Równonoc wiosenna: co to?

Równonoc wiosenna to moment zrównania dnia z nocą. Zdarza się tylko dwa razy do roku i mówimy wówczas o równonocy wiosennej i równonocy jesiennej. Równonoc wiosenna wypada w marcu, miesiącu, który nam wszystkim kojarzy się z wiosną. Właśnie przełom jakim jest równonoc wiosenna jest początkiem astrologicznej wiosny. Od tego momentu każdy kolejny dzień będzie dłuższy od poprzedniego, aż do równonocy jesiennej, kiedy sytuacja się odwróci.

Od równonocy wiosennej Słońce na półkuli północnej, na której się znajdujemy będzie oświetlać ją mocniej.

Już w starożytności równonoc wiosenna była traktowana jako początek nowego roku. "Na półkuli północnej był to czas odrodzenia i odnowy oraz znak, że mroźna zima wreszcie się kończy. Na półkuli południowej był to czas żniw i przygotowań do długiej zimy. To prawie tak, jakby obie półkule kolektywnie odgrywały symboliczny cykl narodzin i śmierci na Matce Ziemi" - czytamy na stronie akademiaducha.pl

Wraz z nadejściem równonocy wiosennej, która traktowana jest jak początek roku, warto potraktować ten czas jako czas odrodzenia. Zresztą wiosna oferuje nam ogromną energię. Nie bez przyczyny wszystko co nas otacza budzi się do życia i wzrostu. Czerpmy z Matki Natury to, co nam oferuje i wykorzystajmy ten czas na manifestacje rzeczywistości, nowe postanowienia i odrodzenie po wyczerpującej i długiej zimie.

Równonoc wiosenna to czas na podjęcie nowych działań, realizację planów i marzeń.

SPRAWDŹ SWÓJ WIOSENNY HOROSKOP:

Równonoc wiosenna 2023: data

Równonoc wiosenna wypada w pierwszy dzień wiosny. Pierwszy dzień astrologicznej wiosny przypada na 20 marca, ale data ta nie jest zgodna z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca.

Zobacz także:

Jak tłumaczy serwis astronet.pl, dzieje się tak "ze względu na większą długość roku zwrotnikowego niż roku kalendarzowego. Pierwszy z nich mierzymy jako czas pomiędzy dwoma kolejnymi przejściami Słońca przez punkt równonocy wiosennej, czyli punkt Barana. Zastosowanie kalendarza gregoriańskiego wyrównuje tę nierówność, sprawia jednak, że data pierwszego dnia astronomicznej wiosny nie jest stała."

Równonoc wiosenna: rytuał kwiatami

Równonoc wiosenna to doskonały czas na przeprowadzenie rytuałów. Nowy początek, nowy rok, nowa ty, nowe postanowienia. Wykonaj rytuał, dzięki któremu będziesz mogła zamanifestować swoje intencje i wprowadzić swoje plany na ścieżkę działania. Sprawdź, co ci będzie potrzebne do wykonania rytuału.

Rytuał na równonoc wiosenną: co będzie potrzebne.

 • 1 świeca: zielona, ​​różowa, pomarańczowa, żółta, niebieska, fioletowa lub biała
 • około 10 kolorowych kwiatów
 • ulubiony kryształ
 • długopis
 • papier

Instrukcja rytuału krok po kroku:

 1. Wybierz miejsce, w którym przeprowadzisz rytuał. Wykorzystaj moc płynącą z natury i wybierz miejsce na łonie przyrody.
 2. Weź do ręki kryształ.
 3. Oczyść umysł i pozbądź się negatywnych myśli, na przykład dzięki medytacji.
 4. Weź 5 głębokich wdechów i wydechów, żeby uregulować oddech.
 5. Teraz czas na napisanie na kartce swojej intencji.
 6. Z dziewięciu kwiatów ułóż koło. Jeden kwiat zostaw sobie na później.
 7. W środku koła ustaw świecę i kartkę ze swoją intencją.
 8. Powtórz na głos intencję, którą zaplanowałaś. Wypowiedz ją trzy razy.
 9. Zapal świecę.
 10. Teraz zaczerpnij wibrację płynącą z kręgu, żeby ogarnęła całą ciebie.
 11. Kiedy osiągniesz gotowość, uwolnij swoją intencję i przekaż ją do wszechświatowi. Ostatni kwiat, który nie znalazł się w kręgu wyrzuć do góry. Niech poniesie go wiatr. 
 12. Poczuj, jak twoja intencja szybuje do wszechświata. Tam się spełni.
 13. Poczekaj, aż świeca wypali się do końca.

NIE PRZEGAP:

Rytuał Równonocy Wiosennej ze zdjęciem

Do kolejnego rytuału na równonoc wiosenną będą potrzebne:

 • świeca: biała, żółta lub zielona
 • kryształ
 • Jeden lub więcej z następujących kryształów: ametyst (intuicja), akwamaryn (odwaga), czysty kwarc (równowaga), agat (świeży start), jaspis (spokój), kamień księżycowy (równowaga i pożywienie), kwarc różowy (miłość własna) )
 • Zdjęcie rzeczy, które obrazuje to, co chcesz zamanifestować
 • Świeże kwiaty

Równonoc wiosenna – jak przeprowadzić rytuał? 

 1. Zapal świecę.
 2. Weź do ręki kryształ i usiądź ze skrzyżowanymi nogami naprzeciw świecy i kwiatów. 
 3. Zamknij oczy, ureguluj swój oddech. Rozpocznij medytację.
 4. Zwizualizuj sobie to, co chcesz zamanifestować: chcesz poznać miłość życia, wyremontować mieszkanie, kupić nowy dom, zmienić pracę, poprosić o podwyżkę.
 5. Teraz wypowiedz słowa: "Oto nowy cykl odrodzenia. Jestem gotowa, żeby moje marzenia w końcu się spełniły. Posadzę ziarna, które wykiełkują i urodzą nowe, które będzie dla mnie nowym początkiem."
 6. Słowa powtórz trzy razy.
 7. Zdmuchnij świecę i zacznij nowy rok. 

ZOBACZ TAKŻE: