Sculptra – co to za zabieg?

Sculptra jest preparatem, którego aktywnym składnikiem jest kwas polimlekowy, który uchodzi za prawdziwy eliksir młodości. Ten komponent widocznie poprawia stan cery i skutecznie redukuje bruzdy, fałdy i zmarszczki stymulując skórę do produkcji kolagenu. Sculptra jest bardzo bezpieczną biokompatybilną i biodegradowalną substancją, która w medycynie estetycznej wykorzystywana jest już od ponad 30 lat. Na dobroczynny zabieg z kwasem polimlekowym najczęściej decydują się osoby po 30. roku życia, kiedy pierwsze zmiany w pogorszeniu struktury i kolorytu skóry zaczynają być widoczne.

Sculptra – jak jest wykonywana?

Zanim pacjent lub pacjentka przystąpi do zabiegu Sculptry, muszą przejść konsultację lekarską w wyniku której lekarz ustala po kolei cały proces leczenia. Następnie w dniu zabiegu preparat z kwasem polimlekowym wstrzykiwany jest kilka razy przy pomocy cienkiej igły we wcześniej ustalone obszary skóry. Te miejsca zostają później rozmasowane, aby lepiej rozprowadzić preparat pod skórą.

Zabieg Sculptry jest krótki, ponieważ trwa zaledwie 30-60 minut. Nakłuwanie twarzy igłą nie jest bolesne jednak, może powodować mały dyskomfort, jednak warto je wykonać, ponieważ efekty zastosowania Sculptry utrzymują się nawet do 2 lat. Prawdziwe rezultaty zabiegu nie pojawiają się jednak po pierwszej sesji, dlatego należy ich wykonać około 2-4 w odstępie co 2-6 tygodni.

Sculptra - efekty

Efekty, jakie otrzymujemy po wstrzyknięciu Sculptry w skórę, nie są widoczne od razu, ale po kilku tygodniach. W ciągu tego czasu kwas polimlekowy cały czas działa na komórki zwane fibroblastami, które odpowiadają za produkcję białek kolagenowych w skórze. Wówczas poziom kolagenu wzrasta i cera staje się bardziej miękka i napięta oraz widocznie odmłodzona i jędrniejsza, a jej grubość się zwiększa.

Nieinwazyjny lifting wykonywany przy pomocy substancji zwanej Sculptrą doskonale podnosi skórę bez użycia skalpela. Podczas tego zabiegu lekarz poprawia kontur twarzy pacjentów, wypełnia okolice kości jarzmowej, przywraca kształt policzkom i regularną linię żuchwy, podnosi opadniętą brodę oraz wygładza bruzdy nosowo-wargowe. Inną zaletą zastosowania Sculptry jest to, że preparat ten przywraca objętość w twarzy. Co oznacza przywrócenie zwiotczałym tkankom pełniejszego kształtu.

Sculptra działa nie tylko na skórę twarzy, ale może być także wykorzystywana do liftingu szyi oraz naprawy stanu obwisłej skóry na całym ciele.

Sculptra – jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu Sculptry trzeba masować twarz przez około 5-14 dni. Należy go wykonywać 5 razy dziennie, a każdy taki masaż ma trwać 5 minut. Powinno się także przez jakiś czas unikać krioterapii, sauny oraz nie można się opalać.

Sculptra – czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Sculptra to bezpieczny zabieg jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które umożliwiają jego wykonanie. Jest to:

  • okres ciąży i karmienia piersią,

  • choroba nowotworowa,

  • infekcja bakteryjna lub wirusowa,

  • alergia na składnik wstrzykiwanego preparatu,

  • skłonność do powstawania blizn,

  • zmiana ropna na skórze.

Sculptra – cena

Zabieg z kwasem polimlekowym to spory wydatek. Za jednorazową sesję zależnie od gabinetu medycyny estetycznej zapłacimy aż od 1500 do 1800 do złotych.

Jeśli szukasz nieinwazyjnych zabiegów odmładzających na twarz, przeczytaj nasz wpis: 5 zabiegów odmładzających, które nie zmieniają rysów twarzy