Nowy film Woody’ego Allena otworzy festiwal w San Sebastian

Najnowszy film Woody’ego Allena otworzy 68. Festiwal Filmowy w San Sebastian, który rozpocznie się 18 września. Już sam ten fakt wzbudza kontrowersje, ponieważ to wydarzenie będzie jednym z pierwszych festiwali filmowych, który w dobie pandemii koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem.

Decyzja organizatorów, żeby właśnie film Allena otworzył festiwal w San Sebastian również budzi zniesmaczenie. Chodzi o oskarżenia, które pod adresem reżysera wystosowała jego była żona Mia Farrow i ich córka Dylan. Od tego czasu Woody Allen jest na cenzurowanym, dlatego tym bardziej decyzja organizatorów na temat wyboru filmu zaskakuje.

"Rifkin’s Festival" - o czym jest nowy film Allena?

Najnowszy film Woody’ego Allena opowiada historię amerykańskiego małżeństwa, które przybywa do San Sebastian na festiwal filmowy. Każde z nich ulega urokowi, zarówno miasta, jak i całego wydarzenia. Kobieta wdaje się w romans z francuskim reżyserem, zaś mężczyzna zakochuje się pięknej Hiszpance.

W rolach głównych w filmie "Rifkin’s Festival" zobaczymy Elenę Anayę ("Wonder Woman"), Louisa Garrela ("Oficer i szpieg"), Ginę Gershon ("Showgirls"), Sergiego Lopeza ("Labirynt fauna"), Wallace’a Shawna ("Historia małżeńska") oraz Christopha Waltza ("Bękarty wojny").

Woody Allen zaprzecza oskarżeniom o molestowanie

Reżyser cały czas zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne córki. 

„Nigdy w niewłaściwy sposób nie dotknąłem Dylan. Nigdy nie zrobiłem czegoś, co można by uznać za molestowanie. To całkowity wymysł” – pisze reżyser w wydanych 23 marca 2020 roku pamiętnikach „Apropos of Nothing”, które finalnie trafiły na rynek.

Wydawnictwo Hachette zrezygnowało z ich wydania po fali protestów, ale prawa do nich przejęło wydawnictwo Arcade Publishing. Nie wiadomo, czy książka trafi do Europy.

Allen w pamiętnikach wraca do wydarzeń z sierpnia 1992 roku w domu Farrow, gdzie miało dojść do molestowania. Przyznaje, że przez chwilę położył głowę na kolanach siedmiolatki, ale dodaje też, że: „z pewnością nie zrobiłem niczego niewłaściwego. Byliśmy w pokoju, w którym kilka osób oglądało telewizję”.

Powiedział mi, żebym położyła się na brzuchu i bawiła się zestawem kolejki mojego brata. Usiadł między mną a drzwiami. Gdy bawiłam się kolejką, zostałam zaatakowana - tak wspomina tamte wydarzenia Farrow w wywiadzie telewizyjnym dla CBS.

Dylan Farrow, wówczas siedmioletnia dziewczynka przyznała się matce do tego co się stało, a ta zaprowadziła córkę do lekarza. Chociaż Farrow czuła się zawstydzona całą sytuacją, to opowiedziała lekarzowi o wszystkim. Mia Farrow uwierzyła córce i to właśnie ona namówiła ją do wyjawienia prawdy.

"Zakładam, że do końca życia dla większości ludzi będę uważany za seksualnego drapieżnika – mówił w jednym z wywiadów Woody Allen.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#WoodyAllen is back this year with a new comedy drama titled “Rifkin’s Festival”. This new film centers around an American couple who travel to the San Sebastian Film Festival and are pulled in opposite directions. The wife starts an affair with a famous French film director and the husband falls in love with a local Spanish woman. It will open @sansebastianfes 2020 #magic #instamovies #star #moviestar #instagood #flick #instaflick #instaflicks #drama #hollywood #family #actionfilm #oscar #hollywood #hypeflix #classics #icon #telluride #nigga #marvel #ad #hollywood #LA #blacklivesmatter #art #photography #georgefloyd #liamneeson #taken #revenge

Post udostępniony przez HYPEFLIX (@hypeflix.official) Cze 25, 2020 o 10:06 PDT