Co obejrzeć z rodziną w Wielkanoc 2020?

Wielkanoc to spokojny czas, który mamy szansę spędzić z najbliższymi. Prócz siadania przy wspólnym stole (w okrojonym gronie najbliższych, pamiętajcie o dbaniu o siebie i samoizolacji), warto poszukać propozycji na wieczór. Wiadomo, że najlepiej rodzinnie ogląda się wspólnie filmy. Jakie filmy polecamy na święta wielkanocne w tym roku? Nie muszą być to super nowości z kin, warto przypomnieć sobie familijne klasyki czy ciepłe filmy na przykład z Meryl Streep. Koniecznie sprawdźcie, co warto obejrzeć! 

Parada wielkanocna

Doskonały klasyk kinematografii z łamaczem kobiecych serc, Fredem Astaire i prześliczną Judy Garland. Akcja rozgrywa się w Wielkanoc w 1912 roku w tętniącym życiem Nowym Jorku. To historia o miłości do tańca i błysku fleszy. Świetna muzyka i kreacje aktorskie. Nie wiem jak Wy, ale my uwielbiamy stare filmy! Zwłaszcza w okresie Wielkanocy

Willy Wonka i Fabryka Czekolady (1971)

Choć lubimy Johnny'ego Deppa (pomimo, że trwa właśnie rozprawa dotycząca przemocy domowej między nim a Amber Heard...), to jednak jego Willy Wonka przegrywa w porównaniu z filmową rolą zmarłego niedawno Gene'ego Wildera. "Willy Wonka i Fabryka Czekolady" z 1971 roku to naprawdę piękna opowieść o magicznym świecie czekolady. Złoty bilet odnaleziony w batoniku, tajemnice fabryki czekolady, feeria barw - idealne na Wielkanoc 2019 z całą rodziną.

Czekolada

Prześliczna Juliette Binoche jako właścicielka sklepu z wyjątkowymi czekoladowymi wyrobami, małe miasteczko, wielki romans (w roli obiektu westchnień głównej bohaterki, młody Johnny Depp) - kto jeszcze nie widział "Czekolady" musi koniecznie to nadrobić!

Julie i Julia

Pozostając jeszcze w temacie gotowania, bo przecież ono też kojarzy nam się nieodłącznie z wielkanocnymi przygotowaniami - historia dwóch kobiet, które miały wspólną pasję. Julia Child, autorka doskonałych książek kucharskich i guru gotowania oraz Julie, młoda sekretarka, która ma dość nudnej pracy w biurze i postanawia poważnie zająć się swoim kulinarnym blogiem, używając do tego książki kucharskiej tej pierwszej. Piękna opowieść o francuskiej kuchni i kobiecej determinacji, podana w bardzo przyjemny wizualnie sposób. Nie oglądajcie tego z pustym żołądkiem!

Życie od kuchni

Podobnie zresztą nie sposób oglądać "Życia od kuchni" bez solidnej porcji obiadowej. Catherine Zeta-Jones jest wziętą szefową kuchni, której życie zmienia się po przysposobieniu swojej siostrzenicy. W międzyczasie rozpoczyna też "kuchenny" romans. Pełna dynamizmu komedia romantyczna z gastronomią w tle.

Podróż na sto stóp

Nie możemy się pozbyć kulinarnych skojarzeń dotyczących filmów na Wielkanoc 2019. Kolejną propozycją rodzinną jest "Podróż na stop stóp". Opowieść o hinduskiej rodzinnej restauracji, która pojawia się w sąsiedztwie innej, renomowanej francuskiej. Początki bywają trudne, ale zawsze znajdą się rozwiązania ponad podziałami. Zobaczcie!

Chef

To jest film zdecydowanie o jedzeniu. Zarówno w restauracyjnej jak i track foodowej formie. Oglądając "Chef'a" możecie być pewni, że pocieknie Wam ślinka. Obraz oddaje wszystko, działa nie tylko na zmysł wzroku i kubki smakowe, może pobudzić też zmysł węchu. Tzw. food porn. Kochamy to!

Grand Budapest Hotel

Wes Anderson jest niczym malarz w świecie filmu. Jego produkcje urzekają formą, kolorem i mocno ironicznym często poczucie humoru. Pastelowy Grand Hotel Budapest nie jest wyjątkiem od tej reguły. Doskonały Ralph Fiennes w roli lokaja, zakochana w nim starsza dama (Tilda Swinton) czy zakochana w hotelowym boyu Saiorise Ronan. Gwarantujemy, że przy tym filmie Andersona będzie się doskonale bawić w czasie rodzinnej Wielkanocy.