Niebezpieczny trend na TikToku

Popularna platforma TikTok jest źródłem wielu "trendów", w których chętnie biorą udział młodzi ludzie. Większość z nich to niewinne zabawy, jednak niektóre, jak się okazuje, mogą stanowić nawet zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników. Jakiś czas temu w sieci głośno było o 10-letniej dziewczynce, która zmarła na skutek uczestnictwa w trendzie, który polegał na celowym podduszaniu się w celu chwilowej utraty przytomności. Mimo szybkiej interwencji lekarskiej dziecka nie dało się uratować - nastąpiła śmierć mózgu. Teraz rodzice przestrzegają przed kolejnym, niebezpiecznym trendem - użytkownicy TikToka umieszczają na języku magnetyczne kulki, które wyglądają jak kolczyk. Ten udawany "piercing" nieomal skończył się tragicznie dla 13 latki z Wielkiej Brytanii. Dziewczynka zaczęła skarżyć się na bóle brzucha, wymiotowała. Zaniepokojona matka zawiozła ją do szpitala:

Bóle się nasiliły, więc zabrałam ją do szpitala Whiston. Na początku myśleli, że to może być jej wyrostek robaczkowy. Potem wykluczyli tę możliwość. Pomyśleli, że mogło to być zapalenie żołądka i jelit. Potem zaczęła wymiotować czarnymi drobinkami. Zrobili skan i znaleźli 10 łożysk kulkowych - powiedziała w rozmowie z lokalną gazetą Faye Elizabeth, matka 13-latki.

Okazało się, że w przewodzie pokarmowym dziewczynki utknęło aż 15 kulek magnetycznych, co wymagało od lekarzy wycięcia części jelita. Dziecko wciąż dochodzi do siebie po długiej operacji.

"Przeżywam koszmar"

O przykrych konsekwencjach viralowego trendu pojawia się coraz więcej informacji. Kolejne dziecko w Wielkiej Brytanii walczy o życie po sześciogodzinnej operacji spowodowanej połknięciem magnetycznych kul. 11-letni chłopiec trafił do szpitala w Birmingham, gdzie z jego jelita usunięto pięć metalowych kulek. Lekarze przyznali, że jest to piąty już pacjent z tą samą przypadłością w przeciągu tygodnia. 

Przeżywamy teraz prawdziwy koszmar. Proszę rozmawiajcie ze swoimi dziećmi i ostrzegajcie je, jak niebezpieczna jest ta zabawa! -  apeluje Amy Clarke, mama operowanego chłopca.