„Rocketman” film o Eltonie Johnie jeszcze w tym roku!

Filmowe biografie legendarnych muzyków przeżywają ostatnio prawdziwy rozkwit. „Bohemian Rhapsody” opowiadające o życiu i karierze Freddiego Mercury’ego zostało nagrodzone aż czterema Oscarami za najlepszy dźwięk, najlepszy montaż i najlepszy montaż dźwięku – oraz dla najlepszego aktora (statuetkę otrzymał świetny Rami Malek). I choć dźwięki tej muzycznej uczty jeszcze nie ucichły, twórcy filmowi sięgają już po kolejnych bohaterów. Jeszcze w tym roku w czerwcu ruszą zdjęcia do filmu „Stardust” o Davidzie Bowiem, ale wcześniej - bo już pod koniec maja - do kin trafi „Rocketman” - film o Eltonie Johnie.

„Rocketman” film o Eltonie Johnie: zwiastun

Rocketman” to opowieść o życiu i karierze Eltona Johna – jednej z najbardziej barwnych postaci współczesnej muzyki rozrywkowej. Film przedstawia pierwsze kroki artysty w branży muzycznej oraz dynamiczny rozwój jego kariery. W rolę muzyka wcieli się Taaron Egerton znany z takich produkcji jak „Robin Hood: Początek” czy „Kingsman”. Film o Eltonie Johnie wyreżyseruje Dexter Fletcher, który ma na swoim koncie takie filmy jak „Porachunki”, „Kompania braci”, „Hotel Babylon” czy „Gwiezdny pył”. W pozostałych rolach wystąpią: Jamie Bell („Billy Elliott”, „Brud”), Bryce Dallas Howard („Służące”, „Jurassic World”) i Richard Madden („Bodyguard”, „Gra o tron”).

Czy film o Eltonie Johnie powtórzy sukces "Bohemian Rhapsody"?

Rocketman” to prawdziwa gratka dla fanów twórczości Eltona Johna. Choć zmierzenie się z taką legendą to nie lada zadanie. Pomimo niewątpliwego sukcesu "Bohemian Rhapsody", które zgarnęło w tym roku aż cztery Oscary, fani Queen i krytycy filmowi mają mieszane uczucia. Zarzucają filmowi wiele niedociągnięć, zaś filmowemu Freddiemu Merury'emu (Rami Malek) - perfekcyjne odtworzenie roli, pozbawione aktorskiej kreacji. Czy twórcom "Rocketmana" uda się przebić sukces "Bohemian Rhapsody"? Z pewnością będzie to prawdziwa uczta dla uszu – i oczu, bo kostiumy sceniczne, z jakich słynął muzyk, to prawdziwy scenograficzny majstersztyk. Film „Rocketman” wejdzie na ekrany pod koniec maja, a w polskich kinach będzie go można obejrzeć 7 czerwca. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Based on a true fantasy. @Taron.Egerton is @EltonJohn in #Rocketman, in theatres May 31.

Post udostępniony przez Rocketman (@rocketmanmovie) Lut 19, 2019 o 12:00 PST