Roman Kłosowski zmarł w wieku 89 lat

Roman Kłosowski - aktor filmowy i teatralny zmarł dzisiaj rano. Roman Kłosowski był znany widzom między innymi ze wspaniałej roli Maliniaka w serialu "Czterdziestolatek". Roman Kłosowski zmarł w wieku 89 lat.

Zespół Teatru Syrena na swoim profilu na Facebooku napisał:

Z wielkim smutkiem żegnamy wspaniałego aktora i kolegę, Romana Kłosowskiego (1929-2018) - zespół Teatru Syrena. - możemy przeczytać na profilu teatru

O tym, że Roman Kłosowski nie żyje poinformowało również na swojej stronie internetowej Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji - ZASP

Roman Kłosowski ostatnie miesiące życia spędził w domu opieki. W rozmowie z "Super Expressem", syn Romana Kłosowskiego potwierdził informację, że Roman Kłosowski nie żyje.

To prawda, tato nie żyje. Nie chciałbym mówić o szczegółach. Mogę powiedzieć, że w ostatnich dniach bardzo ciężko chorował. Odszedł spokojnie" - powiedział syn Romana Kłosowskiego, Tomasz

Roman Kłosowski nie żyje, ale jego dorobek artystyczny żyje w nas

Roman Kłosowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Roman Kłosowski debiutował w 1953 roku w filmie Jerzego Kawalerowicz "Celuloza" oraz jako aktor teatralny w Teatrze Dramatycznym w Szczecinie.

Roman Kłosowski zagrał w klikudziesięciu filmach, między innymi: "Czterej pancerni i pies", "Rzeczpospolita babska", "Czy jest tu panna na wydaniu?". Jednak widzowie najbardziej zapamiętali go z roli Romana Maliniaka w serialu "Czterdziestolatek" i "Czterdziestolatek 20 lat później".

Roman Kłosowski od lat 80. związany był z warszawskim Teatrem Syrena. Roman Kłosowski zakończył karierę aktorską ze względy na prawie całkowitą utratę wzroku.

Zobacz także: