Rosamund Pike jako Maria Skłodowska - Curie w filmie "Radioactive"

Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się jak będzie wyglądała najbardziej wpływowa kobieta w historii świata w ekranizacji wyreżyserowanej przez francusko – irańską artystkę Marjane Satrapi. Teraz już wiemy, że główną rolę noblistki w filmie "Radioactive" zagra Rosamund Pike.

Brytyjska aktorka grająca Marię Skłodowską – Curie, właśnie udostępniła na swoim Facebooku kadr z filmu, na którym możemy przyjrzeć się jej charakteryzacji. Aktorka znana jest przede wszystkim jako dziewczyna Bonda w „Śmierć nadejdzie jutro”, nie możemy zapomnieć o jej intrygującej, głównej roli w thrillerze „Zaginiona dziewczyna” oraz o jej roli Jane Bennet w „Dumie i uprzedzeniu”.

Znana nam Maria Skłodowska – Curie tylko z pozoru może różnić się od Rosamund Pike, bowiem sam Albert Einstein powiedział o niej „Tyle erotyzmu nie widziałem w oczach żadnej kobiety”. Maria zimno patrząca w obiektyw aparatu, mogłaby uchodzić prawie za groźną. W rzeczywistości uchodziła za piękną i delikatną, podobnie jak aktorka. Podobieństwo kobiet jest tym bardziej zauważalne w kadrze z filmu. Pike wygląda zupełnie jak Maria Skłodowska – Curie!

„Radioactive” - fabuła

„Radioactive” to ekranizacja komiksu Lauren Redniss o tym samym tytule, którego premiera przewidziana jest na 2020 rok. Film już w tym roku zamknie znany festiwal filmowy Tiff w Toronto. Fabuła "Radioactive" ma skupić się na relacji Marii Skłodowskiej – Curie z mężem Pierrem. Parę połączyła miłość do nauki. Różne temperamenty nie zaszkodziły w tworzeniu udanego i harmonijnego związku. Nie zabraknie historii uwiecznionych w komiksie, przeplatanych prawdziwymi wydarzeniami z życia naukowców. Reżyserka chce, aby jej film opowiadał „o życiu, miłości, namiętności, nauce i śmierci.” Będzie więc połączonych wiele wątków.

Ciekawi nas jak zostanie przedstawiona sama Skłodowska – Curie. Miejmy nadzieję, że zostaną wyszczególnione jej działania jako aktywistka i emancypantka, ponieważ tematy te są równie aktualne teraz, jak w XIX wieku. "Radioactive" to nie pierwsza próba przedstawienia historii Marii Skłodowskiej - Curie, w 2017 roku nakręcono film w którym główną rolę noblistki zagrała Karolina Gruszka.

Nie możemy doczekać się kolejnych kadrów z filmu "Radioactive" ukazujących więcej scen oraz resztę postaci: męża granego przez Sama Ridleya i córkę graną przez Anyę Taylor – Joy.