Puder na rzęsy: ten trik pogrubia i wydłuża włoski!

Okazuje się, że wystarczy odrobina sypkiego pudru, aby uzyskać efekt niemal sztucznych rzęs, nawet przy pomocy tuszu, który na co dzień cudów nie robi... Dzięki cienkiej warstwie pudru, włoski zyskają większą objętość a sam makijaż oka będzie trwalszy. Jak zastosować ten trik krok po kroku?

1. Podkręć rzęsy zalotką - pamiętaj, aby były czyste, bez pozostałości „starego” tuszu. 

2. Dokładnie nałóż na rzęsy pierwszą warstwę tuszu - prowadź szczoteczkę ruchem zygzakowatym od samej nasady ku końcom. Poczekaj aż podeschnie.

3. Pora na „magię”! Nabierz odrobinę pudru (najlepiej aby był to produkt transparentny) na puchaty pędzelek i delikatnie pokryj nim rzęsy. Aby równomiernie rozłożyć kosmetyk, możesz strzepać go z pędzla na włoski (zamknij oczy!). Odczekaj kilka sekund.

4. Pokryj włoski drugą warstwą tuszu, aby zakryć drobinki pudru i uzyskać efekt gęstych, długich rzęs. Voila! 

Zobacz też: 7 błędów, które ZAWSZE popełniasz, gdy nakładasz tusz do rzęs. Robi to większość z nas

Puder na usta? Tak utrwalisz pomadkę na wiele godzin

Puder dobry na wszystko! A tak na poważnie: oprócz do podkreślenia rzęs, możesz użyć go jako utrwalacza do ulubionej pomadki. Wszystkie wiemy jak to jest - głęboka czerwień na ustach potrafi podkręcić niemal każdą stylizację, ale nie każdy lubi gorączkowe poprawianie makijażu na kolacji czy imprezie. Trik z pudrem wykorzystywały już nasze babcie - jest dziecinnie prosty:

Zobacz także:

1. Pomaluj usta ulubioną pomadką.

2. Odciśnij nadmiar produktu na chusteczce.

3. Przy pomocy pędzelka, gąbki lub palca wklep w wargi transparentny puder, nadmiar zbierz chusteczką.

4. Pokryj usta jeszcze jedną warstwą pomadki i gotowe!

A jak precyzyjnie pomalować asymetryczne usta? Pokazujemy to krok po kroku: Czerwona pomadka dla „krzywoustych” krok po kroku. Wiemy, jak malować usta żeby były równe i pełne!