Rytuały miłosne: co to?

Rytuał miłosny to praktyka magiczna, której celem jest przywołanie uczuć. Opiera się na wykonaniu ściśle określonych czynności, którym towarzyszą pewne przedmioty. Najczęściej są to świece, kadzidła bądź rzeczy należące do osoby, która związana jest z miłosnym rytuałem.   

Miłosne rytuały funkcjonują również pod nazwą zaklęć miłosnych - wówczas opierają się w głównej mierze na wypowiedzeniu określonych sformułowań. Rytuały miłosne najczęściej są z pograniczna tak zwanej "białej magii". Biała magia wspiera tworzenie prawdziwych, szczerych uczuć, bez przymusu i złych intencji. Zaklęcia miłosne "otwierają oczy" na sprawy, których do tej pory nie zauważaliśmy lub umykały uwadze przez różne czynniki.  

Zobacz także: 

Magia miłosna potrafi zdziałać cuda. A już samo określenie rytuał miłosny nosi ma w sobie coś tajemniczego i mistycznego. Coraz więcej osób marzących o prawdziwej miłości, sięga po rytuały, które znane są już od wieków. Już wtedy wykorzystywano wszechobecną energię, która właściwie ukierunkowana, powoduje, że między dwoma osobami zaczynało "iskrzeć". Taka energia miłosna może sprawić, że uczucie, o którym marzysz zapuka do twoich drzwi. 

Przykładem rytuału miłosnego należącego do białej magii jest "rytuał na konkretną osobę", o którym możecie przeczytać w dalszej części artykułu. 

Do czego służą rytuały i zaklęcia miłosne?

Miłość to złożone uczucie, które wywołuje cały wachlarz emocji. Czasami potrafi przynieść radość, a innym razem zwątpienie, a nawet smutek. Zaklęcia miłosne oraz rytuały wspomagają wzrost dobrych uczuć i sprawiają, że sprawy zaczynają układać się pomyślnie. Służą do tego, aby ponownie wzniecić zainteresowanie drugiej połówki. Pomagają także przyciągnąć miłość, odnaleźć partnera bądź partnerkę oraz odsunąć samotność.  

Czy rytuały miłosne działają?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Rytuały miłosne dają efekty, jeśli się w nie wierzy. Osoby nastawione sceptycznie niech nie spodziewają się efektów. To kwestia negatywnej energii, która już na starcie zablokuje energię miłosną.  

Zobacz także:

Błędne jest także przekonanie, że rytuał miłosny zawsze powiedzie się u osób, które w niego wierzą. Ma na to też wpływ wiele innych czynników, których niekiedy nie jesteśmy w stanie pokonać. 

Pamiętajcie, że nikogo nie da się zmusić do miłości i wówczas żaden rytuał nie przyniesie oczekiwanego efektu. Miłości możemy pomóc, ale nie możemy jej nikomu narzucać. Warto mieć to na uwadze, decydując się na wykonanie rytuału miłosnego. 

Zobacz także: 

Po jakim czasie działa rytuał miłosny?  

Najsilniejsze zaklęcia miłosne działają natychmiast po ich wykonaniu. Wszystko zależy więc od tego, czy rytuał miłosny był naładowany intensywną dawkę energii oraz jak bardzo osoba, która go przeprowadziła, wierzy w jego moc. Kluczowe jest jasne i precyzyjne określenie intencji.  

Wpływ na powodzenie ma również to, jak bardzo jest skomplikowana miłosna sytuacja. Złożone sprawy mogą wymagać więcej czasu. Najsilniejszy rytuał miłosny jest w stanie uporać się z trudnościami i zadziałać w niedługim czasie od jego przeprowadzenia.  

Kiedy sięgać po zaklęcie miłosne?

Odpowiednio dobrany i wykonany rytuał pomoże uporać się z tymi problemami. Warto po niego sięgnąć w następujących sytuacjach: 

 • gdy twoje uczucia są nieodwzajemnione; 
 • związek przechodzi kryzys; 
 • poszukujesz miłości; 
 • oddalasz się od partnera lub partnerki; 
 • czujesz, że uczucie wygasa; 
 • chcesz ratować rozpadający się związek. 

Rytuały miłosne: jak wykonać?

Rytuały można wykonać u profesjonalnej wróżki. Zaklęcia miłosne, które działają można także przeprowadzić samodzielnie w domu. Ważne, żeby wybrać dzień, który będzie temu sprzyjał, najlepiej pod opieką patronki miłości - Wenus. Istotne jest także to, aby znać rytuały na każdy dzień tygodnia. Konkretne dni, a nawet godziny są tu kwestią kluczową i sprawią, że miłosna magia zadziała skuteczniej.  

Zobacz także: 

Rytuały miłosne najlepiej odprawiać więc w określonym terminie. Eksperci podpowiadają, że najlepszym momentem jest pełnia Księżyca. Dlaczego? Wówczas Luna oddziałuje najsilniej i zwiększa efektywność zaklęć. Jednak nie zawsze możesz czekać do pełni, wówczas nie należy zbytnio przywiązywać się do tego terminu i można wykonać rytuał szybciej. 

