Scarlet RF to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący frakcyjne fale radiowe. Podczas bezoperacyjnego liftingu fale wprowadzane są w skórę właściwą i w tkankę podskórną generując w niej ciepło i zmieniając strukturę kolagenu. Dzięki końcówce wyposażonej w 25 igieł zabieg jest wyjątkowo skuteczny i bezpieczny. Na końcu każdej z mikroigieł generowany jest impuls, przez co urządzenie oddziałuje na skórę od wewnątrz i tym samym zapobiega powstawaniu blizn i oparzeń powstających przy użyciu tradycyjnej głowicy. 

W wyniku głębokiego podgrzewania skóry właściwej następuje natychmiastowe rozszczepienie wiązań łączących włókna kolagenu, co skutkuje pobudzeniem fibroblastów - komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. Dochodzi wówczas do nasilonej syntezy nowych włókien kolagenu, w wyniku czego w sposób spektakularny poprawia się elastyczność i jędrność, a także wygląd i jakość skóry.

Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się widocznie bardziej napięta, jednak efekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu. W wyniku stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań, struktura skóry staje się bardziej jędrna i sprężysta. 

Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Scarlet RF niweluje również zmarszczki w okolicy oczu i ust, a także wpływa na podniesienie opadającej skóry. Ponadto zabieg skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, zmniejsza widoczność porów, a także na około pół roku redukuje nadpotliwość. 

Scarlet RF wykonuje dr Maria Janyst-Gęborys z MJAesthetic 

Więcej na www.intobeauty.pl