Dziewczynka przyszła na grób zmarłego ojca

Historie rodzin, których okrutnie doświadczyła wojna w Ukrainie do tej pory niezwykle nas poruszają. Ostatnio media obiegła fotografia, która dosłownie łamie serca. Widzimy na niej około roczną dziewczynkę, która siedzi przy grobie ojca. Historia, która się za tym kryje wyciska łzy.

Zdjęcie pojawiło się na Twitterze obrony Ukrainy. Z opisu dowiadujemy się, że tata dziecka zginął w walce o wolność Ukrainy.

- Ta dziewczynka obchodzi urodziny przy grobie swojego ojca, żołnierza 93. Brygady armii ukraińskiej, który zginął w akcji. Tysiące dzieci nie czeka już na powrót rodziców z wojny. Wspieraj Ukrainę, aby dać nadzieję milionom, które wciąż czekają – czytamy w opisie zdjęcia. 

W dniu urodzin dziewczynki mama wzięła córkę na grób taty, bo maluch chciał "zjeść z tatą śniadanie". Obok zdjęcia mężczyzny w ramce w kolorach flagi Ukrainy, mama posadziła maleństwo na ziemi i rozłożyła jedzenie. Dziewczynka wpatruje się w fotografię nieżyjącego taty i spożywa posiłek.

- Oto śniadanie, które ci przynieśliśmy. Dziś są urodziny mojej córki, a wy siadacie razem do śniadania... Mój ból trudno wyrazić słowami, moje serce pęka - powiedziała żona poległego żołnierza.

Takich historii jak ta jest setki. Ostatnio pisałyśmy o przejmującym tańcu uczniów w ruinach szkoły w Charkowie. Zdjęcie jednej z uczennic w przepięknej czerwonej sukni, która zatańczyła z klasą walca obiegło sieć. Uroczysty taniec miał być ich pożegnaniem z miejscem, w którym zostawili wspaniałe wspomnienia, a które zostało doszczętnie zniszczone. 

Przeczytajcie historię w artykule poniżej:

Zobacz także: