Spis treści:

  1. Pustelnik tarot – jak odczytywać kartę?
  2. Pustelnik tarot – czas
  3. Pustelnik tarot – osoba
  4. Pustelnik tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Pustelnik tarot – finanse, praca
  6. Pustelnik tarot – zdrowie
  7. Pustelnik tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. Pustelnik tarot – karta dnia, rada

Pustelnik tarot – jak odczytywać kartę?

Karta Pustelnik zwykle przedstawia starego mężczyznę w szacie przypominającej mnisi habit. Na karcie przedstawiony jest tylko on sam i pustkowie wokół niego. Zwykle jego otoczenie pogrążone jest w mroku. On zaś trzyma w ręku lampę, którą oświetla sobie drogę. To symbol jego mądrości, która oświetla świat. Eremita jest bowiem mędrcem - poszukiwaczem prawdy. W swoich poszukiwaniach jest osamotniony, jednak jest to konieczne - szuka on mądrości, analizując swoje doświadczenia, myśli, emocje. Jest skupiony na swojej psychice i czerpie mądrość z rozmyślań. Karta Pustelnik w tarocie jest więc symbolem nauki, badań, poszukiwań i medytacji. Ważne jest jednak wzajemne połączenie kart, a także ich pozycja. Pustelnik w pozycji odwróconej wskazuje na unikanie konfrontacji, trudności w relacjach z innymi i ucieczkę przed prawdziwym życiem w marzenia. 

Pustelnik tarot – czas

Karta Pustelnik wskazuje, że dany problem musi zostać odpowiednio przemyślany. Jest to trudne zagadnienie i wymaga przeanalizowania. W związku z tym wydarzenie, które ma nastąpić, nie nadejdzie szybko - karta wskazuje na okres do 9 miesięcy. Wszystko może jednak ulec zmianie - wydłużyć się nawet do kilku lat. To karta związana z cierpliwością, która musi stać się udziałem danej osoby. Jeśli chodzi o konkretny okres w roku, Pustelnik połączony jest z okresem pomiędzy 24 sierpnia a 23 września. 

Pustelnik tarot – osoba

Interpretacja i znaczenie kart tarota w poprawny sposób pozwala nam lepiej zrozumieć teraźniejszość i poznać tajniki przyszłości. Karty mogą odnosić się zarówno do wydarzeń, jak i do konkretnych osób. Pustelnik mówi o osobie o bardzo wysokim poziomie rozwoju duchowego. To ktoś bardzo mądry, doświadczony, przy czym mądrość ta nie musi być poparta dokumentami - chodzi tu także o mądrość życiową, którą może przekazywać innym babcia czy dziadek. Pustelnik w tarocie to nauczyciel, pracodawca, lekarz, psycholog, naukowiec, ale też filozof, detektyw. 

Pustelnik tarot – uczucia, miłość, związek

Co on do mnie czuje? - wiele kobiet zastanawia się nad tym pytaniem. Rozkład tarota na miłość jest bardzo często wykorzystywany, by dowiedzieć się do czego zmierza związek, czy będzie udany i czy warto się angażować. Gdy w rozkładzie pojawi się Pustelnik, tarot nakazuje ostrożność. To czas zadumy i skupienia na przeżyciach wewnętrznych. Nie jest to szczęśliwa karta, ale nie jest też nieszczęśliwa. To karta oczekiwania, spokoju, rozmyślań. Osoby pozostające w związkach mogą oddalić się od swoich drugich połówek - dosłownie lub w przenośni, emocjonalnie. Warto jednak pamiętać, że ten okres oczekiwania nie oznacza wcale, że ktoś wycofuje się z relacji, lecz pragnie się lepiej zastanowić nad jej sensem. Oznacza to, że traktuje ją poważnie!

Osoby początkujące, które stawiają tarota powinny najpierw oczyścić aurę oraz wyciszyć umysł przed seansem. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się okadzenie mieszkania lub pokoju ziołami takimi jak szałwia, tymianek lub Palo Santo. Dobrym pomysłem jest ustawienie w okolicy kart kamieni szlachetnych. W szczególności turmalinu i ametystu. Pozwalają na odgonienie złych omenów oraz rozwijają intuicję.

Pustelnik tarot – finanse, praca

Karty tarota ukazują nie tylko sytuację prywatną, ale i zawodową. Jak rozumieć pojawienie się karty Pustelnik w rozkładzie? Jest to bardzo pomyślna karta! Oznacza awans i rozwój biznesu. Warto dobrze opracować strategię, by nic nas nie zaskoczyło. Najlepiej udadzą się biznesy związane z przeszłością - na przykład z antykami czy zabytkami. Karta może również wskazywać na przejście na emeryturę. 

Zobacz także:

Pustelnik tarot – zdrowie

Pustelnik w tarocie oznacza osobę mądrą, doświadczoną, nieustannie się dokształcającą, o melancholijnej, ostrożnej naturze. Jednak znaczenie karty Pustelnik jest też głębsze - może się odnosić do kogoś starszego, nieco zgorzkniałego. W odniesieniu do zdrowia karta ta może zatem wskazywać na wszystkie choroby związane z podeszłym wiekiem. To karta związana z demencją, chorobą Alzheimera, z chorobami upośledzającymi słuch i wzrok, ale też na przykład z apatią. 

Pustelnik tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Karta Pustelnik odnosi się do pracowitego okresu, który jednak pełen jest rozmyślań, obmyślania strategii na przyszłość, zastanawiania się nad dalszą drogą, a także pracy nad sobą. Jeśli chodzi o wydarzenia, karta wskazuje na życiowy bilans. To okres pracy nad sobą i wsłuchiwania się w mądrość płynącą tak z wnętrza, jak i od innych - od psychologa czy od starszych osób w rodzinie. 

Pustelnik tarot – karta dnia, rada

Szczegółowy opis kart tarota pozwala dowiedzieć się więcej również o konkretnym dniu. Jak będzie wyglądać? Czy będzie szczęśliwy? Gdy wylosowaną kartą dnia jest Pustelnik, tarot zwraca uwagę, że będzie to dzień spokojny, który warto spędzić na rozmyślaniach. Jeśli musimy podjąć istotną decyzję, lepiej oddać się najpierw medytacji, rozważając wszystkie za i przeciw. 

Zobacz też:

Karta Wieża - znaczenie w kartach tarota

Karta Cesarz - znaczenie w kartach tarota