Rytuał miłosny w domu: jak się przygotować? 

 1. Przygotuj pomieszczenie, w którym będziesz wykonywać zaklęcie miłosne: przewietrz je ze zbędnych zapachów, takich jak zapachy z gotowania, kadzideł, perfum czy odświeżaczy powietrza. 
 2. Rozłóż w pomieszczeniu przedmioty, które wspomogą powodzenie rytuału miłosnego - akcesoria, owoce, zioła, świece do rytuałów.  
 3. Ubierz się na czerwono - to kolor symbolizujący miłość i namiętność. 
 4. Nie zapomnij o białych dodatkach - symbolu czystych intencji. 

Rytuał miłosny na konkretną osobę - jak działa?

Rytuał miłosny na konkretną osobę jest jednym z popularniejszych rytuałów miłosnych. Należy on do białej magii, co oznacza, że jest całkowicie bezpieczny zarówno dla osoby, która poszukuje miłości, jak i dla osoby, na której będzie on wykonywany. Rytuał ten pozwala odnaleźć powodzenie w miłości, czy to poprzez połączenie samotnych serc, czy naprawienie rozpoczętej już relacji. 

Decydując się na rytuał miłosny na konkretną osobę w domu masz pewność, że uczucia jakie będą płynęły od partnera będą szczere i prawdziwe. Dzięki takiej energii miłosnej masz szansę stworzyć związek trwały oparty na prawdziwym uczuciu, a to jest podstawą udanej relacji. 

Zobacz także: 

Rytuał miłosny na konkretną osobę ze zdjęciem

Aby wykonać to zaklęcia miłosne na konkretną osobę, musisz mieć aktualne zdjęcie mężczyzny i najlepiej, żeby pojawił się na nim w całości.  

 1. Weź do ręki zdjęcie mężczyzny. 
 2. Zapal świecę. 
 3. Owiń świeczkę wokół zdjęcia. 
 4. Wypowiedz następujące słowa: Tęsknię (imię), moim chłopakiem (imię), nawet jeśli nie tęsknisz za mną tak bardzo. Każdego dnia (jego imię) powinien myśleć o mnie, a jego miłość powinna spływać do mnie jak miód. Niech tak będzie! Amen. 
 5. Trzy razy powiedz powyższe słowa, a następnie spal zdjęcie. 
 6. Resztki popiołu rozrzuć na wietrze. 

Rytuał miłosny na konkretną osobę z igłą  

Do wykonania tego rytuału na konkretną osobę potrzebnych będzie tylko kilka przedmiotów. Oto lista: 

 • aktualne zdjęcie mężczyzny; 
 • trzy świece zakupione w czwartek; 
 • agrafki; 
 • pudełko zapałek. 

Jak wykonać rytuał krok po kroku? 

Najlepszy czas na zrobienie tego miłosnego zaklęcia to wtorek, między godziną: 12.00 a 14.00.  

 1. Połóż na stole zdjęcie mężczyzny. 
 2. Przed zdjęciem ustaw trzy zapalone świece. 
 3. Środkową świecę przekłuj w środku igłą.  
 4. Kiedy płomień dotrze do części świecy, w którą wbiłaś igłę, wypowiedz następujące słowa: Wpadłeś w święty ogień (imię)! Napełnij moją duszę swoją miłością. Aby kochanek (imię) owinął mnie swoją miłością. Tylko (imię) pokocha mnie i zapomni o wszystkich innych. Niech tak będzie! Ważne, żebyś płynnie wypowiedziała słowa zaklęcia. Naucz się ich wcześnie, wówczas rytuał ma szansę na powodzenie. Jeśli popełnisz błąd, musisz odczekać miesiąc na ponowne wykonanie rytuału na konkretną osobę. 
 5. Po wykonaniu rytuału, odłóż zdjęcie w miejsce, gdzie nikt go nie znajdzie. 

Zobacz także: 

Rytuał miłosny ze świecami - kiedy go przeprowadzić?

Ta praktyka magiczna opiera się na słownym zaklęciu miłosnym, którego moc jest aktywowana przez światło świec. Sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które czują się samotne i poszukują swojej drugiej połówki.  

Do wykonania rytuału miłosnego ze świecami potrzebne ci będą: 

 • 2 czerwone lub różowe świece magiczne, proste, średniej długości; 
 • czerwona nitka; 
 • olejek różany; 
 • talerz; 
 • przedmioty do oczyszczenia przestrzeni (zioła, kadzidełka, wachlarz). 

