Podczas urządzania nowego domu, często kierujemy się modnymi kolorami i wzorami. Nie każdy jednak wie, że pewne rzeczy mogą nieść negatywne znaczenie, a nawet wpływać na ludzi wokół. Jeden element przynosi pecha już w wejściu i odpycha gości. Ta rzecz w domu ściąga nieszczęścia, więc najlepiej jak najszybciej ją wymienić. Dowiedz się, co działa w pechowy sposób.

Co w domu przynosi pecha już w wejściu i odpycha gości?

Ciemne kolory i czerń jest ostatnio bardzo modna w aranżacji mieszkania. Stosuje się ją nawet jako elegancki kolor ścian. Nie jest jednak wskazana, jeśli chodzi o jedno miejsce. Według tradycyjnych wierzeń i przesądów czarne drzwi przyciągają nieszczęścia i smutek do domu. Taki budynek wiele kultur traktuje wręcz jako przeklęty lub zaznaczony działaniem złych duchów. Czarny kolor drzwi przynosi pecha już w wejściu i odpycha gości. Ten przesąd odnosi się do każdych czarnych drzwi w domu, główne znaczenie mają jednak drzwi wejściowe.

Co zrobić, jeśli masz w domu czarne drzwi i nie możesz ich wymienić? Według przesądów jest tylko jedno odstępstwo od pecha. Jeśli czarne drzwi znajdują się od północnej strony, domownikom nie grozi pech i natłok nieszczęść. W innym wypadku pozostaje drzwi przemalować lub zmienić ich barwę w inny sposób. Takie metody obniżają ryzyko pechowych wydarzeń w domu.

Zobacz też:

Jakie drzwi w domu zapewniają spokój i szczęście?

Drzwi wejściowe do domu to bardzo ważny element budynku. Stanowią niejako twarz, a według wschodnich tradycji, "usta" domu. Jak wspominaliśmy, najgorszym kolorem, jaki można wybrać, są czarne drzwi, które przynoszą pecha i oddychają ludzi. Jaki kolor drzwi powinniśmy wybrać, by czuć się dobrze we własnym mieszkaniu? Podobno najszczęśliwszy i najbardziej wskazany to czerwony. Drzwi wejściowe w czerwonym kolorze przyciągają do budynku pomyślność i bogactwo, a także życzliwych ludzi. Co oznaczają pozostałe kolory drzwi?

  • Żółte, brązowe i pomarańczowe drzwi – barwy związane z żywiołem ziemi oznaczają dbanie o siebie, swoje samopoczucie i bliskość przyrody. Wprowadzają do życia codziennego stabilność i spokój.
  • Szare i białe drzwi – to kolory związane z metalem. Oznaczają piękno, elegancję, klasę i precyzję. Ich energia sprawia, że przyciągają dobrych, pomocnych ludzi do domu oraz radość.
  • Niebieskie i zielone drzwi – barwy związane z naturą. Powodują wzrost, powodzenie, życzliwość i zmiany. Podnoszą życiową energię i dodają spokoju ducha.

Przesądy dotyczą tylko drzwi, które prowadzą do twojego domu. Nie liczą się zatem drzwi wejściowe, które dotyczą bloków i łączonych mieszkań. A ty jakie drzwi masz w swoim domu? Daj nam o tym znać na naszych mediach społecznościowych.

Sprawdź także:

Zobacz także: