Nowy film Wojciecha Smarzowskiego: ruszył casting

Oficjalne informacje o nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego jeszcze nie padły. Jednak ruszył casting dla statystów, który potwierdza pewne przypuszczenia dotyczące nowej produkcji reżysera nie stroniącego od najtrudniejszych tematów.

W ogłoszeniu opublikowanym na stronie Studio Metrage widnieje informacja o castingu na statystów, z nietypowym zastrzeżeniem. Produkcja poszukuje osób o semickim typie urody - szczupłych o ciemnych włosach i wyrazistych rysach twarzy. 

Ogłoszenie potwierdza to, co reżyser komunikował o projekcie nad którym ówcześnie już pracował, podczas zeszłorocznego Pol’And Rock Festival.

"Akcja dzieje się współcześnie. W ciągu jednej nocy, w domu weselnym i w rzeźni. Jest też część retrospektywna. Z czasów wojny. I to chyba wszystko, co mogę powiedzieć na temat tego projektu"

Nowy film Wojciecha Smarzowskiego: kiedy premiera "Wesele 2", ?

Jak wskazują dość oszczędne informacje na temat najnowszego projektu Wojciecha Smarzowskiego pod roboczym tytułem "Wesele 2", tym razem weźmie on na warsztat kwestię pogromu w Jedwabnem  w 1941 roku i relacji polsko-żydowskich. Zapowiada się więc z pewnością gorąca dyskusja po premierze filmu w podzielonym, co do kwestii historycznych faktów kraju. Jedno jest pewne - Wojciech Smarzowski nie stroni od ważnych tematów i wymiata je spod "dywanów niewiedzy i wyparcia".

Za zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Wesele 2" odpowiada Piotr Sobociński Jr., który pracował z reżyserem m.in. przy filmach "Wołyń", "Drogówka" czy "Dom zły". Muzykę stworzy Mikołaj Trzaska ("Wołyń", "Dom zły", "Róża", "Kler", "Drogówka)". Za scenografię odpowiada z kolei Marek Warszewski ("Miasto 44", "Najlepszy" czy "Karbala"). Producentem wykonawczym jest Klaudia Śmieja, a kierownikiem produkcji — Paulina Bareńska. Przewidywana premiera filmu "Wesele 2" to rok 2021. Zdjęcia kręcone będą w Polsce i na Łotwie.