Ruszyła zbiórka na proces przeciw Jarosławowi Jakimowiczowi: "koniec bezkarnego atakowania i prześladowania"

"Idziemy z Jakimowiczem do Sądu, koniec bezkarnego atakowania i prześladowania przypadkowych ludzi, którego nagminnie dopuszcza się ten gwiazdor znany z obrzydliwych propagandowych programów w pisowskiej TVP", powiadomił we wpisie na Facebooku Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Instytucja ta oferuje pomoc prawną pokrzywdzonym, pełnomocnictwo i finansowanie procesu: "Stawiamy przed sądami neonazistów, pisowców, antysemitów, rasistów, homofobów, ONR-owców i wszystkich tych którzy krzywdzą niewinnych ludzi z powodów nienawiści".

Zobacz też: Gwałt podczas wyborów miss - gwiazda TVP, Jarosław Jakimowicz, odpiera zarzuty "nikogo nie zgwałciłem!"

Do tej grupy zaliczony został Jarosław Jakimowicz, który od kilku dni odpiera zarzuty o gwałt jakiego miał się dopuścić na uczestniczce konkursu Miss Generation 2020. O tej kontrowersyjnej sprawie napisał niezależny dziennikarz Piotr Krysiak, nie podając jednak danych oskarżonego określając go "gwiazdorem TVP". Bardzo szybko podejrzenia padły na prowadzącego w TVP program publicystyczny "W kontrze", Jarosława Jakimowicza.  

Zobacz też: Dorota Gardias zabrała głos w sprawie gwałtu podczas wyborów miss. Czy otrzymywała niemoralne propozycje?

Bardzo szybko pojawiły się też wpisy przypominające kontrowersyjne fragmenty z biografii Jakimowicza, w której m.in. pisze o kupowanie nastoletniej dziewczynki podczas egzotycznych wakacji. Po opublikowaniu tych fragmentów Jarosław Jakimowicz wyparł się autentyczności tych wydarzeń, nazywając je literacką fikcją, które miały podnieść zainteresowanie i sprzedaż książki.

Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował obszerny wpis, w którym ogłosił zbiórkę na proces przeciw Jarosławowi Jakimowiczowi.

"Kuriozalne oświadczenie Jakimowicza w którym zapiera się własnej biografi nie wstrzymuje działań prawnych związanych z inicjowaniem przez nas dochodzeń prokuratorskich przeciwko niemu. Są bowiem tylko dwie możliwości, albo Jakimowicz to obrzydliwy mitoman, który zmyślił własną biografię i fantazjował w niej o rozkopywaniu żydowskich grobów i o kupowaniu małych dzieci przeznaczonych do wykorzystywania seksualnego przez pedofilów z którymi się przyjaźnił albo to wszystko co opisał było prawdą, ale teraz woli zarezykować ośmieszenie się i wypiera się własnej biografi próbujac nieudolnie ratować się przed postępowaniem prokuratorskim".

Niepokojącym jest również fakt, że Ośrodek otrzymał ponad 30 zgłoszeń od osób, które były znieważane w mediach społecznościowych przez Jarosława Jakimowicza.

"Prawdę wyjaśni prokuratura, bo nasze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zostały już wysłane. Niezależnie od tego jaki będzie wynik śledztw jedno jest już wiadomo - jednym wpisem Jakimowicz stracił wczoraj własną twarz i cała wiarygodność. DOŚĆ BEZKARNOŚCI GWIAZDORA TVP!"

JAKIMOWICZ W PANICE - ODCINA SIĘ OD WŁASNEJ BIOGRAFI I ATAKUJE NASZ OŚRODEK Idziemy z Jakimowiczem do Sądu, koniec...

Opublikowany przez Rafał Gaweł Niedziela, 24 stycznia 2021

Ruszyła zbiórka na proces przeciw Jarosławowi Jakimowiczowi: gwiazda nie przyznaje się do winy

Jarosław Jakimowicz nie przyznaje się do winy i odpiera wszystkie oskarżenia dotyczące gwałtu na uczestniczce konkursu Miss Generationn 2020 oraz wszelkich zarzutów wobec niego. Na antenie pozwolił sobie też na prywatną wypowiedź i ze łzami w oczach i wyraźnie poruszony przekonywał o swojej niewinności.