Rytuał miłosny do samodzielnego wykonania ze świecami - krok po kroku  

 1. Oczyść przestrzeń wokół siebie - wywietrz pomieszczenie i okadź przy pomocy białej szałwii lub Palo Santo
 2. Wypowiedz intencję, z jaką chcesz odprawić rytuał miłosny. Przykład: Pragnę mieć u swojego boku mężczyznę, który odwzajemni moje uczucia, będzie mnie kochał i razem stworzymy wspaniałą relację. Pamiętaj, żeby wypowiadane intencje miały pozytywna wibrację. 
 3. Stwórz obraz tego, czego pragniesz. Wyobraź sobie, że jesteś u boku wymarzonego partnera, a między wami jest gorące uczucie. 
 4. Weź jedną świecę do ręki i namaść ją olejkiem różanym - tą świecą jesteś TY. 
 5. Weź drugą świecę (ON) i zrób to samo. 
 6. Obie świece ustaw na talerzu w taki sposób, aby stykały się ze sobą. 
 7. Przewiąż świece czerwoną nitką, wypowiadając słowa: „niech zwiąże nas nić miłości”. 
 8. Wzbudź w sobie ponownie intencję. Poczuj całą sobą miłość, która cię przenika. Teraz zapal obie świece, wypowiadając słowa: Niech miłość zapłonie między mną a …….. albo Jestem kochana przez wspaniałego mężczyznę. 

Zaklęcie miłosne z cukrem – dla kogo się sprawdzi?

To magiczne zaklęcie jest zaliczane do praktyk białej magii. Jest w pełni bezpieczne, a sięgnąć po nie mogą osoby, które chcą wzniecić ogień miłości w związku. To zaklęcie, do którego przeprowadzenia potrzeby jest cukier. Symbolizuje on tu słodycz życia, która ulotniła się pomiędzy dwojgiem ludzi. Zaklęcie ma przywrócić na nowo dobre uczucia i sprawić, że dwoje ludzi znów zwróci się ku sobie i napełni serce miłością.  

Do przeprowadzenia zaklęcia miłosnego z cukrem trzeba przygotować:  

 • dwie szklanki do połowy wypełnione wodą; 
 • cztery łyżki cukru; 
 • dwie świece w białym kolorze; 
 • czerwony obrus.  

A następnie wykonać następujące czynności:  

 1. Nakryj stół obrusem. 
 2. Zapal świece. 
 3. Nasyp cukier do szklanek – po dwie łyżki do każdej z nich.  
 4. Weź do prawej i lewej ręki szklanki ze słodką wodą i zakreśl dwa okręgi - w jedną i drugą stronę.  
 5. Cały czas miej w myślach intencje o uzdrowieniu związku.  
 6. Na koniec zgaś każdą ze świec w szklance z wodą.  

Zobacz także: 

Czym jest spętanie miłosne? Kiedy je wykorzystać?

Jeśli rytuały miłosne z pogranicza białej magii nie skutkują, a sytuacja jest beznadziejna, dla wielu osób jedyną deską ratunku jest czarna magia. Przykładem rytuału z czarnej magii jest "spętanie miłosne". Ostrzegamy jednak, że czarnomagiczne obrzędy mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. 

Decydując się na ten rytuał spętania, musisz mieć świadomość, że nie ma tutaj mowy o szczerych uczuciach, tylko sztucznie stworzonych emocjach. To sprawia, że ryzykujesz, że twój związek może nie przetrwać. Trzeba więc samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym ci najbardziej zależy. 

Rytuał spętania miłosnego - jak zrobić i co oznacza?

Spętanie miłosne to rytuał, o którym mówi się, że jest jednym z najsilniejszych. Ten rytuał zdecydowanie wykracza poza białą magię i klasyfikuje się do czarnej magii. Spętanie Dusz odbywa się bowiem bez woli drugiej osoby. Warto zadać sobie pytanie, czy aby na pewno chcesz zmuszać kogoś do miłości? 

Dniem polecamy do wykonania rytuału spętania miłosnego będzie piątek o godzinie 22. Wówczas najlepiej zadziała spętanie miłosne. Jak zrobić samemu ten ryzykowny rytuał? Do jego wykonania potrzebne będą: 

 • zdjęcie osoby, którą chcemy spętać miłością; 
 • czerwona świeca; 
 • kwiat róży. 

Spętanie miłosne jak wykonać? Instrukcja krok po kroku 

 1. Przygotuj zdjęcie potencjalnego ukochanego. 
 2. Zapal czerwoną świecę. 
 3. W myślach zobacz ukochaną osobę skupiając się na wspólnych chwilach i emocjach, jakie wam towarzyszyły. 
 4. Na zdjęciu narysuj runę miłości Gebo. 
 5. Poproś boginię Wenus o spętanie ukochanego. 
 6. Spal zdjęcie. 
 7. Poczekaj, aż świeca do końca się wypali. 
 8. Wosk i różę podaruj bogini Wenus i zakop. To sprawi, że rytuał będzie działał mocniej. 

 

Treść artykułu opublikowana pierwotnie 18 listopada 2022 roku. Wykorzystano fragmenty artykułu Małgorzaty Malinowskiej.