Do warkocza możesz wpleść wstążkę lub ozdobić go biżuteryjną spinką. Pamiętaj tylko, aby zbyt mocno nie ściągać włosów gumką, aby ich nie zniszczyć.  

UDAWANY WARKOCZ KROK PO KROKU  

1.     UMYJ I WYSUSZ WŁOSY, używając kosmetyku dodającego objętość. Rozprowadź go na włosach u nasady i susz włosy dynamicznym strumieniem powietrza, potrząsając włosami. Taki zabieg odpowiednio je „napowietrzy”.

2.      NADAJ WŁOSOM SFILCOWANĄ FAKTURĘ Do tego celu użyj fryzjerskiej gofrownicy. Wysuszone włosy pasmo po pasmie spryskuj lekkim lakierem, a następnie zgrzewaj, aż do utrwalenia drobnej, falistej faktury. Kiedy już wykonasz ten zabieg na całej objętości włosów (dosyć czasochłonne, ale warto!), rozczesz włosy pobieżnie płaską szczotką. Zwiąż je luźno nad karkiem w kucyk.

3.      ZRÓB UDAWANY WARKOCZ Wyciągnij z czubka głowy kilka pojedynczych grubszych pasm.  Spryskaj każde z osobna nabłyszczaczem lub przeciągnij żelem. Potem użyj lokówki o drobnym przekroju i nawiń na nią każde pasmo z osobna. Z daleka tak ukształtowane pasma będą wyglądały jak nonszalanckie warkocze.

Więcej o najnowszych trendach stylizacji, koloryzacji i pielęgnacji włosów czytaj w dodatku  WŁOSY TRENDY 2013 do marcowego wydania Glamour

Zapraszamy na www.glamour.pl

Zobacz także: