Rozstępy - jak się pozbyć?

Rozstępy na brzuchu, pupie czy udach powoli przestają być wstydliwym mankamentem urody. Kobiety na całym świecie zaczynają z chęcią je pokazywać, a nawet specjalnie malować, by podkreślić, że akceptują i kochają własne ciało.

Jeśli jednak koniecznie chcesz zlikwidować albo chociaż zmniejszyć widoczność rozstępów, powinnaś zadbać o dietę, zacząć uprawiać konkretne sporty lub skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej – wybór jest spory!

Dieta na rozstępy

O odpowiednią dietę, która pomoże w walce z rozstępami, warto zadbać szczególnie w okresie dojrzewania i w czasie ciąży. Chodzi przede wszystkim o to, żeby wzmocnić tkankę łączną i wspomóc procesy regeneracji skóry. Pomocne będą zwłaszcza witamina C, kwas ortokrzemowy, witaminy z grupy B i białko. W diecie koniecznie powinny się znaleźć:

 • cytrusy
 • płatki owsiane
 • dobrej jakości mięso
 • rośliny strączkowe
 • preparaty zawierające skrzyp i pokrzywę

Sport na rozstępy

Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą zmniejszyć widoczność rozstępów. Warto robić przysiady, kilkukrotnie powtarzać serie unoszenia w górę bioder oraz wyprostowanych nóg w pozycji leżącej na boku. Jeszcze ważniejsze od konkretnych ćwiczeń jest wykonywanie ich regularnie, co najmniej 3 razy w tygodniu. W przerwach trenuj aeroby (stepper, rower).

Zabiegi na rozstępy

Fractora

Zabieg zapewnia odnowę skóry, likwiduje przebarwienia, zmarszczki i wygładza rozstępy. Zabieg polega na wykorzystaniu frakcyjnego bipolarnego prądu RF do punktowego odparowania skóry, z silnym podgrzaniem głębszych warstw skóry. Sterowanie energią prądu RF pozwala zmieniać uzyskiwać słabszy lub mocniejszy efekt w zależności od wskazań.

Aplikator FractoraTM do platformy INMODE® posiada kilka końcówek różniących się:

 • długością "pinów" - od 600 μ do 2500μ. W zależności od wyboru długości działanie ma charakter ablacyjny lub nieablacyjny. Głębokość ablacji wynosi od 0,6mm do 3mm, a przegrzanie tkanki występuje pomiędzy 3-5mm
 • sposobem podawania energii - "piny" (igły) są izolowane i nieizolowane
 • rozmiarem

Fractora - dla kogo?

Wskazanie do ich stosowania to np. płytka odnowa skóry, leczenie blizn i rozstępów.

Zobacz także:

Zabieg charakteryzuje się:

 • krótkim czasem rekonwalescencji.
 • skutecznym przegrzaniem kolagenu
 • poprawą tekstury skóry
 • wyrównaniem pigmentacji skóry

Nowa koncepcja zabiegów frakcyjnych, oparta na uzyskaniu silnego efektu termicznego w skórze właściwej, z pominięciem naskórka, posiada zalety zabiegu inwazyjnego, a jednocześnie jest mało inwazyjna. To najlepsza technologia do usuwania rozstępów.

Mikro igłowy system RF - De Age EX

Urządzenie wymyślili Koreańczycy, którzy mają wyjątkowe doświadczenie w tworzeniu technologii skutecznie leczących skóry z problemem przebarwień i różnego rodzaju blizn. Trendy urodowe w tej części świata sprawiają, że to właśnie oni, ze względu na właściwości karnacji Azjatów i jej tendencji do powstawania wymienionych zmian na skórze, są wybitnymi specjalistami w tworzeniu technologii związanych z walką z tego rodzaju niedoskonałościami.

Co to jest De Age EX?

To system mikroigieł, które za pomocą prądu RF działają na skórę na wybranej głębokości. Dzięki temu nie istnieje niebezpieczeństwo poparzenia powierzchni skóry.

Dla kogo De Age EX?

Właściwie dla wszystkich tych, którzy pragną mieć idealnie gładką, pozbawioną zmarszczek, przebarwień i blizn skórę. I również dla tych, których kłopotem jest nadmierna potliwość i rozstępy.

Jak działa De Age EX?

Aplikator z cienkimi jak włos mikroigłami wbija się w skórę na głębokość uzależnioną od jej stanu. Im bardziej widoczne blizny po trądziku, rozstępy i przebarwienia, tym głębiej odpowiednio zaprogramowany aplikator wbija igły. Dzięki ich niewielkiemu rozmiarowi moment wkłucia jest bezbolesny, czuje się dopiero gorąco podczas impulsu prądem RF. Co wrażliwsze osoby mogą tuż przed zabiegiem zostać znieczulone maścią Emla, wówczas dyskomfort spada niemal do zera. Pobudzony igłami kolagen pracuje ze zdwojoną mocą, dzięki czemu skóra się ujędrnia, a blizny potrądzikowe, przebarwienia i zmarszczki wygładzają. Jeden zabieg poprawia wygląd cery o mniej więcej 70%. Skóra potrzebuje mniej więcej miesiąca na całkowitą odnowę, a tuż po jest nieco zaczerwieniona, na jej powierzchni przez kilka dni widać ślady po igłach. Potem oczywiście trzeba unikać pełnego słońca ale bez specjalnego reżimu - filtr 50 i czapka z daszkiem całkowicie wystarczą. Dla pełnego rezultatu dobrze jest zabieg powtórzyć.

TUTAJ znajdziecie listę certyfikowanych gabinetów, w których wykonacie zabiegi

Materiał powstał we współpracy z Shar-pol