Saddle bag - ta torebka będzie hitem 2021 roku: historia kultowego modelu

Moda na saddle bag powraca na fali trendu na vintage. Najpopularniejszy projekt saddle bag powstał w domu mody Dior i zaprojektowany został w 1999 roku przez ówczesnego dyrektora kreatywnego marki, Johna Galliano. Model ten w błyskawicznym tempie stał się ulubieńcem gwiazd w latach 90. - nosiły go Paris Hilton, Christiina Aguilera czy Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston. Jednak największą popularność zawdzięcza serialowej Carrie z "Seksu w wielkim mieście", która nosiła ją na zmianę z równie modnym dziś modelem "baguette".

To, co po pewnym czasie zyskało miano "kiczu", dziś znów wraca w glorii chwały.  W 2021 roku model torebki saddle bag powraca do trendów w wielkim stylu - tym razem dzięki it girl z najpopularniejszych instagramowych profili. By zostać właścicielką tego modelu torebki, nie musisz inwestować oszczędności życia - my perfekcyjny i ultranowoczesny model saddle bag znalazłyśmy w kolekcji polskiej marki Mako, która każdym kolejnym projektem trafia w nasze czułe na trendy serca.

To, co wyróżnia ją pośród vintage modeli prosto z lat 90., to elegancka, minimalistyczna forma.  

 

Saddle bag - ten model torebki będzie hitem 2021 roku: skąd pochodzi nazwa?

Skąd pochodzi nazwa tego bestsellerowego modelu? Saddle bag, zainspirowana została kształtem jeździeckiego siodła. Możesz ją nosić w ręku, ze spuszczonym paskiem, przewieszoną przez ramię lub jako crossbody bag - to nasz ulubiony sposób w tym sezonie i najbardziej praktyczny - idealny dla dziewczyny, która poszukuje perfekcyjnego modelu do powrotu do zwykłego tempa dnia po miesiącach home office