Robert Lewandowski dodał niedawno na Instagramie zdjęcie, na którym ubrany w  granatową koszulę pozuje przy prywatnym odrzutowcu, nota bene – w takim samym kolorze. Nie mam wątpliwości, że na taki środek transportu może pozwolić sobie bardzo niewiele gwiazd w Polsce. Jednak Robert już od jakiegoś czasu korzysta z usług firm lotniczych, wynajmujących prywatne odrzutowce i awionetki. Czy ten samolot należy do Lewandowskiego? Tego piłkarz nie potwierdził. Ale nawet jeśli go wynajął jedynie na potrzeby pojedynczego lotu, to i tak musiał zapłacić za niego niebagatelną sumę! Te kwoty naprawdę nie mieszczą się w głowie, ale dla piłkarzy tej klasy, co Robert Lewandowski, nie jest to specjalnie dużo.

DROGIE HOBBY ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

Robert Lewandowski zresztą już od kilku lat nie żałuje pieniędzy na prywatne samoloty. Napastnik Bayernu Monachium prawdopodobnie nie ma jeszcze własnego samolotu, ale już i tak spokojnie może sobie pozwolić na luksusowe podróże. Po "podniebną taksówkę" dzwoni podobno coraz częściej. I nie przeszkadza mu za bardzo to, że takie przeloty potrafią słono kosztować.

Jak w zeszłym roku obliczyli dziennikarze "Super Expressu", lot z Monachium do Warszawy kosztuje Lewandowskiego nieco ponad pięć tysięcy euro. Dwa razy tyle Lewandowski płaci, kiedy wraca do Bawarii. W przeliczeniu na złotówki podróż w obie strony to wydatek przekraczający 40 tysięcy złotych. Nieco więcej Robert musiał zapewne zapłacić za przeloty do i z Sardynii, gdzie właśnie wypoczywał z żoną Anią i córką Klarą Lewandowską.

PODNIEBNE PODRÓŻE LEWANDOWSKICH

Robert Lewandowski wynajmuje podobno samolot, kiedy udaje się do Polski w sprawach prywatnych, choć niekiedy korzysta z tego typu usług także przed lub po zgrupowaniu kadry. Za przeloty nie musi płacić jednak wtedy, kiedy bierze np. udział w reklamach czy akcjach promocyjno-marketingowych. Wtedy koszty jego transportu pokrywa firma, z którą współpracuje.

Robert i Ania Lewandowscy wynajmują czasem również helikopter. Lecą nim z Warszawy do swojego domu w Stanclewie. Jak wyliczył "Super Express", taka podróż to koszt ok. 3 tysięcy złotych.

Jak widać, każdy lot wynajętym samolotem to całkiem spory koszt. Może zatem faktycznie pora na prywatny samolot tylko i wyłącznie do dyspozycji Państwa Lewandowskich? 

Myślicie,  że Robert powiadomi o jego zakupie swoich fanów?

Zobacz także: