Sauna na włosy: co to daje?

Sauna na włosy to zabieg, który nawilża i odżywia włosy przy pomocy pary wodnej. Jak to działa? Wysoka temperatura i wilgoć, otwierają i zmiękczają łuski włosa, dzięki temu możliwe jest dogłębne nawilżenie kosmyków. Co więcej, dzięki temu składniki kosmetyków pielęgnacyjnych, skuteczniej wnikają wgłąb skóry głowy (oraz oczywiście włosów). Sauna na włosy poprawi kondycję kosmyków niezależnie od ich typu, ale największa zmiana zauważalna będzie przy tych suchych i puszących się. Jeśli regularnie farbujesz włosy, oraz używasz wysokiej temperatury do ich stylizacji - rytuał sauny na włosy jest dla Ciebie. Za skutecznością zabiegu przemawia fakt, że jest on wykonywany w salonach fryzjerskich. Jak urządzić saunowanie we własnej łazience?

Domowa sauna na włosy: krok po kroku

1. Dwukrotnie umyj włosy oczyszczającym szamponem, nie zapomnij dokładnie wymasować skóry głowy. Odciśnij nadmiar wody w ręcznik.

2. Nałóż (obficie) maskę na włosy i skórę głowy, rozczesz je grzebieniem z szerokim rozstawem zębów. Jeśli kosmyki są długie, podepnij je na czubku głowy, lub zwiąż miękką gumką.

3. Zagotuj wodę, następnie przelej ją do dużej miski. Nachyl głowę nad miską i nakryj ją ręcznikiem, aby zapobiec uciekaniu pary. Jeśli masz możliwość - dodatkowo załóż foliowy czepek na włosy. Poczekaj 20 minut.

4. Płucz włosy na przemian chłodną i ciepłą wodą, aby domknąć ich łuski. Wysusz i stylizuj jak zwykle.

Domowa maska do sauny na włosy

Sauna na włosy to świetny sposób na zintensyfikowanie działania składników odżywczych ulubionej maski do włosów. Niestety, przy okazji lepiej wchłaniają się też te, które nie do końca służą włosom. Dlatego warto wybierać kosmetyki o sprawdzonym, delikatnym składzie. Szukaj produktów z kwasem hialuronowym, keratyną, woskiem pszczelim, a także jedwabiem, lub wypróbuj jeden z naszych przepisów na domowej roboty maskę na włosy