Regulacja brwi w domu: jaki sposób będzie najlepszy?

Odkąd w branży beauty pojawiły się salony, specjalizujące się w dbaniu o idealny wygląd naszych brwi, odetchnęłyśmy z ulgą! Próby wystylizowania łuków "na Carę Delevigne" samodzielnie, zbyt często kończyły się klęska. Niestety, przez panującą epidemię koronawirusa, musimy znów wziąć się za ujarzmianie włosków, ale jak to zrobić, żeby nie żałować? Masz do wyboru kilka opcji:

Nitkowanie brwi w domu

Nitkowanie to popularny sposób na regulację brwi, pokochałyśmy go za skuteczność i szybkość wykonania. Ten sposób jest jednak trudny do samodzielnego wykonania, ale jak się mówi: dla chcącego nic trudnego. Żeby skonstruować nitkę do regulacji, należy związać jej końce na supeł, aby powstał zamknięty okrąg. Następnie, rozszerzamy okrąg i skręcamy nitkę tak, aby przeistoczył się w klepsydrę. Po przyłożeniu nitki do łuku brwiowego, włoski wyrywamy za pomocą zsynchronizowanych ruchów dłoni: palcami rozszerzamy i naprężamy nici jednej strony klepsydry i w tym samym czasie zwężamy te z drugiej strony. Zrozumiałyście coś z tego opisu? Na wszelki wypadek podrzucamy tutorial:

Regulacja brwi pęsetą

Stara, dobra pęseta do brwi, to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Niestety, ta metoda jest też najbardziej czasochłonna (wyrywamy po jednym włosku) i naszym zdaniem bolesna. Co prawda, istnieje sposób na ułatwienie sobie pracy. Po pierwsze, możesz zafundować brwiom okład z ciepłego ręcznika, aby rozszerzyć pory i zmiękczyć skórę - wtedy łatwiej usunąć włoski. Po drugie, podczas wyskubywania włosków, naciągaj skórę palcami - będzie mniej bolało. Dużo zależy też od jakości pęsety - kilkuletnie, zużyte narzędzia mogą się tępić i wypaczać, a w konsekwencji nie łapać dobrze włosków, co mocno nadweręża cierpliwość podczas zabiegu. 

Woskowanie brwi w domu

Regulacja brwi woskiem to również bardzo popularny zabieg, na który decydujemy się w salonach kosmetycznych. Wosk usuwa włoski dokładnie i szybko, dzięki temu ból trwa tylko kilka sekund i jest, krótko mówiąc, całkiem znośny. Woskowanie brwi polega na usunięciu włosków wraz z cebulkami, więc efekty zabiegu utrzymują się nawet parę tygodni (podobnie jak w przypadku np. depilacji nóg z użyciem wosku). W domowych warunkach najłatwiej przeprowadzimy zabieg przy pomocy gotowych plastrów do usuwania owłosienia z twarzy. Są one dostępne w każdej drogerii i w zasadzie gotowe do użycia od razu po wyjęciu z opakowania. Plasterki są pokryte woskiem, który należy rozgrzać w rękach, przykleić do depilowanej powierzchni, a następnie oderwać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. W przypadku grubych i mocnych brwi, czynność wymaga kilkukrotnego powtórzenia, aby dokładnie usunąć każdy włosek. Nasza rada: po regulacji brwi woskiem, skóra może być podrażniona i zaczerwieniona, dlatego warto zastosować chłodny okład i łagodzącą oliwkę.

Golenie brwi 

Tak, wiemy że golenie brwi to zabieg, który całe życie nam odradzano. Jednak podgalanie, lub trymowanie brwi, to łatwa i bezbolesna metoda na ujarzmienie włosków i nadanie łukom idealnego kształtu. Golić włoski można specjalnym trymerem, albo małą maszynką, podobną do tej, którą używa się do tzw. dermaplaningu. Oczywiście, ta metoda wymaga częstego powtarzania, dokładnie tak jak w przypadku golenia nóg - włoski nie są usuwane z cebulkami, a tylko przycinane. Bez obaw: mit o odrastaniu ciemniejszych i grubszych włosów został już dawno obalony. Inny wygląd odrastających włosków, to po prostu efekt tego, że zostały przycięte w miejscu, gdzie są najszersze.  

Jak nie regulować brwi, czyli najczęściej popełniane błędy

Do najczęściej popełnianych błędów podczas regulacji brwi (sprawdziłyśmy nie raz na własnej skórze), możemy zaliczyć:

  • korzystanie ze zużytego/wypaczonego narzędzia, jak np. stara pęseta: podziękuj jej za wyrwanie nie tych włosków, które planowałaś!
  • usuwanie zbyt dużej ilości włosków: cienkie brwi powinny pozostać wspomnieniem lat 90. 
  • dążenie do idealnie równych łuków: jest takie powiedzenie - brwi to siostry, ale nie bliźniaczki. Próbując skubać je symetrycznie, może się okazać że wyrwałaś "o jeden włosek za dużo"
  • usuwanie włosków przy nasadzie nosa: oczywiście, nie każdy ma ochotę na "Frida look", ale brwi zaczynające się na wysokości źrenicy wyglądają komicznie. Jeśli masz jasne włoski, zamiast dokładnie je usuwać - po prostu porządnie je wyczesuj i używaj minimalnej ilości pomady, czy kredki podczas makijażu
  • regulowanie brwi przy lusterku powiększającym: oczywiście, takie lusterko przydaje się do usuwania małych, jasnych włosków, ale nie zapominaj o tym, że aby nie przesadzić - w lusterku powiększającym Twoja twarz wygląda inaczej!

Czym regulować brwi w domu?

Kilka gadżetów, które ułatwią dbanie o idealny wygląd łuków i które możemy polecić z czystym sumieniem:

Nie będziemy się rozpisywać na temat pęsety, ale chcemy zwrócić uwagę na jedną rzecz: ta ze skośnym zakończeniem, zdecydowanie precyzyjniej i mocniej łapie włoski.

Mała żyletka do golenia brwi z dołączoną szczoteczką, z powodzeniem zastąpi trymer, szczególnie jeśli mamy cienkie i jasne włoski. 

To "narzędzie tortur" działa podobnie jak nitka do regulacji brwi, z tą różnicą, że jest o wiele wygodniejsze w użyciu. Sprężynka do brwi łapie nawet krótkie włoski, tuż przy samej nasadzie.