Retrogradacja Merkurego w maju 2022 jest drugą w tym roku. Rozpocznie się 10 maja i potrwa do 2 czerwca 2022. W teorii. W praktyce - okres cienia retrogradacji działa na nas już od 25 kwietnia, a jego zniknięcie nastąpi dopiero 18 czerwca. Już wcześniej nastąpiły u ciebie pewne zmiany i zakłócenia? Sprawdź, czy kolejnych jesteś w stanie się wystrzec. 

Retrogradacja Merkurego: ile trwa, na czym polega i jak wpływa na nasze życie?

Merkury wchodzi w retrogradację trzy-cztery razy w roku. Zjawisko jest złudzeniem optycznym i działa w następujący sposób: ruch Merkurego jest szybszy niż ruch Ziemi, czasami więc wydaje nam się jakby on nie niebie się cofał. Ruch wsteczny Merkurego jest sporym wyzwaniem dla osób niecierpliwych, roztargnionych, słabo zorganizowanych, działających w pośpiechu. Wpływ odczuwamy zwłaszcza w związku z wieloma drobnymi sprawami życia codziennego, które w gruncie rzeczy mają ogromne znaczenie, jeśli spojrzymy na nie całościowo i z pewnej perspektywy.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: wpływ na wszystkie znaki zodiaku

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Baran

Przyspiesz tempo działań - na polu zawodowym i w życiu prywatnym. Inaczej nie zdążysz ze wszystkim i nie wywiążesz się ze zobowiązań. Kara będzie surowa - pasmo nieporozumień i rozbieżności między tobą a współpracownikami i bliskimi jest tuż za rogiem. Nie pozwól, by retrogradacja Merkurego zniweczyła twoje plany na kolejne dni i tygodnie, zwłaszcza, jeśli powiązane są z twoją sferą uczuć.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Byk

Górę wezmą nad tobą emocje. Dla własnego poczucia komfortu rozwiąż problemy, które są teraz w twojej sferze uczuć. Retrogradacja Merkurego to wręcz idealny moment, aby naprawić, to co od dawna spędza ci sen z powiem. Niech strach przed reakcją drugiej osoby nie paraliżuje cię przed wypowiedzeniem ważnych słów - to tylko tobie wydaje się, że masz się czego obawiać. 

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Bliźnięta

Bliźnięta są ulubionym znakiem Merkurego, a część retrogradacji będzie miała miejsce właśnie w Bliźniętach. Masz ochotę poflirtować? Zrób to! Jest szansa na rozwój sytuacji zgodny z twoimi pragnieniami... Uważaj tylko, aby nie posunąć się za daleko!

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Rak

Po pierwsze i najważniejsze: podczas najbliższej retrogradacji nie możesz odpisywać na żadne wiadomości byłym partnerom. W najbliższym czasie zdecydowanie nie będziesz się nudzić, a kolejny problem nie jest ci potrzebny. Zamiast tego zadbaj o swój spokój ducha, wycisz się i oddaj przyjemnościom.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Lew

Osoba, którą darzysz uczuciem jest spod znaku Barana, Byka lub Koziorożca? Uważaj! Może pod wpływem retrogradacji Merkurego przyczepiać się do ciebie o każdą drobnostkę. Nie daj się temu. Jeśli się nie postawisz, może zacząć kontrolować twoje ruchy. Miej się na baczności.

Zobacz także:

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Panna

Przed tobą szalony okres. Pilnuj kalendarza, aby nie zniweczyć waszych wspólnych planów. Nie przejmuj się jednak nadmiernie, jeśli nie wszystko uda ci się zrobić w terminie - ważne jest przede wszystkim, aby każdy istotny punkt został zrealizowany. Tylko wtedy otrzymasz wyjątkową nagrodę...

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Waga

Zaufaj opinii ukochanej osoby. To ona dostrzeże to, czego w sobie nie widzisz i sprawi, że poczujesz przypływ pewności siebie. I niech w dążeniu do celu nie przeszkodzi ci złośliwość rzeczy martwych - wszystkiemu da się zaradzić. Ale w duecie - działań solo lepiej nie podejmuj. 

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Skorpion

W najbliższym czasie postawa partnera może działać na ciebie drażniąco. Rób wszystko, by nie dać się ponieść emocjom. Jeśli nie chcesz czegoś zrobić - nie wykręcaj się, staw czoła sytuacji i postaw na absolutną szczerość. Nietrzymanie nerwów na wodzy może mieć opłakane skutki.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Strzelec

Pojawi się przed tobą możliwość znalezienia rozwiązania problemu powiązanego ze sprzeczką, do której niedawno doszło. Musisz jednak zapomnieć o unoszeniu się dumą i honorem, które dotychczas przysłaniały ci pełen obraz sytuacji. Oczyszczenie atmosfery sprawi, że twoje życie uczuciowe rozkwitnie na nowo. 

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Koziorożec 

Korzystaj ze wskazówek i rad ukochanej osoby, aby uniknąć nieporozumień i sprzeczek z innymi ludźmi. Pod wpływem retrogradacji możesz czuć nadmierne rozdrażnienie i niepokój, ale jeśli pozwolisz sobie przyjąć więcej wsparcia, wszystkie małe i większe problemy odejdą w niepamięć.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Wodnik

Merkury wystawi cię na próbę. Musisz zachować ostrożność i czujność. Unikaj podejmowania nieprzemyślanych, gwałtownych ruchów, zachowuj spokój w sytuacjach nieprzewidzianych. Daj sobie czas i zrób wszystko, by nawet przypadkiem nie zranić uczuć bliskiej osoby.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Ryby

Najbliższy okres będzie względnie spokojny. Nie spodziewaj się większych porywów, ale też nie odpuszczaj, jeśli znajdziesz się w sytuacji, gdy ukochana osoba będzie chciała przeforsować swoje zdanie. Zachowaj spokój, zaufaj intuicji, a wszystko wyda ci się prostsze. 

POZNAJ RÓWNIEŻ: