"Koronarozwód" w 24 godziny

Przymusowa izolacja z partnerem dla niektórych związków może okazać się "gwoździem do trumny". Hiszpańska kancelaria prawna Cebrian postanowiła wyjść na przeciw klientom, stwarzając im możliwość dokonania ekspresowego...rozwodu. 

Rozwód w 24 godziny można załatwić w specjalnych furgonetkach rodziny Cebrian, które krążą po hiszpańskich miastach. Usługa kosztuje 150 euro. Alberto Cebrian, właściciel biznesu, szacuje że w wyniku kwarantanny ilość rozwodów w tym roku może wzrosnąć aż o 75%. 

Hiszpańska seksuolog Laia Cadens ma nieco inne zdanie na ten temat. Uważa, że z powodu kryzysu pary nie będą mogły pozwolić sobie na opłacenie spraw rozwodowych, co z kolei zwiększy... ilość zdrad. Za tą teorią przemawia fakt ogromnego wzrostu użytkowników portali randkowych w tym kraju. Jak podaje dziennik "El Mundo", w przypadku popularnej platformy Gleeden, to aż 160%.

Małżeństwo w czasach pandemii

Prawnicy i psychologowie z różnych krajów objętych pandemią koronawirusa przewidują, że liczba rozwodów w tym roku znacznie wzrośnie. Wspólna izolacja z partnerem sprawia, że zaczynamy mocno skupiać się na jego zachowaniach, a te które dotąd traktowaliśmy jak drobne przywary, zaczynają urastać do rangi olbrzymiego problemu. 

Potwierdzeniem skali problemu są Chiny, gdzie znacznie wzrosła liczba rozwodów. Niektóre urzędy zmuszone były ustanowić maksymalną liczbę przyjmowanych wniosków rozwodowych na dobę.