Nawet najmłodsi fani sportów zimowych w Zell-am-See-Kaprun czują się doskonale. Pomimo krążących wśród narciarzy legend mówiących o "strasznych stokach", jak choćby legendarnej "Czarnej Mambie" na Kitzsteinhorn, czarnym stoku o nachyleniu 63 procent, bądź "Trass" na Schmittenhöhe, o jeszcze większej stromiźnie i nachyleniu 70 procent - jest tu raczej rekreacyjnie. Ale dla szukających przygód rodziców i ich łaknących wrażeń pociech znajdzie się wiele wyzwań, z którymi mogliby się wspólnie mierzyć. Szerokie i zadbane stoki w Zell am See-Kaprun gwarantują spokojne zjazdy, a przy tym wiele frajdy. Profesjonalni, mili i co nie bez znaczenia, władający wieloma językami instruktorzy narciarstwa i snowboardu sprawią, iż  nawet te budzące respekt "straszne stoki" dla chcącego będą wkrótce możliwe do pokonania.

 

Poznaj Schmidolina - najfajniejszego smoka

"Cool Kids", to świetny program stworzony specjalnie dla dzieci i młodzieży. Jeśli szukasz dobrej zabawy, zapisz się do "Klubu Juniora" na Schmitten bądź do "Maisi Fantasy Park". Szczególnie ten ostatni, z atrakcjami typu ”wave run” – niewysokimi skoczniami i małymi rampami, stanowi doskonałe przygotowanie przed jazdą w większych parkach zimowych.

 "Junior Club" na Schmittenhöhe to siedlisko Schmidolina - najfajniejszego smoka świata. Najmłodsi narciarze uczą się przez zabawę. Jazdę w skręcie i na wprost ćwiczą ustawiając narty równolegle, niczym ”frytki”, albo rozpychając piętki, jak gdyby chcieli wykroić na śniegu "kawałki pizzy". W "Parku Smoka" przy kolejce linowej Glocknerbahn oraz w "Kinderland" przy dolnej stacji kolejki Areitbahn od świtu do obiadu rozbrzmiewa dziecięcy śmiech. Kitzsteinhorn Glacier ski resort oferuje mnóstwo zabawy ze swoimi niewielkimi skoczniami i specjalnie zabezpieczonymi zakrętami na stoku "Eagle Line". A kto oswoi się z akrobacjami, może sprawdzić się na najatrakcyjniejszym z austriackich torów do freestylu. Super-pipe na Kitzsteinhornie, to nie przelewki, trzeba mieć wiele odwagi i umiejętności, by zmierzyć się ze 150-metrową rynną o ścianach wysokich na sześć i pół metra! 

 

Najdłuższy na świecie stok z wieloma atrakcjami.

Absolutnym hitem dla całej rodziny jest najdłuższy na świecie stok z atrakcjami na Schmittenhöhe. Są tam muldy i śnieżne tunele, a specjalne kamery rozlokowane na stoku nagrywają przejazdy śmiałków, każdy skok, każdą ewolucję i przesyłają je do ogólnodostępnej aplikacji SpotOn App tworząc spersonalizowane filmy. To jest dopiero hit! Bawią się duzi i mali, a nawet najmłodsi, dla których przewidziana jest specjalna, łagodna trasa o nazwie - KIDS' SLOPE.

 

Najlepsze propozycje na zimę 2018/2019:

 "Siła zen" to motto stoków Schmittenhöhe oraz Kitzsteinhorn, gdzie w każdą sobotę karnet dzienny dla dzieci i młodzieży do lat 19 kosztuje jedynie 10 EUR.

Mistrz Zen (wskazówka: "zehn" oznacza dziesięć po niemiecku) obiecuje wszystkim młodym miłośnikom sportów zimowych czystą i prostą radość z jazdy na nartach zarówno na stoku, jak i poza nim, za jedyne 10 euro dziennie. W każdą sobotę od początku sezonu zimowego 2018/19 dzieci i nastolatki (tj. Do 19 roku życia, urodzone między 2000 a 2012 rokiem) płacą tylko 10 euro za bilet dzienny na Schmitten w Zell am See, na lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun oraz w Ski Circus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.powerofzehn.at]

 

Na około półtoragodzinnej wycieczce z przewodnikiem na Kitzsteinhorn, turyści - w obowiązkowych w śniegowcach - mają możliwość podziwiania wspaniałych widoków i zmierzenia się z naprawdę głębokim śniegiem. Zachwycający ICE CAMP, prezentowany przez Audi quattro, zaprasza w każdą środę od 9 stycznia do 10 kwietnia 2019. Unikatowy świat lodu i śniegu, składający się z ponad 60 ton lodu oraz 3,500 m3 śniegu, stanowi stylowe miejsce spotkań na lodowcu na wysokości 2,600 m n.p.m.

 

Nocne narciarstwo z widokiem na pokryte śniegiem trzytysięczniki, to zapierające dech w piersiach doświadczenie. W Zell am See-Kaprun trasa numer 17 na Schmittenhöhe zaprasza narciarzy również po zmroku. Wyciągi są czynne w godzinach 18.30 - 21.00, w każdy wtorek, czwartek i piątek do 8 marca 2019.

 

Niezwykłe skoki, pirotechnika, akrobacja i dźwięk czekają na gości podczas "Nocnych pokazów" na stoku Lechnerberg w Kaprun w każdy poniedziałek od 7 stycznia do 25 lutego 2019, a kolejka cityXpress w Zell am See zaprasza w każdą środę od 2 stycznia do 6 marca 2019 na darmowe przejazdy!