Jak zregenerować włosy po lecie? 

Latem nasze włosy nie mają lekkiego życia. Wysuszone przez słońce i sól morską pasma stają się łamliwe, rozdwojone i pozbawione blasku. Ale nie musisz załamywać rąk. Wystarczy mądra, specjalistyczna pielęgnacja, by przywrócić im miękkość, sprężystość i zdrowy wygląd (plus odrobina systematyczności). Do wyboru masz mnóstwo domowych kuracji. Możesz podreperować stan włosów samodzielnie zrobionymi maseczkami (np. z żółtka czy jogurtu), albo sięgnąć po wysoce wyspecjalizowane preparaty, które dostarczą im cennych składników odżywczych. Jakie produkty przywrócą włosom zdrowy wygląd?

Po pierwsze: maski i odżywki

Każda z nas ma je w swojej łazience, ale często zapominamy, czym się różnią. Podczas, gdy odżywkę nakładamy po umyciu włosów i po chwili spłukujemy, z maską jest zdecydowanie więcej zabawy. Ale uwierz mi, że efekt wart jest zachodu. Maskę pozostawiamy na włosach przez 20-40 minut (po nałożeniu najlepiej owinąć głowę ręcznikiem) i dopiero po tym czasie spłukujemy. Tak jak z maseczkami do twarzy, nie musisz robić tego codziennie – wystarczy 1-2 razy w tygodniu, by włosy odzyskały miękkość i blask.

Po drugie: olejki

O ich cudownym działaniu napisano już prawdziwe elaboraty, ale jest też sporo sceptycznych głosów. Jak zawsze, prawda leży pośrodku – i trzeba samodzielnie sprawdzić, czy olejki nam służą. Jestem jednak przekonana, że jeśli wiesz jak je stosować – szybko odczujesz ich zbawienne działanie. A można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, wcierając kilka kropli olejku na same końcówki wilgotnych włosów (potem możesz je śmiało wysuszyć i iść do pracy, więc metodę tę stosujemy na co dzień). Po drugie, nakładając nieco więcej oleju na mokre włosy i trzymając na głowie przez minimum 20 minut. Po tym czasie należy dokładnie umyć włosy – najpierw odżywką, która zbierze olejek, a dopiero potem szamponem. Takie olejowanie wystarczy przeprowadzić raz w tygodniu.

Jakie produkty pomogą ci skutecznie zregenerować włosy po lecie? Oto nasze TOP 10!