Seks po 40-tce - co się zmienia?

To nieprawda, że po 40-tce życie seksualne zaczyna zanikać, a seks przestaje sprawiać przyjemność. Eksperci są zgodni - jest dokładnie odwrotnie. Nie da się jednak ukryć, że w średnim wieku pewnie rzeczy się zmieniają, seks również. Czy to zmiany na gorsze? Niekoniecznie, ale warto wiedzieć, na co się przygotować. Może się okazać, że seks po 40-tce będzie najlepszym w twoim życiu!

"Życie zaczyna się po 40-tce" - a co z seksem?

To stare mądre przysłowie sprawdza się w życiu, również jeśli mamy na myśli seks. Jak udowadniają naukowcy kobiety po 40. nabierają ochoty na seks i czerpią z niego o wiele więcej przyjemności niż jako dwudziesto-, czy trzydziestolatki. Co ciekawe czterdziestolatki uprawiają najwięcej seksu ze wszystkich grup wiekowych! Jak to wytłumaczyć?

Wiąże się to z tym, że kobiety po 40. pozbyły się kompleksów i przestały już przejmować się niedoskonałościami, które jeszcze kilka lat wcześniej przeszkadzały im w życiu seksualnym. Nie wstydzą się założyć seksownej bielizny i odważniej podchodzą do eksperymentów w sypialni. Chcą czerpać życie garściami i nie przejmować się rzeczami, na które nie mają wpływu. 

Czterdziestolatki są spełnione zawodowo, mają ustabilizowaną sytuację materialną, najczęściej odchowane dzieci i dojrzały do tego, żeby nareszcie coś mieć z życia dla siebie.

Zobacz też: Ginekologia estetyczna - na czym polega i w czym może ci pomóc?

Seks po 40-tce: jak czerpać radość z seksu?

Jak czerpać radość z seksu po 40-tce? Garściami, ponieważ to najlepszy czas dla kobiet. Otwartość, brak kompleksów, świadomość swojego ciała i wartości, częstsza ochota na seks - czego chcieć więcej, żeby nasze życie seksualne kwitło? Koniec ze wstydem i ograniczeniami. To jest nasz czas i wykorzystajmy go jak najlepiej. Nie wstydźmy się kupić seksownej bielizny - wybór jest olbrzymi, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie. 

Znudziły ci się klasyczne pozycje seksualne? Wypróbuj nowe pozycje, o których nawet nie słyszałaś!

Zobacz także:

Kamasutra jest naprawdę kopalnią nowych pomysłów. Wystarczy poeksperymentować. Kiedy chcesz to zrobić, jeśli nie teraz? Należy nam się wspaniały orgazm, wspaniały seks, bo mamy teraz najlepsze możliwości. Zatem do dzieła!