Seks oralny - najlepsze pozycje

Seks oralny zapewnia niesamowitą bliskość i przeważnie jest potwierdzeniem silnej więzi i otwartości między kochankami. Często pozycję do seksu oralnego wybieramy instynktownie, tak żeby było wygodnie jednej i drugiej stronie. Na temat seksu oralnego powstało sporo mitów, owiany też jest nutką tajemnicy. Prawda jest taka, że w seksie oralnym między dwojgiem partnerów nie istnieje tylko jedna słuszna pozycja, a całość może być doskonałym pierwszym etapem zbliżenia.

Seks oralny dlaczego go unikamy?

Unikanie seksu oralnego przez partnerów jest często spowodowane m.in. wstydem (nie chcemy się otworzyć na drugą osobą i pozbyć zahamowań), ale też np. zapachem partnera (przed seksem oralnym można wziąć wspólnie prysznic lub kąpiel jako element gry wstępnej). Wiele kobiet unika zbliżeń oralnych ze względu na nie obopólną satysfakcję (istnieje przekonanie, że przy większości pozycji to mężczyzna osiąga satysfakcję) jednak warto przyjrzeć się naszemu przeglądowi pozycji seksu oralnego i zmienić swoje przekonanie. Seks oralny może bowiem dawać spełnienia i mężczyźnie i kobiecie.

Seks oralny: przydatne rady dla początkujących

Jeśli to jest dopiero początek twojej przygody z seksem oralnym, warto się do tego przygotować. Podpowiadamy kilka wskazówek, które pomogą ci, jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj seksu.

  • Zadbaj o nawilżenie. Pieszczenie penisa na sucho to nic przyjemnego dla mężczyzny, dlatego zadbaj o nawilżenie. Możesz zwilżyć go śliną lub wykorzystać jadalny lubrykant. Bez problemu znajdziesz takie w sklepach. Fanki seksu oralnego podpowiadają, że dla lepszego efektu warto wypić łyk mięty lub pożuć miętówkę. Brzmi kusząco!
  • Wolniej-Szybciej. Rutyna jest nudna, a zwłaszcza w sypialni. Kiedy zaczynasz pieścić penisa powoli, to z każdą kolejną sekundą przyspieszaj. Pamiętaj także o sile nacisku. To naprawdę działa.
  • Wyczuj, co on lubi. Zastanawiasz się, czy partner lubi pieszczoty szybkie czy wolne? Odpowiedź znajdziesz w tym, jak on cię pieści. Obserwuj jego styl, a dowiesz się, jak on sam lubi. Naśladuj jego ruchy i nie bój się powiedzieć wprost, czego ty oczekujesz. Chyba nie chcesz w tym czasie gapić się w sufit i myśleć o zakupach?
  • Pieść nie tylko penis. Penis to nie jedyny element do pieszczot w przypadku seksu oralnego. Twój partner będzie również bardzo usatysfakcjonowany, jeśli swoją uwagę skierujesz w okolice moszny. Jądra możesz zwilżyć śliną, ssać je, drażnić językiem. Pozwól sobie także na delikatne podgryzanie. Pamiętaj, że w mosznie znajdują się strefy erogenne. Odważniejsze z Was mogą swoją uwagę skierować również w okolice krocza, miejsce między podstawą penisa a odbytem. A jeśli chcesz znaleźć męski odpowiednik punktu G u mężczyzny, to wsadź mu palec w odbyt. Tam właśnie, w odległości ok. 4 cm od wejścia, znajduje się jego najwrażliwszy punkt (P)
  • Zmieniaj pozycje. W seksie oralnym zmiana pozycji jest również mile widziana. Jeśli nie masz pomysłu, eksperymentuj. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie podpowiadamy pozycje do seksu oralnego, które uwielbiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni!