylko kontrowersje i oburzenie. Zwłaszcza dziś, zwłaszcza w naszym kraju, w którym od pewnego czasu prawa kobiet i ich społeczny status są nieszanowane. Mamy dość miałkich przekazów, potrzebujemy więcej tych rzetelnych.

Zobaczcie co mamy na myśli:


ZOBACZ TEŻ:

WALCZYMY Z RAKIEM PIERSI - KAMPANIA Z RÓŻOWĄ WSTĄŻKĄ

ŚWIETNA KAMPANIA PRZECIWKO RAKOWI PIERSI