Każdy z nas miewa w życiu chwile zwątpienia i niepewności. Często wówczas brakuje nam energii oraz chęci do działania. Właśnie wtedy warto wykonać najbardziej pierwotny rytuał 4 żywiołów, którego składowymi są oczywiście cztery etapy: powietrze, ogień, woda i ziemia. Sprawdź, jak go wykonać i jednocześnie dodać sobie energii. 

Rytuał 4 żywiołów doda ci energii. Wykonaj go w chwilach zwątpienia

Żeby wykonać rytuał 4 żywiołów, najpierw musisz się do tego odpowiednio przygotować. Warto zrobić to na świeżym powietrzu, ale pamiętaj, że musi być to spokojne miejsce - najlepiej gdy będziesz wtedy sam.

Zobacz także: 

Do wykonania rytuału 4 żywiołów potrzebne ci będą: 

  • biała kreda, 
  • 4 białe świece,
  • mały kawałek węgla, 
  • miseczka z wodą źródlaną,
  • kadzidło,
  • miseczka z ziarenkami ryżu. 

Na ziemi namaluj kredą okrąg o promieniu 2 metrów. Następnie ustaw zapalone świece z czterech stron kręgu - miejsca, w których się znajdują, muszą odpowiadać 4 stronom świata. Obok każdej z nich postaw symbole żywiołów - węgiel i kadzidło należy podpalić.

Rytuał 4 żywiołów - powietrze

Zaczynamy od żywiołu powietrza, a jego symbolem jest kadzidło. Powinno ono zostać umieszczone na wschodzie. Odwróć się w tym kierunku, a następnie przyjrzyj dokładnie płonącemu kadzidłu. Zamknij oczy, poczuj jego zapach i wyobraź sobie, że jesteś lekki jak powietrze - jakbyś unosił się do góry. Ten etap uwolni cię od trosk i lęków. 

Rytuał 4 żywiołów - ogień

Przejdź do podpalonego kawałka węgla, który powinien znajdować się na południu. Dokładnie mu się przypatrz. Następnie zamknij oczy, wyłącz myślenie i wyobraź sobie, że sam płoniesz. Wówczas wypalisz w sobie wszystkie negatywne emocje i oczyścisz się ze zła. 

Zobacz także:

Rytuał 4 żywiołów - woda 

Na zachodzie powinna być ustawiona miseczka z wodą. Przyjrzyj się źródlanej tafli. Następnie zamknij oczy i wyobraź sobie, że przepływa przez ciebie fala, która zmywa wszystkie troski i lęki. Cały ból, który się w tobie nagromadził, odpływa i pozostajesz wyłącznie przejrzystą wodą. 

Rytuał 4 żywiołów - ziemia 

Na końcu przechodzimy do symbolu ziemi, który znajduje się na północy. Spójrz na ziarenka, a następnie zamknij oczy i wyobraź sobie, że są one zasadzone w ziemi. Pomyśl o ich rozwoju, jak kiełkują, a następnie rosną, otulone przez ziemię. To powinno sprawić, że poczujesz się bezpiecznie i odżyjesz na nowo. 

Zobacz także: