Przetłuszczające się włosy – jakie są przyczyny?

Od kilku miesięcy na topie jest trend stylizowania włosów, aby wyglądały jak tafla wody. Mają być błyszczące, gładkie i śliskie. Tak noszą je na przykład Kim Kardashian czy Bella Hadid. Szczególnie pięknie "lustrzane" pasma prezentują się we fryzurze bob. Wtedy ich blask jest jeszcze bardziej podkreślony. Sekretem tych gwiazd są perfekcyjnie odżywione, wyprostowane, a jednocześnie lekkie włosy.

Niestety dla wielu z nas ten efekt wydaje się niemożliwy do osiągnięcia. Zamiast na odżywianiu, musimy skupiać się na walce z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. Czasem już po kilkunastu godzinach nasze pasma są posklejane i oklapnięte. Fryzura wygląda nieestetycznie i chcemy ją jak najszybciej umyć. Tymczasem końcówki włosów są przesuszone i rozdwojone. Jak przerwać to koło?

Przetłuszczające się włosy to przypadłość, której źródło tkwi nie tylko predyspozycjach genetycznych. W dużej mierze winę ponosimy my same, W naszej galerii zebrałyśmy 5 najbardziej popularnych, a jednocześnie za rzadko omawianych błędów w pielęgnacji oraz porady, co z tym zrobić. 

Przetłuszczające się włosy – zobacz 5 najczęstszych przyczyn →