Seks po 40-tce - co się zmienia?

To nieprawda, że po 40-tce życie seksualne zaczyna zanikać, a seks przestaje sprawiać przyjemność. Eksperci są zgodni - jest dokładnie odwrotnie. Nie da się jednak ukryć, że w średnim wieku pewnie rzeczy się zmieniają, seks również. Czy to zmiany na gorsze? Niekoniecznie, ale warto wiedzieć, na co się przygotować. Może się okazać, że seks po 40-tce będzie najlepszym w twoim życiu!

"Życie zaczyna się po 40-tce" - a co z seksem?

To stare mądre przysłowie sprawdza się w życiu, również jeśli mamy na myśli seks. Jak udowadniają naukowcy kobiety po 40. nabierają ochoty na seks i czerpią z niego o wiele więcej przyjemności niż jako dwudziesto-, czy trzydziestolatki. Co ciekawe czterdziestolatki uprawiają najwięcej seksu ze wszystkich grup wiekowych! Jak to wytłumaczyć?

Wiąże się to z tym, że kobiety po 40. pozbyły się kompleksów i przestały już przejmować się niedoskonałościami, które jeszcze kilka lat wcześniej przeszkadzały im w życiu seksualnym. Nie wstydzą się założyć seksownej bielizny i odważniej podchodzą do eksperymentów w sypialni. Chcą czerpać życie garściami i nie przejmować się rzeczami, na które nie mają wpływu. 

Czterdziestolatki są spełnione zawodowo, mają ustabilizowaną sytuację materialną, najczęściej odchowane dzieci i dojrzały do tego, żeby nareszcie coś mieć z życia dla siebie.

Zobacz też: Ginekologia estetyczna - na czym polega i w czym może ci pomóc?

Seks po 40-tce: jak czerpać radość z seksu?

Jak czerpać radość z seksu po 40-tce? Garściami, ponieważ to najlepszy czas dla kobiet. Otwartość, brak kompleksów, świadomość swojego ciała i wartości, częstsza ochota na seks - czego chcieć więcej, żeby nasze życie seksualne kwitło? Koniec ze wstydem i ograniczeniami. To jest nasz czas i wykorzystajmy go jak najlepiej. Nie wstydźmy się kupić seksownej bielizny - wybór jest olbrzymi, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie. 

Znudziły ci się klasyczne pozycje seksualne? Wypróbuj nowe pozycje, o których nawet nie słyszałaś!

Kamasutra jest naprawdę kopalnią nowych pomysłów. Wystarczy poeksperymentować. Kiedy chcesz to zrobić, jeśli nie teraz? Należy nam się wspaniały orgazm, wspaniały seks, bo mamy teraz najlepsze możliwości. Zatem do dzieła!